Ubranie na SM

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Super pasują do dłoni, wygodne, szeroki mankiet by założyć na kurtkę, bardzo ciepłe, wycieraczka która naprawdę robi robotę, solidnie wykonane szwy i miękka skóra, z membraną gore-tex. Ważna zaleta to to że jak wyciągasz dłoń i delikatnie by się przypociła to podszewka się nie podwija. Uwierz że wybierając je w Luisie sprawdziłem wiele marek, nie miałem ograniczenia co do ceny więc przymierzałem od najtańszych do najdroższych, nawet rukkę mierzyłem i mi nie pasiła tak jak te. Niestety nie jezdziłem w nich za dużo bo to rękawice na bardzo chłodne dni a kupiłem je jak już było ciepło. Na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu i mogę śmiało polecić. Jak o czymś zapomniałem to pytaj postaram się odpowiedzieć.
Pozdro
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Dokupiłem spodnie do kurtki http://www.polo-motorrad.de/shop/Beklei ... ils.0.html
Kurtka się sprawdziła to myślę że i spodnie dadzą radę. Na razie sprawdziłem jak był przymrozek -2st. i było w tym ciepło :-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
galazek
Posty: 27
Rejestracja: 29 sty 2010, 17:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mam pytanko a propos kombinezonu, chodzi dokładnie o firme Tschule(na razie bez wyboru koloru):
http://moto.allegro.pl/item900881063_no ... zedaz.html

Miał ktoś coś wspólnego z ta firma? A może polecicie coś ciekawego na SM?

Od zawsze jeździłem w tekstyliach(Buse, Ixon-moge dac recenzje:-). Aczkolwiek przy odwiedzinach znajomego - który śmiga ZX6R dałem się namówić na przymierzenie juz znoszonego kombinezonu Berik(tanszy model). Ku mojemu zdziwieniu leżał wspaniale... Poczułem się mega stabilnie i bezpiecznie. Chyba trzeba spróbować.. 8-)

Dzieks za info
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zastanawiam sie nad takim zestawem na moto:

http://modeka.pl/pl/produkty/24/roma.html
http://modeka.pl/pl/produkty/57/sporting.html

co powiecie? głównie jazda po mieście.
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
sapmar4
Posty: 39
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:26
Lokalizacja: Opatów
Kontakt:

galazek pisze:Mam pytanko a propos kombinezonu, chodzi dokładnie o firme Tschule(na razie bez wyboru koloru):
http://moto.allegro.pl/item900881063_no ... zedaz.html

Miał ktoś coś wspólnego z ta firma? A może polecicie coś ciekawego na SM?

Od zawsze jeździłem w tekstyliach(Buse, Ixon-moge dac recenzje:-). Aczkolwiek przy odwiedzinach znajomego - który śmiga ZX6R dałem się namówić na przymierzenie juz znoszonego kombinezonu Berik(tanszy model). Ku mojemu zdziwieniu leżał wspaniale... Poczułem się mega stabilnie i bezpiecznie. Chyba trzeba spróbować.. 8-)

Dzieks za info

mam 3 komplety ciuchów na moto i jeden z nich jest właśnie z firmy którą pokazałeś, po 2 latach używania nie ma na nim żadnych przetarć, pęknięć ani niczego podobnego, dość tanie, a dobrej jakości, polecam!
mkocot
Posty: 107
Rejestracja: 06 cze 2009, 21:24
Lokalizacja: LUBLIN

Na temat firmy modeka nie moge nic powiedziec bo nigdy nie latalem w tym sprzecie, jestem wierny Alpinestars, zobacz np. ta nie jest wiele drozsza a wykonanie na najwyzszym poziomie.
moja aukcja
http://www.allegro.pl/item943539762_alp ... ratis.html
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

nie stać mnie niestety na takie wydatki bo musze jeszcze kupic spodnie i rękawice. Ale będę miał na uwadze tą firmę, spróbuje cos poprzymierzać z niej ;)
a ktoś w ogóle miał coś Modeki?
niby piszą że daje rade ta kurtała: http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... art44.html
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ja jezdze w modece.
mam kurtke shield pro II i spodnie melevile.
calosc sie spina suwakiem.
spodnie super (maja wypinana podpinke i membrane, protektory na kolanach i biodrach)
kurtka jak dla mnie zajebista tylko szkoda ze membrana niewypinana. podpinka sie wypina.
kurtka ma protektor na plecach, lokciach i barkach. dodatkowo na lokciach i barkach naszyte wzmocnienia. Jak na takie ceny super:)

narazie nic sie nie psuje. jedyne co sie zjebalo to spodnie, ale sam przepalilem:/ przy glebie noga weszla pod moto i kolektory sie oparly o spodnie...dobrze ze z nogi skora nie zeszla:D
Super Fakin Motard!
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Ciekawa propozycja firmy OZONE, skórzany 2-czesciowy kombinezon wykonany ze skory bydlęcej: cena u mnie w sklepie 1200 PLN.

Link do przykładowej aukcji ( nie mojej ) :

http://allegro.pl/item941648715_kombine ... _2010.html
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Łasica pisze:co powiecie? głównie jazda po mieście.
Łasica, według mnie w dobrą stronę patrzysz z wyborem - mam na myśli tzw. trójwarstwowe tekstylia na co zwrócił uwagę Beret (materiał główny, wypinana mębrana,wypinany materiał ocieplający). Jeśli chodzi o asortyment modeki to z krótkich kurtek, które wymieniłeś jest jeszcze jedna model X-Sports. Jeśli to będą Twoje pierwsze motocyklowe ciuchy to powinieneś być bardzo zadowolony, pomijam w tym wypadku firmę, ale na pewno bym szukał trójwarstwowej odzieży.

Sam aktualnie szukam nowych ciuchów tekstylnych ponieważ stary komplet 2 warstowy za 500zł przejeździł już 6 sezonów i nie chce go już używać bo jest podarty, popruty i po praniach puszcza wodę...
Ja wyznaję jednak zasadę aby w każdych warunkach dobrze czuć się na moto to po prostu trzeba mieć alternatywę czyli : kombi tekstylne, kombi skórzane i komplet ochraniaczy na siatkach 8-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja jeżdżę W Modece zarówno górę jak i dół mam 3-warstwowy i jestem zajebiscie zadowolony, po jednym szlifie i jednej kraksie mam tylko rysę na kolanie (dł 3-4cm) oraz przetarcie na wysokości suwaka od kieszeni spodni. Niestety dorobiłem do niej dwie dodatkowe dziury, jedna na rękawie (wypalona) położyłem kurtkę na wydechu (przyfajczyła się tylko kordura bez podpinek) oraz dziura na udzie. Wywaliłem się w lesie i niestety zahaczyłem o korzeń rozrywając "wentylatory" (ta część akurat nie była z Cordury).
Ciuchy razem z membraną jeszcze nigdy mi nie przemokły.

[ Dodano: 2010-03-02, 17:22 ]
Jedynie protektory mogły być lepiej dopasowane, ale to wina raczej tego że jestem za wysoki i za chudy.
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

zwiedziłem już wszystkie sklepy motocyklowe we Wrocławiu i teraz sie zastanawiam pomiędzy takimi modelami:

1) Modeka Roma + spodnie Modeka Sporting CENA ~1300zł za komplet :shock:
(wypinana membrana i podpinka)

Obrazek
Obrazek

2) RST Ventilator (kurtka + spodnie) (wypinana membrana i podpinka) CENA 900zł

(ewentualnie model RIFT - bardzo podobny, w tej samej cenie, ale membrana nie wypinana)

Obrazek

3) Held Tabora - (długa) kurtka + spodnie CENA 950zł za komplet

Obrazek

poradźcie co wybrać? :> może nie spieszyć się za bardzo z kupnem i poczekać ze 2 tygodnie bo słyszałem, że mają być dostawy nowego towaru do sklepów w przeciągu tego czasu. (2-3 tyg.) ?
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

O modece pisałem już w tym dziale więc nie będę się powtarzał. Co do marki held to mam rękawice i są bardzo dobre. Osobiście najbardziej z tych trzech które masz do wyboru, podoba mi się właśnie held ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
mkocot
Posty: 107
Rejestracja: 06 cze 2009, 21:24
Lokalizacja: LUBLIN

1300zł za spodnie i kurtke to duzo kasy, tym bardziej firmy która raczej specjalizuje sie w ubraniach turystyczno endurowych, moim zdaniem lepiej dolozyc stowke lub dwie i zafundowac sobie cos lepszego.
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Łasica z tego co zaprezentowałeś też bym wybrał Helda
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
ODPOWIEDZ