XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
koper666
Posty: 110
Rejestracja: 19 sty 2018, 20:36
Lokalizacja: MIELEC

Ja kupilem ostatnio kask LS2
https://ls2.sklep.pl/pl/p/KASK-LS2-FF32 ... -2018-/615
jestem zadowlolny , wiem ze to nie wysoka połka ...
Yamaha XT660 R 2007r.
Honda Transalp XL700V ABS
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

A ja się zastanawiam nad AFX FX 41, bo mój Acerbis się już wysłużył...

AFX FX 41
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

oglądałem właśnie nowego lS2 i ciałkiem mi się niezły wydawał. sprzedawca polecał także Skorpiona ale to cena x2.. choć wykonanie też dobre... sam nie wiem za czym się oglądać.
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 474
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ten AFX to stary oneal sierra.
lepiej niech pada jak ma być błoto
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Lotek pisze:ten AFX to stary oneal sierra.
Faktycznie... identiko
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Tommy pisze:oglądałem właśnie nowego lS2 i ciałkiem mi się niezły wydawał. sprzedawca polecał także Skorpiona ale to cena x2.. choć wykonanie też dobre... sam nie wiem za czym się oglądać.
Mam Skorpiona, jest bajerancki. Lekki i fajnie leży na głowie, świetną sprawą są też pompowane powietrzem policzki. Na "wyrypie" sobie dopompujesz, kask lepiej się dociska i przestaje tak trząść.


Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

BZ, ten Scorpion, którego oglądałem ADX 1 niestety nie ma policzków pompowanych, ale prawda, że dużo lepiej siedzi na głowie. kurde szukam szczęki z daszkiem, i mało tego jest,. duali za to dużo więcej, ale i tak nie znalazłem tego właściwego.


EDIT:
nabyłem Scorpiona ADX 1 i bardzo mi się dobrze go użytkuje.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2018, 20:33 przez Tommy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej!

Ja mam Scorpion VX15 EvoAir, dokładnie taki: https://www.atm-motocykle.pl/product-po ... Magma.html

W zasadzie ma tylko jedną wadę, pasek mógłby być jak dla mnie nieco bardziej do przodu, przy mocnym zapięciu lekko dotyka mi szyi.

Jeśli chodzi o duale, to dla mnie nie ma nic lepszego niż Arai X-Tour. Miałem okazję testować, jednak cena zabija...

Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
Savage
Posty: 57
Rejestracja: 28 lut 2017, 12:36
Lokalizacja: Olsztyn

Rok temu szukałem i mierzyłem wszystko co jest z Duali w przedziale cenowym do 1600 zł , poczytałem też fora niemieckie i w rezultacie padło na Nishua Enduro GT z włókna szklanego (w wersji biało - czarnej) żaden inny nie leżał tak dobrze co też było podkreślane przez zachodnich użytkowników Kask Nishua
Osobiście jestem bardzo zadowolony. Nishua odkupiła formy od Uvexa do produkcji kasków a w USA występuje pod nazwą Klim Krios Adventure.
Jest jeszcze wersja z włókna węglowego , droższa ale bez zamykanych wlotów na szczęce, bez wlotów na szczycie i bez blendy ale fakt że bardzo lekki i było czuć róznicę na głowie.
Nishua Carbon
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Siemanko.
Czy orientuje się ktoś czy system komunikacji z kasków Nexx
(X com) będzie kompatybilny z innymi systemami?
Np. Scala Rider?
Nie chodzi o słuchanie muzyki czy nawigacji tylko o działanie interkomu.
Czy ktoś ma lub miał do czynienia z x com?
axim
Posty: 5
Rejestracja: 12 sie 2018, 12:44
Lokalizacja: polska
Kontakt:

Moim zdaniem Skorpion jest genialny :)
dj135
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2018, 21:15
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Czy ktoś z forumowiczów używa może jakiegokolwiek kasku firmy Leatt? Jeżeli tak to proszę o jakies opinie, bo bardzo mało o nich informacji w internecie.
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Jesli ktoś szuka kasku, gogli i rekawic to mi zalega taki https://www.olx.pl/oferta/kask-ls2-mx-r ... vB9e2.html i z checia bym sie pozbyl bo i tak nie uzywam, przejechalem sie moze ze 3 razy po miescie i taki garnuch nie jest dla mnie, wkurza mnie zakladanie tego wszystkiego i upierdliwe pieprzenie sie z goglami za kazdym razem (jednak zdecydowanie wole integralne).
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Jakby ktoś rozważał Airoh Commander, to opinie są w tym wątku: http://xt660.pl/viewtopic.php?p=102487
dj135
Posty: 18
Rejestracja: 30 wrz 2018, 21:15
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

A może ktoś poleci jakiś lepszy kask do około 1500zł, oczywiście do googli, ale którym będę też jeździł po szosie? Airoh Aviator 2.2 , Fox V3?
ODPOWIEDZ