jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
gatewayfl
Posty: 81
Rejestracja: 05 paź 2015, 21:45
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Dzięki rafalp300 ;-) NISHUA ENDURO CARBON zakupiony z tej aukcji.
W rozmowie goście wydają się być w porządku. Tylko rozmiar XL, mi podchodzi L-ka ale to zależy od rozmiarówki, mam nadzieję żę będzie pasował.
Myślę, że sprzedali by go wcześniej ale w tytule nie wpisywali marki ani modelu.
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

gatewayfl
Może będzie dobry, ja do tej pory zawsze kupowałem rozm. S, a Nishua okazała się M idealna. Fajne rzeczy mają i niedrogo.
Kumpel kupił u nich kurtkę Helda z Goretex-em za 650 PLN. Mam ich ulotkę i na allegro sprzedają jeszcze pod użytkownikiem: Moto4fun, Biker_shop_, BikerWorld.
Ja byłem u nich osobiście bo miałem 80 km. A właśnie co do kurtki to mieli jeszcze rozm. 54
Szkoda, że rok temu kupiłem też Helda ale bez goretexu bo już ta co została byłaby moja ;-)
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Herflick,

Malowanie jak dla mnie niewybaczalne. Może pasował by do EXC :D czy innej pomarańczki.

Laszowski,

Fajny kosmita, skrobnij parę słów o tej skorupce gdy już będziesz miał jakieś doświadczenia.

gatewayfl,

Chyba mnie zaraziłeś tą NISHUĄ, zaczynam się nad nim na poważnie zastanawiać ;)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2016, 19:25 przez kindybal, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
gatewayfl
Posty: 81
Rejestracja: 05 paź 2015, 21:45
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

kindybal pisze:
gatewayfl,

Chyba mnie zaraziłeś tą NISHUĄ, zaczynam się nad nim na poważnie zastanawiać ;)
Już do mnie jedzie, jutro będzie na miejscu więc co nie co go opisze i wrzucę real foto ;-), a jeśli pogoda pozwoli to go sprawdzę na teresie. Od dłuższego czasu szukałem kasku, do sportów kiedyś kupowałem zupełnie inne.
Na razie ten model ma następujące plusy:
-podoba mi się wizualnie,
-materiał carbon
-wypada bdb z testach bezpieczeństwa (nie ma blendy, ale też nie ma przez to osłabionego płatu czołowego)
-ma full dodatków do wyboru
-jest stosunkowo lekki

Zobaczymy co wyjdzie w użytkowaniu i jutro jak będzie w moich rękach, modle się tylko by XL mi pasował...

Jeden minus jaki zauważyłem w necie to filmik na youtube z "usterką" mocowań szyby (ale to może wyjątek):
klik
rafalp300 obserwujesz coś takiego u siebie?

Tu jest jeszcze test, którym się zbytnio nie kieruje ale i tak wypada tam najlepiej z kilku kasków "turystyczno-endurowych":
klik
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

gatewayfl,

Czekam z niecierpliwością na Twoją relację. Jest na yt nawet fajna recenzja z moto-akcesoria.pl - pewnie ją widziałeś. (Chciałem tutaj dodać filmik do wglądu dla innych ale nie działa dodawanie filmików, przynajmniej u mnie). Ja osobiście znalazłem jeszcze dwa mankamenty mianowicie pierwszy to to, że niby szyba ma tendencję do parowania-niespodzianki ale nie wiem w jakich okolicznościach się to wydarzyło, wyczytałem to gdzieś na zagranicznym portalu, może jeździec był "wczorajszy" nie wiem. Być może uda Ci się to zweryfikować. Drugi mankament to niby błahostka ale potem może delikatnie irytować - strzępiący się pasek. Tak btw. to wielki szacun za double D i szeroką gamę akcesoriów do tego kasku co czyni go jeszcze bardziej wszechstronnym. Tak jak pisałem wczesniej, ubolewam trochę nad monokolorem ale bezpieczeństwo UBER ALLES ; )
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

gatewayfl
U mnie chodzi bardzo płynnie. Przypuszczam, że tam mógł być uszkodzony plastik mocujący daszek i szybkę. Ale nie masz się co martwić bo nawet gdyby było to uszkodzone to wszystkie części są do niego dostępne w motoakcesoria. Cena tej spinki a w zasadzie pary spinek to 18 PLN.
https://www.moto-akcesoria.pl/pozostale ... results=44
Na zdjęciu nie widać - trzpień zapinki jest w kształcie litery T i pewnie on był uszkodzony.
A właśnie patrzyłem to kask jest od dziś w promocji na motoakcesoria, ale jeszcze troszkę do Twojej ceny mu brakuje ;-)
https://www.moto-akcesoria.pl/crossendu ... results=44
Jak to mówią - będzie Pan zadowolony ;-)


kindybal
Stronę wcześniej jest mój opis z pierwszej jazdy w kasku. Możesz poczytać ;-) Dodam tylko, że po założeniu pinlocka nic nie paruje.

A właśnie w tej relacji na YT pani troszkę sie zamotała, bo żeby jeździć bez daszka trzeba dokupić ,,mechanizm szybki do kasku,, za 44 PLN (niektórzy mają w komplecie) Inaczej się nie da latać bez daszku. Ja jeszcze dokupiłem osłonę podbródka, którą gatewayfl ma w komplecie ;-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gatewayfl
Posty: 81
Rejestracja: 05 paź 2015, 21:45
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Kask dotarł, rozmiar xl jest ok :-)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pierwsze wrażenie: bardzo lekki w dłoni, wszystkie elementy (wloty, spojler, zamocowane solidnie), nic nie trzeszczy, nie lata swobodnie. Daszek elastyczny (dla mnie plus) prosty i szybki montaż-demontaż, wnętrze z bardzo dobrych materiałów, komfortowe. Tak na sucho minusów nie widzę, szybka przylega ok, jednak jestem ciekaw jak czy podczas jazdy nie będzie dołem (w zamknięciu) przepuszczać powietrza.
Duży plus za widoczność, jest super góra dół boki
Szybka jak naliczyłem ma sześć możliwości ustalenia jej pozycji z wyczuwalnymi klikami, pierwsze to coś jak micro wentylacja, delikatnie odchodzi od gumowej uszczelki która przy całkowitym zamknięciu dociska się do szyby i ją uszczelnia.
Dla osób noszących okulary na co dzień też nie powinno być problemu by je zmieścić, lub używać przeciwsłonecznych.
Jak się w nim przejadę do napiszę coś więcej, o wentylacji, stabilności, głośności i zachowania w terenie oraz na różnych prędkościach.
Z tego co widzę, można by zdemontować szybkę i używać z goglami.
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

rafalp300,

Oczywiście czytałem Twój opis :) dobry i wyczerpujący. A z tym mechanizmem szyby to fakt, nic nie wspomniała... Ile Cię wyniosła ta osłona podbródka ?

gatewayfl,

Dzięki druhu za info i zgadzam się jeśli chodzi o daszek, jego elastyczność to duża zaleta, dodatkowo te duże otwory też robią robotę. Masz pina w zestawie? Czekam na ciąg dalszy testów. Wiosna się zbliża a Ja ciągle nie mam skorupy. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że będzie to Nishua albo AGV K-4. Póki co najbardziej przypadły mi do gustu. Horneta DS narazie odstawiam na boczny tor, sprawia wrażenie jednego przeznaczenia - tor.


[center]<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YKOR7aVAA ... showinfo=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>[/center]
Ostatnio zmieniony 11 lut 2016, 21:11 przez kindybal, łącznie zmieniany 1 raz.
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

kindybal
osłona podbródka 44 PLN, ale cały czas czekam, z tego co widzę to motoakcesoria sprowadza chyba części z Niemiec bo zamówiłem już tydzień temu i jeszcze nie mam zrealizowanego zamówienia. Jedyne co to dostałem maila, że po skompletowaniu wyślą info i paczkę.

A co do AGV to wcześniej miałem GP Tech - pierwsza liga, tylko do Tenerki za specjalnie nie pasował.
Awatar użytkownika
kindybal
Posty: 28
Rejestracja: 23 gru 2015, 19:56
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

rafalp300,

4 dychy jest ok. Najprawdopodobniej ciągną towar od niemraszków, kolega również czekał, także... ;). Pisałem wcześniej, że obecnie latam w AGV K3 od kumpla i podoba mi się a K3 nie jest jakimś super extra wystrzałowym kaskiem, zwykły średniak i jest wiekowy. Z uwagi na to, że mam trochę pedantyczne i radykalne podejście do doboru garderoby na moto, AGV ma również walory, które mi pasują ^^ zwłaszcza malowania. Nishua ma tylko monokolor, ale czarne pasuje do białego ;D no i ten daszek do SM... o spojlerze nie wspomnę ;q
[center]
"Dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i głupota ludzka"

Obrazek
[/center]
Awatar użytkownika
Pawko
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:48
Lokalizacja: Biłgoraj, Rzeszów
Kontakt:

Ja przejeździłem cały sezon 2015 (od około końca stycznia do połowy listopada) w LS2 Mx456 z goglami foxa Airspc z podwójną akcesoryjną szybą i powiem tak: wcześniej jeździłem w integralu a trochę obawiałem się wiatrów, przeciągów i przewlekłego zapalenia zatok co na różych forach bardzo często się przewijało. Empirycznie stwierdzam, że ja takich odczuć nie stwierdziłem a testowałem to w przeróżnych warunkach :) Poza asfaltem waga i wentylacja to inna bajka w porównaniu do integrali a i gogle vs szyba to też inna prafia :) Dłuuugi daszek robi robote w słońcu oraz deszczu bo w moim odczuciu dużo mniej zacina :) Podwójna szyba paruje tylko incydentalnie przy bardzo trudnych warunkach. Kask bardzo wygodny, lekki i naprawdę w moim odczuciu komfortowy. Na ten sezon dostał nowe malowania :) Cena w stosunku do jakości jaką otrzymacie naprawdę niewspółmierna na plus :) Podsumowując: nie bać się gogli i kasków bez szyb bo naprawdę nie jest to tak straszny diabeł jak go opisują :) ps: w kwestii rozmiarówki można śmiało polegac na pomiarze łepetytny w tabeli rozmiarów LS2 :) Aha..., jak ktoś korzysta ze stabilizatora karku Leatta to ten kask współgra z nim idealnie:) Pozdrawiam !!!
Pietia
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2013, 9:15
Lokalizacja: Katowice

To i ja się pochwalę nowym nabytkiem :)

Obrazek
Kask wraz z goglami zakupiony u Neno :)
Zobaczymy jak będzie się spisywał, od różnych ludzi słyszałem same dobre opinie więc mam nadzieję że biedzie OK.

Pozdro
nakiel
Posty: 201
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Neno kaskami handluje? Jakie koszty
kontakt 506 cztery dwa osiem 222
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Mam ten kask na enduraka do wściekania sie. Przeżył bardzo trudne warunki w lesie. Jest bardzo dobry i nic nie urwało się ani nie zepsuło przez 1,5 roku
Pietia
Posty: 118
Rejestracja: 27 lut 2013, 9:15
Lokalizacja: Katowice

Na stronie Neno wszystko jest opisane.
Ceny dużo lepsze niż w każdym innym sklepie motocyklowym.
ODPOWIEDZ