Deflektor

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Co myślicie o takim deflektorze? Ktoś takiego używa?

To dobry zakup?

http://motolancuchy.pl/pl/p/Deflektor-s ... -14-cm/842

Nie wiem, jak z mocowaniem. Nie gwizdnie mi ktoś tego z parkingu? Szyby z Touratecha mają taki specjalny patent na kluczyk.

Edit:

Na prośbę producenta, który jest też użytkownikiem naszego forum, podaję bezpośredni link do jego autorskiej strony:

http://www.iz.jupiter5.rkr.pl/Deflektor/index.htm

I do wątku z forum Transalpa gdzie wszystko się zaczęło:
http://forum.transalpclub.pl/viewtopic.php?f=14&t=3886


ps. deflektor bardzo polecam, sprawdził się w praktyce :)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2012, 16:38 przez admirau, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Jacekxt ma chyba podobny jak nie identyczny ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Cholera szukałem już dawno, ale ceny wszędzie kosmiczne :-/
Już chciałem dorabiać a tu masz- gotowe i w normalniejszej cenie ;-)
Jeszcze jak ktoś by to znał osobiście :?:
Mówisz Raczek, że Jacek- poszukam w jego fotkach z wypraw ;-)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

No faktycznie ta sama co JacekXT :!:
Jak on przetestował to ja też kupuję ;-)
Mocownie chyba powinno też pasować do turystycznej :-/
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

może poczekaj niech się wypowie :P
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Coś mi się zdaje, że po jego wypowiedzi będzie hurtowe zamówienie ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

I tak kupię dopiero w poniedziałek, więc może w tym czasie Jacek się odezwie ;-)
Napiszę na pw.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Pytanie czy będzie pasować do R-ek z wyższą szybą. Wojtas kupisz i będzie pasować to może też się zdecyduję :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Miałem deflektor właśnie od tego producenta przy V-Stromie. Darkojak od dłuższego czasu robił na zamówienie partiami do różnych maszyn, pisząc na fora. Tu wątek na V-Stromie. Teraz kolega jak widzę otworzył własną stronę: http://www.iz.jupiter5.rkr.pl/Deflektor/index.htm Jeśli dostanie dokładne wymiary, to być może uruchomi "serię" do "eRów".
Sam deflektor solidnie zrobiony, regulacją pochylenia rzeczywiście można co nieco dopasować.
A, strona chyba jest podlinkowana do tego sklepu Motołańcuchy. To chyba jakaś współpraca :-)
Ostatnio zmieniony 07 lis 2012, 6:21 przez MarqSz, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Jacek już odpisał - cytuję:
Najpierw wyposażyłem Tenerkę w deflektor Touratech. Był bardzo drogi, ale ładnie się prezentował. Zastąpiłem go jednak, bo ten który teraz mam powoduje, że jadę jak w aucie.Zero jakichkolwiek powiewów i zawirowań.
Jedyną malutką wadą jest jakość materiału szyby, zwłaszcza w deszczu i w nocy. Ale można wytrzymać, lub dać dorobić z innego, bardziej jakościowego materiału.

Wszystko mówi samo za siebie ;-)
Ja kupuję i po teście opiszę jak się sprawuje w R-ce oczywiście na szybie MMG :-D
Mam spalinową dmuchawę, więc trochę dymu i zrobimy test jak tunelu aerodynamicznym :mrgreen:
Ja będę go używał głównie w dalekich trasach a jak trzeba będzie gdzieś się wbić w off to można go łatwo ściągnąć. ;-)
kolo
Posty: 169
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:19
Lokalizacja: wroclaw

ja jestem zainteresowany jak coś.
Awatar użytkownika
Jacekxt
Posty: 65
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:01
Lokalizacja: Piła

Myślę, że lepszego na rynku nie ma. Tym bardziej, ze cena jest przystępna. (ja dałem więcej, widać staniał :) )
Można go regulować, czyli lekko zmieniać kąt.
Mam też małą poradę przy montażu- NIE DOKRĘCAJCIE ZA MOCNO, BO PĘKNIE SZYBA!
Tak stało się u mnie. Proponuję zamiast tych małych podkładek dociskowych dać szersze, z odpowiedniej blaszki podklejonej gumą. Uchroni to od widoku wciąż rosnącej kreseczki pękającej szyby na trasie :)
Ja wybrałem tę 17 cm, więc przy takiej powierzchni siłą rzeczy muszą występować duże naciski i mikrodrgania.
Ale za to efekt jest wspaniały, mogę jechać spokojnie w całym zakresie prędkości z otwartym kaskiem szczękowym!
Bo motór to musi miec jeden cyliner!
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Jacekxt pisze:Ja wybrałem tę 17 cm, więc przy takiej powierzchni siłą rzeczy muszą występować duże naciski i mikrodrgania.

A orientujesz się, czy ten deflektor o wysokości 17 cm będzie pasował do turystycznej szyby XT R ?
Niestety poprzedniej szyby już nie mam, a druga dopiero jedzie do mnie i nie mam jak tego zmierzyć ?
Zastanawiam się między tym 17 cm, a 14 cm wysokości, który będzie odpowiednieszy do wysokoiej szyby R-ki.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stirlitz
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2011, 17:14
Lokalizacja: Mazury

to jest deflektor od Darkojaka z forum TA, miałem taki kupić, ale zrezygnowałem na rzecz deflektora Puig'a, sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo deflektory od Darkojaka są bardzo chwalone, nie czytałem jeszcze negatywnego komentarza na ich temat.
Deflektora nie można kupić bezpośrednio u Darkojaka.
Спасибо за внимание. До свидания.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Matviej, Wojtek - ja tez bym brał może byśmy na wysyłce zaoszczędzili, a i by była okazja się spotkać.
ODPOWIEDZ