Modeka AFT - Touring - a może coś innego?

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wojtuś w żaden dłuższy wyjazd bez kobity nie ruszam się bez paki kondomów :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Herflick pisze:Neno: Pan sprzedawca zarzekał się, że to prawdziwa Codura.
Nie no , u Ciebie na pewno jest to oryginał, ja mam kurtkę ze 3 półki niższej klasy ( mimo, że to też Modeka) więc wiesz... nawet metki nie było, że to Cordura , od razu było napisane ,że to coś tam coś tam, nawet nie pamiętam co :)
Z Cordury to ja mam plecak w góry w tej chwili i tylko to :)
EDIT: u mnie to się nazywa
• Avertex Plus 500 D
• Avertex 600 D
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Pani Sylwia z Poznania już chyba wróciła do pierwotnej ceny ;-) Także Panie Herflick dobry deal ;-)
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Pierwsze testy zaliczone.
Dziś pojeździłem z dwie godziny w temperaturze od 8-13 stopni. Jeździłem we wszystkich podpinkach i tylko koszulce termoaktywnej. Póki co rewelacja, na początku było mi zimno :) ale w szyję. Jak założyłem kołnierz to komfort podniósł się znacząco. Kurtka jest bardzo wygodna, w ogóle nie krępuje ruchów i bez spinania razem ze spodniami nie wieje w ogóle w nerki (spodnie z szelkami). Na razie polecam.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

To jeszcze test na mokro został ;)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
kosmal1098
Posty: 155
Rejestracja: 03 wrz 2010, 20:40
Lokalizacja: WSCHOWA

A jak z wentylacją?Ja mam Held hakuna-matata i jak wszystkie wloty rozepne, to mnie chce ze środka wywiać :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Neno pisze:Teraz mam Modekę z pewnie czymś co udaje cordurę i też nie czuję wiatru. Ale to , że ja nie czuję nie znaczy, że ona go nie puszcza :)
Neno, może to dlatego, że masz Trampka z turystyczną szybą? :lol:
Jak się przejedziesz na jakimś golasie, to masz większą szansę poczuć wiatr. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

tak sobie pomyślałem, że dodam nieco na temat modeki ;) i bezpieczeństwa...

sam mam portki i kurtkę modeka finn.

grzebałem nieco po sieci i wynalazłem crash test (link). porównałem efekty tej gleby z tym co sam rok temu zaliczyłem i mam jeden wniosek - modeka "nieco" oszukuje z tzw "bezpiecznymi szwami". na zdjęciach z motocykla widać, że tkanina na rękawie dosłownie rozleciała się na szwie... dokładnie tak samo było u mnie.

znalazłem artykuł o szwach w necie (link).
w materiałach reklamowych modeki narysowane są szwy podwójne. przy oględzinach kurtki stwierdziłem, że w newralgicznym miejscu, na grzbiecie ramienia, szwy są pojedyncze. zatem nic nie chroni tego szwu przed przetarciem o asfalt.
nie wiem jak w innych modelach, ale przypuszczam, że sposób szycia mają ten sam.

obyśmy zatem upadali tak, by szwy nie tarły o asfalt.....
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Moja modeka też puściła na szwach po solidnym szlifie, zwłaszcza w okolicach łokci i ramion :/
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
@rek
Posty: 59
Rejestracja: 15 lut 2012, 16:31
Lokalizacja: Konin

Herflick - napisz coś jak z tą przewiewnością/wentylacją, może jakieś porównanie do innych produktów ????
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja mam model Discovery tez lezala pare razy na ziemi ( nie wiem czemu ) i do tej pory jest spoko. Tylko reklamowalem camebag, bo z nakretki cieklo. Dali mi caly nowy :mrgreen:
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

pancio pisze:Ja mam model Discovery tez lezala pare razy na ziemi ( nie wiem czemu ) i do tej pory jest spoko. Tylko reklamowalem camebag, bo z nakretki cieklo. Dali mi caly nowy :mrgreen:
Camelbag to chyba zmora tych kurtek :-/ ,
mi też cieknie bo jest źle zgrzany i z pod korka jeszcze u nich z reklamacją nie byłem.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Testuję Modekę Discovery i spodnie Finn od roku. Podsumowując: jest mi wygodnie za równo w kurtce jak i w spodniach. 3 warstowość tych rzeczy to duży plus. Spodnie wygodne, ale mam dwa zastrzeżenia, protektory na kolanach nie układają mi się najlepiej, rzepy w kieszeniach bocznych (cargo) się wyświechtały i nie trzymają zbyt mocno, generalnie sama kieszeń bardzo praktyczna. Co do kurtki to wentylacje (air vent) według mnie się spisują, praktyczne są także rzepy na rękawach i poniżej klatki poprawiające dopasowanie kurtki. Camelbag ciekawe rozwiązanie ale jak mam za dużo wody to też staje się nieszczelny ale nie przy korku a w miejscu wklejenia rurki do samego worka.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Chcialbym dorzucić swoje 3 grosze nt. przewiewności Cordury AFT - mam kurtkę z tego materiału marki Stadler. Nie mam co prawda porównania do innych ciuchów bo to moja pierwsza kurtka moto, ale przewiewność jest meeega - chwilowo miałem wrażenie, że nawet za duża. Przy wypiętej membranie i podpince przy prędkościach powyżej 100km\h bardzo mocno czułem wiatr pod kurtką, co w połączeniu z temp ok. 15C powodowało pewien dyskomfort.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Odnośnie przewiewności Rut ma rację. Przy 15 stopniach i braku podpinek, sama koszulka pod spodem i jest mocno chłodno. Ale od tego są podpinki. Z drugiej strony przy 30 stopniach czujesz jakbyś jechał w samej koszulce, doskonała przewiewność.

Ogólnie z całego kompletu jestem mega zadowolony. Ale co mam mówić jak dałem tyle kasy :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
ODPOWIEDZ