Użytkowość XTX

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Dawidus2801
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:03
Lokalizacja: Bielsko Biała

Mam 17 lat. W styczniu bede mial 18 lat co wiąże się z prawkiem oraz kupnem motorka. . Zamierzam kupić XTX do 12000zł. Wcześniej jeździłem skuterkiem;D ..oraz crossikiem Kawasaki kx 80. XTX ma mi służyć na dojazdy do szkoły (około 25km w jedną stronę) oraz na jakieś trasy z dziewczyną. Jaka jest awaryjność tego motorka? I czy nadaje się on na trase? ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Awaryjność- nie dotyczy ;-)
Trasa- możliwa ;-)
Podryw panienek- jak najbardziej :mrgreen:
Dawidus2801
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:03
Lokalizacja: Bielsko Biała

Dzięki;D Teraz najlepiej dla mnie żeby zima zaczęła się w listopadzie i skończyła w styczniu, kiedy to będe miał to magiczne 18 ;) wtedy prawko i.... mm:)
Awatar użytkownika
krakus55
Posty: 43
Rejestracja: 28 kwie 2010, 14:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

To prawko nie jest teraz od 24??
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Teoretycznie XT przekracza normę o 0,3KW, ale 0,3 zaokrągla się chyba w dół :-/
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

no jak dla mnie jeżeli przepis jest do 35KW, to wszystko co jest powyżej to podlega wyższej kategorii. A jak to będzie rozpatrywane w praktyce to nie wiem.
Awatar użytkownika
Radekbat
Posty: 41
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

raczek z punktu urzędowego masz całkowitą racje, "do" to znaczy nie powyżej a nasze xt mają powyżej ;-)
Dawidus2801
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2011, 1:03
Lokalizacja: Bielsko Biała

Przecież to prawo chyba nie zostało jeszcze wprowadzone. Na forum ścigacz.pl wyczytałem, że ma być ono wprowadzone w 2013 roku także no... zdążę.
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 254
Rejestracja: 19 wrz 2009, 21:37
Lokalizacja: PL

Witaj Dawidus2801, jak napisał Wojtek tak rzeczywiście jest. Wypady, tam i z powrotem 300km, to nie problem. Możesz codziennie na dojazdy do szkoły, też zabierać swoją dziewczynę razem z jej tornistrem, jadąc oczywiście bezawaryjnie dookoła województwa, albo dalej, dla Jej i Twojej przyjemności. Zapewniam, że przy zachowaniu rygorów eksploatacyjnych będziesz mógł jeździć na tym samym xtx660, aż do srebrnego wesela ze swoją sympatią.
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Dodając swoje 3grosze, jeżeli chodzi o XTX:
ja w tym sezonie zrobiłem 16tysi.

Dojazdy do pracy ok. 25km w jedną = banan na twarzy jeszcze przez pół godziny po dojeździe

Trasy do 500km dziennie = niezbyt bolący tyłek, lepiej się natomiast trzymać poniżej 130kmh.

Jeżdżenie z dziewczyną nieźle, ale szczególnie na dojazdach eliminuje to chyba poważnie latanie poboczami, co może drastycznie wydłużać dojazdy (konieczność przebijania się między samochodami ).

Awaryjność.. hym. Byłem na jakiejś regulacji, która się okazała zbędna, płyny wymieniałem, bo wypada. Linka sprzęgła mi poszła, lecz po wymianie na oryginał nie ma nawet śladu problemu. Gdzieś wyczytałem, że silnik starczy na 90k.. Jestem w 1/3drogi i nic nie zapowiada problemów.
ODPOWIEDZ