XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

jaki kask

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Jestem po pierwszej jeździe w piździawie w kasku Nexx xd1 . hałas jak w poprzednim shoei neotec, jest ok, stabilność też, dużo miejsca na okulary, blenda ok. Jeżdze z tą dotatkowym plastikiem na daszku też nie przeszkadza. Przy 5 stopniach nie paruje i nie piździ po szczece przy otwartym wlocie na brodzie. Minus to pomyślane do zdejmowania awaryjnego policzków piny które wysuwają sie przy niepatrznym ściąganiu. Chyba je podkleje. I w jednym miejscu lakier odprysł ale nie wiem czy gdzieś nie pukłem. Dla mnie 5 z malutkim -
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Również i ja jestem po zakupie, na kask dualowy zasadzałem się już z rok, tym razem na bazarze motocyklowym na Służewcu w Warszawie przymierzyłem chyba wszystko co było w każdej cenie, i airoh i caberg i nishua i różne inne.
Wybór padł na LS2 Pineer MX436 w kolorze białym.
Oprócz moich wymagań minimalnych czyli blenda i szyba jako jedyny z przymierzanych wchodzi mi na głowę dość lekko i dobrze przylega - rozmiar M. Z innymi było różnie, jak dobrze przylegały to przy zakładaniu zdejmowaniu obrywały mi uszy, inne wkładało się dobrze ale latały na boki mimo że rozmiar właściwy, innych w ogóle nie mogłem w sposób choć trochę komfortowy włożyć na głowę mimo przymierzania różnych rozmiarów.

Co do LS2 wybranego przeze mnie ostatnim argumentem była cena, a cena nawet ta katalogowa jest bardzo przyzwoita.

Przeleciałem w nim jak na razie niecałe 100km w różnych warunkach tzn szosa 150kmh i dość trudny teren, jestem bardzo zadowolony, jedyny minusik to hałas. Na wstępie minusem kolejnym był brak pinlocka, nie to, że w zestawie ale w ogóle podobno do tej szyby nie ma, jak się okazało nie jest niezbędny, w zasadzie wizjer nie zaparował mi ani razu a gdyby parował uniesienie szyby na kilka mm powinno dać radę, a można to zrobić bez obaw że szyba opadnie.

Tu link do opisu producenta, ja nabyłem kask biały

http://ls2helmets.com/pioneer
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Też sie przymierzam do tego kasku. Podobno schodzi jak świeże bułeczki... :-D
Terefere
Awatar użytkownika
David-Skoczów
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2016, 10:30
Lokalizacja: Skoczów

Witam kolegów, zastanawiam się nad kupnem NowegoZ kasku ponieważ mam kask crosowy z goglami i powiem że w chłodniej dni trochę odczuwam że za bardzo w nim wije.Zastanawiam się nad kupnem takiego co o niej sądzicie może ktoś z Was jeździ w takim. http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6192915905
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

David znajomy ma taki kask i sobie chwali. Ja raz miałem przyjemność w nim jechać. Kask wg mnie jest stosunkowo ciężki i głośny. Porównuję go do Nishuy. Minus dla mnie to parująca szybka ... ale jechałem wtedy DL-em z dużą turystyczną szybą, za którą czułem się jak w samochodzie ;-) więc i zabrała cały wiatr. Na stojąco wentylacja rewelacyjna i myślę, że spokojnie da radę. Wielkim plusem jest też blenda. Co do wykonania to wszystko na wysokim poziomie. No i wygląd. Dla mnie rewelacja i bardzo fajna grafika. Może ktoś z forum jeździ w takim więc coś więcej i dokładniej skrobnie.
Awatar użytkownika
aristo6
Posty: 1
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:13
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Hej Rafalp. Tez mam Tenerke i tez mysle nad Nishua. Ile masz wzrostu? Mi dotychczasowy kask (Airoh S4) powyzej 80tki wpada w takie turbulencje ze przestaje ostro widziec :) Przy trasie 300 km bol glowy gotowy...
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

zamontuj sobie deflektor na owiewkę motocykla, robi robotę. Po zamontowaniu za bardzo nie czułem różnicy. Ostatnio na jedno latanie zdemontowałem i jest taka różnica odczuwalna na kasku, że sobie nie wyobrażam już jazdy bez.
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

aristo6 ja mam 182 cm wzrostu. Zamontowałem wcześniej wyższą szybę Givi i za nią nic nie wieje. Wszystko idzie górą. Plus wysokiej szyby jest taki, że już nie wiem co to są muchy na kasku. Oczywiście zawirowania kasku też nie występują.
Dla przykładu masz linka z porównaniem szyby seryjnej i Givi
http://xt660.pl/viewtopic.php?p=75186&highlight=#75186
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Mam pytanie do kolegów bo przymierzam się do zakupu nowego kasku, czy ktoś śmiga w czymś takim :
Shark Explore-R Carbon
https://www.youtube.com/watch?v=rhabunADe0I
Prosił bym o jakieś spostrzeżenia.

Bo oferta Nishua carbon za 890 zł spi........ mi z przed nosa jak zapytałem czy w zestawie jest pinlock to już zmienili cenę na 1300 w motoakcesoria.
perkoz
Posty: 8
Rejestracja: 05 paź 2016, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Ha, ja wyrwałem tydzień temu Nishue Enduro Carbon na OLX za 600zł :D Fakt, bez pinlocka, ale nowy, nie z wystawy itp.
Shark Explore-R mierzyłem, bardzo wygodny. Oba bardzo podobne jeśli chodzi o komfort :) Co do jazdy- na wiosnę pierwsza próba.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

David-Skoczów pisze:Zastanawiam się nad kupnem takiego co o niej sądzicie może ktoś z Was jeździ w takim. http://www.allegro.pl/Sho...item=6192915905
Wydaje mi się, że w tym garnku lata kooega X69 ?
ZIBI pisze: czy ktoś śmiga w czymś takim :
Shark Explore-R Carbon
Zbyszek, w takiej misce lata Pavloman i sobie chwali. Skontaktuj się z nim bezpośrednio.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Dzięki Paweł za podpowiedz zapytam kolegi Pavloman o opinię.
Paweł nadal wożę twoją blaszkę naciągu jak ci będzie potrzebna to daj znać to podrzucę a jak nie to dopiero na wiosnę bo chyba będę sezon kończył coś koło 13 bo ostatnio ciągle ku........... moknę.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Jak ktoś jest zainteresowany NISHUA ENDURO CARBON to jest parę sztuk (rozmiar M,L,XL) na allegro w cenie 849 zł. egzemplarze powystawowe ale z pin-lockiem ja zamówiłem rozmiar M , w razie czego można zwrócić w ciągu 14 dni.
Awatar użytkownika
Jocker
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2017, 21:06
Lokalizacja: Poznań

Jaki kask na XT? Szukam jakiegoś duala, ale trudno mi znaleźć tego co szukam, XD1 jest super ale rozmiarowo do bani, Scorpion za ciężki (odpadają wagowo więcej niż 1500, na kark nie wyrobię , onell siera chyba tez będzie ciężki), pozostaje jeszcze nishua carbon c, ale nie mam gdzie przymierzyć. Mam możliwość kupić dobry kask integralny w dobrej cenie, ale boję się że będę się gotował. Może dwa kaski? Jeden fullcross, a drugi integralny? Tylko taka opcja nie nadaje się na dłuższy mieszany wypad. ???
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Jestem w posiadaniu onell sierra*, co prawda waga mi nie przeszkadza, ale oprócz fajnego wyglądu, ten kask nie oferuje za wiele :-/
ODPOWIEDZ