Kominiarka

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

Szukam kominiarki, a tyle tego w internecie że sam nie wiem co wybrać : ). Może coś polecacie, wartego uwagi.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

szukaj coś z bawełny lub bawełna z lycrą
wzór to już od Ciebie zależy czy wolisz z jednym otworem czy na dwoje oczu
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Jeździłem kiedyś w bawełnianych...teraz bym polecił coś termoaktywnego np Brubecka. Bawełna szybko nasiąkała i jak się głowa zapoci to uczucie nieprzyjemnego zimna, tak samo w deszczu.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

A no też prawda zależy jak kto motocykla używa :P
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

na zimne (lodowate) dni powinna być ok.Łączy w sobie dwie rzeczy-klasyczną kominiarkę i kołnierz-nie powinno w niej dmuchać po plecach i szyi :-)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

bez przesady nie zawsze potrzebna jest kominiarka zwłaszcza za 150 jak wieje od dołu wystarczy czasem chusta lub kołnierz polarowy
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

dla tego napisałem: zimne (lodowate) :-)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja jeżdżę w tej nawet zimą i jest Ok
Oxford chillout
No i w normalnej cenie ;-) Nie dla snobów :-/
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

W sumie chcialbym taka bym mogl uzywac na nartach i podczas jazdy motocyklem.
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

jesienią kupiłem w sumie kilka kominiarek i temu podobnych... ;) mam kominiarkę polandex z membraną, maskę neoprenową adrenaline, etc.

jeśli chodzi o bardzo zimne dni (koło 0) to najlepiej wśród nich wypada kominiarka scott face heather hood. jak jest cieplej to używam maski neoprenowej z intersportu :)

dodam, że jeżdzę w otwartym kasku crossowym. zbieram na integrala na chłodniejsze dni... ;)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Mi najwygodniej jest w zwykłej bawełnianej kominiarce. Mam 2 kaski, tak jak pisze ceem, integral na chłodniejsze dni a crossowy na krotkie wypady lub gdy mam pewność, że będzie ciepło. Gdy jadę dalej, zawsze mam przy sobie zapasowo drugą kominiarkę tak na wszelki wypadek.
Najlepiej wybrać się do sklepu, dotknąć,... Nawet bawełniane są różnej grubości więc coś się zawsze wybierze. Ceny zaczynają się już od ok 8zł. Nawet jeśli masz jakąś lepszą to dobrze mieć taką zwykłą gdzies w kurtce na wypadek deszczu czy gdy mocno się spocisz... :-)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja kupiłem termoaktywną coldkiller jeśli się nie mylę w salonie yamahy, koszt coś koło 70zł i jest bardzo fajna, z kołnierzem itp. Kołnierz jest bardzo przydatny na chłodnie dni jak masz kurtkę z niskim kołnierzem.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

ja używam
Obrazek
jestem zadowolony bardzo, cena powala, ale za jakość się płaci. Na szczęście ja za nią nie płaciłem :mrgreen:
Kando
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Bober ale to nie jest kominiarka :-P
h e d o n i z m
ODPOWIEDZ