jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Dobra ta Nishua jest, testy potwierdzają. W tej chwili 1335 zł na moto-akcesoria. Całkiem ciekawa propozycja. Ubolewam trochę nad monokolorem ale w sumie do biało-czarnego moto czarny kask też pasuje ;P. Shoei, AGV, JUST1, Nishua hmm...
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

gatewayfl pisze:Mój LS2 mx455 znalazł nowego właściciela, a myślę nad tym: NISHUA ENDURO CARBON
fajna waga, bardzo dobrze wypadł w testach bezpieczeństwa i wygląd niczego sobie.
Ale cena ok 1250..
Obrazek
Od dawna przyglądam się temu kaskowi i gdyby miał blendę przeciwsłoneczną już byłby mój.
Przymierzałem, porównywałem, jeśli dla kogoś blenda nie jest koniecznością to kupować!

Ja cały czas szukam czegoś podobnego ale z blendą, ale albo są o 0,5 kg cięższe albo kompletnie mi nie pasują w sensie dopasowania do twarzoczaszki :)
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

A czarna szyba na wymianę z białą jako zamiennik blendy nie wystarczy ? :< bo zaczyna mi się podobać ten kask :D



PS.
Daszek + blenda to chyba rzadka opcja
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

kindybal pisze:A czarna szyba na wymianę z białą jako zamiennik blendy nie wystarczy ? :< bo zaczyna mi się podobać ten kask :D



PS.
Daszek + blenda to chyba rzadka opcja
I co, jak wyjdzie słońce, będziesz zatrzymywał się na poboczu i zmieniał 15 minut szybkę, no może 5 minut jak dojdziesz do wprawy i potem jak zajdzie słońce to to samo w drugą stronę? A tę szybę do wymiany to za kurtkę sobie wsadzisz na czas jazdy czy do plecaka?
Przepraszam za trochę trywialny opis ale moim zdaniem albo komuś ten kask pasuje bez blendy albo szuka z blendą jeśli nie wyobraża sobie jazdy bez blendy (ja tak mam). Zastanawiam się jeszcze i pewnie przetestuję taką wersję, ten kask plus okulary przeciwsłoneczne pod kask, okulary są małe i w kieszeni się zmieszczą, kwestia tylko ergonomii i komfortu w kasku.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

gatewayfl,

Hmm PANY gdzieś pisałem. Używam go od połowy zeszłego roku. Same plusy i tylko jeden minus nie do końca dobrze spasowana szyba do skorupy. Trzeba się trochę pomęczyć żeby było ok.
Jak bym miał kupować 2 raz kask to tylko nishua
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
gatewayfl
Posty: 81
Rejestracja: 05 paź 2015, 21:45
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

wittek pisze:Ja cały czas szukam czegoś podobnego ale z blendą, ale albo są o 0,5 kg cięższe albo kompletnie mi nie pasują w sensie dopasowania do twarzoczaszki :)
Ciężko będzie znaleść kask z blendą i o wadze choć by zbliżonej do tego Enduro Carbon (1050 - 1200g).
Poza tym blenda osłabia kask w płacie czołowym, dlatego czołowe marki nie mają takich "uniwersalnych" wynalazków typu: cross-enduro-turystyk w jednym z wszystkimi bajerami.
Czyli albo rybki albo pipki ;-)
kindybal pisze: PS.
Daszek + blenda to chyba rzadka opcja


Jest trochę kasków z jednym i drugim, np. LS2 MX455 miałem i nie jest zły. Wnętrze i jego konstrukcja wzbudziła u mnie większe zaufanie niż np. w Cabergu Tourmax (miałem je w rękach, Tourmaxa miałem nowego i używanego do wglądu).
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

wittek,


Oczywiście masz rację kolego z tymi wymianami szybki, ale tak jak pisze gatewayfl, osłabienie płata czołowego do takiego kasku "na co dzień" jest niedopuszczalne. Do latania niedaleko wystarczy czarna szyba. Blendę można poświęcić dla zwiększonej ochrony, tym bardziej w mojej sytuacji gdzie dopiero zaczynam na poważnie jeździć. Tak jak pisałem, jeśli wypadnie mi jakaś konkretna wyprawa wtedy kupię sobie K-5 albo inny kask ;)
To tylko moje zdanie ;q


LwG koledzy.
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Witam. Nishua została wczoraj przetestowana w czasie jazdy i postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami. Więc może od początku.
Po założeniu kasku na głowę czuć, że wszędzie przylega ładnie do głowy i nie powoduje żadnego ucisku. Materiał jest bardzo przyjemny - podobno Coolmax. Ma sporo miejsca na uszy więc nie powoduje żadnego ucisku. Zapięcie to oczywiście porządne DD. Plus duży za długość paska. Po zluzowaniu zapięcia nie trzeba go całkowicie rozpinać żeby zdjąć kask. Samo DD wykonane jest z tytanu i chyba raczej się nie urwie ;-)
Następny plus to wizjer, a w zasadzie jego wielkość. Szyba jest szeroka i wysoka. Daje to bardzo duże pole widzenia. Daszek da się regulować do przodu i do tyłu i jest na tyle długi, że można sobie nim zasłonić słońce. Wiadomo, że nie zastąpi to blendy. Ponadto ma spore nacięcia przez, które ma gdzie uciec wiatr. Porównując do Fly trekker nie powoduje trzepania i wibracji przy większych prędkościach (jechałem max do 130). Ale zaczyna być słychać lekki świst. Moim zdaniem jest zdecydowanie bardziej opływowy niż mój poprzednik. Przy normalnej jeździe (110-120) nie ma mowy o nerwowym zachowaniu (trzepanie itp) i jest zdecydowanie cicho. Mam wrażenie, że mimo tego że jest to kask enduro to jest jednym z lepiej wyciszonych z jakim miałem do czynienia.
Ale żeby nie było tak kolorowo to może teraz o minusie jaki od razu zauważyłem. Szyba paruje! Przypuszczam, że rozwiązałby to pinlock, którego ja w komplecie nie miałem. Dobrze, że kask ma świetną wentylację i po wychyleniu się za owiewkę Tenerki ruch powietrza od razu usuwa parę. Sam jestem ciekawy jak będzie przy większych temperaturach bo podczas mojej jazdy temperatura wynosiła około 3°C.
I to by było tyle.

Małe podsumowanie.
Plusy:
- wygląd, jakość wykonania i użyte materiały
- bardzo lekki
- zapięcie DD - ja innego nie preferuję - więc dla mnie zaleta ;-)
- długie paski do zapianania
- duża szyba i pole widzenia
- elastyczny daszek - nie powinien się połamać przy przypadkowym upadku
- bardzo cichy jak na enduro
- świetna wentylacja
- bardzo komfortowy

Minusy:
- parująca szybka (bez pinlocka - z nim nie wiem)
- brak blendy (jak by miał to już byłby pełen wypas)
- mocowanie szybki i daszku - mam wrażenie, że jest bardzo delikatne i coś tam kiedyś ze starości może pęknąć (czas pokaże)

I to byłoby na tyle. Może komuś się przyda mój opis. Jak pojawią się jakieś minusy to opiszę. O plusach już rozpisywać się nie będę ;-)

A jeszcze patrzyłem w necie to identyczny jest Uvex Enduro carbon. W jakimś sklepie jest jeszcze dostępny rozmiar S za 799 PLN.
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Ja kupiłem Nexxa xd1, ma blende i wazy 1500 g ale to kask na szose nie dajmy sie zwariować. Jak wyjade dam test. Rozebrałem go żeby założyć scala rider i wszystkie elementy wyglądają solidnie. Robia go portugalczycy i ma fajne gadżety w komplecie... Pinlock, nakładka wydłużająca daszek , dodatkowe zaślepki do mocowania kamery. Po shoei neotec nie ma obciachu...😆
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

rafalp300,

W zestawie jest pinlock i nie wiem czemu Ty nie miałeś. :shock:
:shock:
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

mik1046,
pewnie ze względu na cenę nie miałem go w zestawie, ale dziś złapałem kontakt ze sprzedającym i pinlock już jest :-)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kask o którym wcześniej pisałem O'neal 8 series jest dziś w super wyprzedaży. Kolor niestety kosiarek austriackich :) Wysyłka gratis.
O'neal 8serie 24mx
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Laszowski
Posty: 21
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:37
Lokalizacja: Marki k/Warszawy

Ja jednak zrezygnowałem z Acerbisa (ABS)
http://acerbis-polska.iai-shop.com/product-pol-6448-Kask-ACTIVE-czarny-matowy-PROMOCJA.html

Na rzecz poleconego podczas zakupu butów, IXS HX207 Enduro (poliwęglan)
http://sklep.motostyl.pl/product_info.php?products_id=5259

- za tą samą cenę, także może kogoś jeszcze zainteresuje. Przymierzałam (tylko, że biały) i jest mega. Może NISHUA ENDURO CARBON to to nie jest, ale jeżeli ktoś chcę tego typu kask do 500 zł, to sam niczego lepszego nie znalazłem.

Czekam tylko na dostawę czarnych M'ek, która ma być za 2 tygodnie. Jak w nim trochę pośmigam, mogę później dać znać, co o nim sądzę :-)
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Nie to żebym rekalmował, ale polecam tego sprzedawcę i można jeszcze negocjowac cenę. Obejrzyjcie pozostałe aukcje.
http://allegro.pl/kask-motocyklowy-na-n ... 25438.html
Awatar użytkownika
Laszowski
Posty: 21
Rejestracja: 25 gru 2015, 16:37
Lokalizacja: Marki k/Warszawy

rafalp300 pisze:Nie to żebym rekalmował, ale polecam tego sprzedawcę i można jeszcze negocjowac cenę. Obejrzyjcie pozostałe aukcje.
http://allegro.pl/kask-motocyklowy-na-n ... 25438.html
Kurcze, gdyby jeszcze M'ka była to i bez pinlocka bym szarpnął :-)
ODPOWIEDZ