XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

"MINY"- czyli motocykle których lepiej unikać

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

karollo10, link do ogłoszenia do poprawy.
Standard disclaimer: I may be totally wrong ;)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Nie wyświetla ogłoszenia bynajmniej u mnie
Awatar użytkownika
karollo10
Posty: 30
Rejestracja: 15 wrz 2012, 21:36
Lokalizacja: Szczecinek/ Poznań
Kontakt:

poprawione :) dzięki za czujność
Dymitr
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 10:09
Lokalizacja: Bochnia - Kraków

Nie warto nawet jechać oglądać tej sztuki: https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt-660 ... EtkGV.html
Gość w ogłoszeniu jak i przez telefon zapewnia, że świetny stan a ja bym nie nazwał tego nawet średnim stanem.
Przekładana była z jednej ramy do drugiej bo kupił z francji bez papierów i ramę z papierami z niemiec - już samo to śmierdzi.
Silnik malowany pendzlem na czarno, tak jak kierownica. Po 2 minutach pracy kolanko świeci i wali marchewami przy, nawet, najmniejszej przegazówce. Była odpięta lambda bo nie było otworu na nią w nowym kolanku, może to dlatego. Swoją drogą dziwię się, że nie wywala błędu bez niej.
Całe szczęście podjechałem ją obejrzeć w ramach weekendowej wycieczki z rodziną bo gdybym jechał specjalnie to bym się trochę wku... tzn. zdenerwował ;-) bo miała być w ładnym stanie.

Pozdrawiam,
Dymitr
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Trzeba było tytac o nią to by Ci odrazu odradzil. Po samych fotach już bym odpuści. Znam temat ona stała kupę czasu była zardzewiala zapuszczona jak stara wska gość ja zrobił po swojemu ogólnie włożył troche pracy ale spierdolil robotę porostu
Dymitr
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2020, 10:09
Lokalizacja: Bochnia - Kraków

Tak jak mówię, byłem tam przy okazji, na szczęście ;-)
Może i włożył trochę pracy ale za wiele pojęcia o tej pracy nie ma bo choćby nie zauważył, że korki w amorach były nie dokręcone.
Najgorsze jest to, że gość przez telefon i na miejscu również zapiera się, że świetny stan. Mimo, że stoję przy moto i widzę, że tak nie jest :-)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Wiem o czym mówisz. Też mu trochę próbowałem uświadomić ale to taki typ chyba 😁
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Xt660r 2008 że Słupska, silnik ok ładnie pracował choć na czarnym oleju poniżej kreski min i był wymieniony 2lata temu bo kierownik mało jeździ przebieg 28k i tak jak już pisałem z niskimi przebiegami tu się sprawdziło.
Mocowanie sprzęgła złamane, klamka sprzęgła pocheftana czymś ( ehh a koszt 20zl) mocowanie lusterka lewego pekniete też zrobione druciarstwo. Prawa manetka przełączników uszkodzone gniazda linek gaz działał dopiero po odkręceniu do połowy, linki luźne. Bak malowany plastiki też. Hamulce git jak na 28k są Bdobrym stanie. Opony e07 2016 też Bdobry stan.
Teraz jazda, moto się nie da prowadzić ściąga w lewo nie można się składać znaczy bałem się na tym. Kierownicy nie byłem w stanie puścić. Odboje lewy jebniecie musiało przyjąć ostre bo bardzo w gięte prawe mniej ale też po kilku mocnych glebach. Napęd chyba ori ale suchy jak pieprz. Wahacz z lewej też uderzony pod nakrętka naciągu lekko pekniety chyba nie przyglądałem się już tam dokładnie. Urwane dwa dolne mocowania chłodnicy.
Ogólny stan nie przyciąga nawet do negocjacji i tak niskiej ceny jak na ten rok.
Zrobiłem 600 iccc a bo taki miałem kaprys i chęć przygody licząc że powrotne 600 zrobię już na moto więc się wyrówna fun.
Niestety wracam iccc. Właściciel normalny wcześniej wysłał film ale gówno z niego było widać jedynie słychać silnik.
Taka moja opinia, nie warto chyba że cena dużo poniżej to można się bawić z półkami i innymi pierdołami. Plus kiepskie malowanie które by pasowało poprawić.
A okleina świeża, ładnie wygląda na zdjęciach i ona tylko nie zawiodła pod warunkiem że komuś się podoba taki motyw.

Obrazek
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Pierdoły jakieś do ogarnięcia a moto ma 12 lat więc nie ma co oczekiwać że będzie "malina". Jaka cena wyjściowa?
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Cena dobra, ale nie zrobił bym na tym Moto 600km które miałem do domu.
po za tym szukam moto do jazdy a nie grzebania odrazu po zakupie.
Tym bardziej że w ogłoszeniu pisze stan idealny bez wkładu finansowego.
12500
Awatar użytkownika
Mati12587
Posty: 7
Rejestracja: 24 wrz 2015, 14:56
Lokalizacja: Lubelskie

Czerwony X, przedlift 2005 na Devilach z Wawy.
Urawne lewe mocowanie owiewki przy baku, wgnieciony bak od prawej strony (wlew nie jest po środku osi motocykla)
Kominy z jednej strony mają tulejkę dystansową natomiast z drugiej strony nie.
Strona z tulejką jest bliżej środka motocykla niż strona bez tulejki (nie logiczne, prawda ?)
Brak dolnej rolki przy wahaczu, łańcuch wyrył rów na kolektorze wydechowym na około 1mm
Stacyjka czasami ciężko przechodzi z off na on (sprawdzałem kilkukrotnie)
Silnik na ciepło bardzo trudno odpala (potrzeba kilku obrotów wałem)
Dodatkowo podczas kręcenia rozrusznikiem słychać jak ucieka kompresja prawdopodobnie przez podparte lub wypalone zawory. (To tylko moje wytłumaczenie nie koniecznie potwierdzone ) lecz problem z dźwiękiem przedostającego się powietrza i trudności podczas uruchomienia motocykla istnieją.
Pan posiada ją od może pół miesiąca do miesiąca. (Podobno kupiona dla żony od znajomego lecz.... Jakaś historia :d) W razie zakupu Pan sugerował jakieś śmieszne kwoty na umowie poniżej połowy kwoty z OLX.
Miałem wrażenie że tylne koło nie jest w osi (może przez źle zamontowane kominy) lecz Moto na jeździe próbnej nie ściągało.
To tyle co sam zauważyłem podczas krótkich oględzin bo dalej nie było sensu :)
https://www.olx.pl/oferta/yamaha-xt660x ... GCvyH.html
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 474
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

lepiej niech pada jak ma być błoto
kalina
Posty: 214
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Grubo
ODPOWIEDZ