Sprowadzanie moto z UK

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
konradoz
Posty: 75
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:29
Lokalizacja: W-Wa

Tak jak w temacie, może sprowadzał ktoś w ten sposób moto do PL przez firmę, jakie jest ryzyko takiego zakupu, poszukuję DRZyny w rozsądnych pieniądzach, a u Nas w ciężko coś za "moją" kwotę znaleźć w miarę konkretnego. Przeglądając ebay jest trochę ofert niestety nie wiem kompletnie jak to wygląda od strony technicznej tzn firma która sprowadza moto bierze jakąkolwiek odpowiedzialność, sprawdza go w jakiś sposób czy też pakują i mogę dostać szrota do remontu?
Ktoś może zna z autopsji jakie są ceny sprowadzenia itp (opłaty w PL mnie nie interesują w sensie przerejestrowanie tłumaczenia itp)
Z góry dzięki za wszelkie info!
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Szczerze to lepiej samemu pojechac po moto, do UK nie jest tak daleko.
Znajomy sprowadzał przez firme, ale udało sie ze egzemplarz byl dobry wiec nie bylo problemu.
konradoz
Posty: 75
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:29
Lokalizacja: W-Wa

Właśnie chodzi o to czy firma w jakikolwiek sposób sprawdza moto przed zakupem?
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

teoretycznie tak, praktycznie nie- moto kolegi nawet nie bylo odpalane przez firme ktora sprowadzala moto.
konradoz
Posty: 75
Rejestracja: 04 sty 2012, 0:29
Lokalizacja: W-Wa

To średnio chociaż cenowo wypadają korzystnie bo w cenie takiej w PL można dostać młodszy rocznik z fajnymi dodatkami, ale jak miałbym wyłożyć z miejsca 2000 na remont silnika to cena się równoważy.
Trochę poczytałem o zakupach na ebay i chyba najlepsza opcja to znaleźć kogoś pewnego kto sprowadza moto a nie tylko transportuje i wtedy można liczyć na sprawdzenie.
ODPOWIEDZ