Ubranie na SM

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Witam

Chciałem zapytać wszystkich tu obenych w czym jezdzicie?

Co lepsze? Skora czy tekstylia?
Myslalem zeby zakupic skorzane 2czesciowe kombi ale ciezko jest mi dobrac do moich rozmiarow:/

Jakie buty...cross czy zwykle sportowe?

I oczywiscie...kask...integral czy enduro?

pzdr
Beret
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

to ja napisze coś o sobie:

spodnie + kurtka - tekstylna (ale na lato chce sobie kupić jeszcze coś bardziej przewiewnego)
buty - SM a dokładnie Forma raprot sm
kask - shoei hornet ds (jak chcesz to wyciągasz szybkę i zakładasz gogle)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Witam,
Korzystam za równo z tekstyliów jak i skórzanego kombi. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, cordura zapewnia większy komfort termiczny i użytkowy a skóra daje największe poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o buty to stosowałem buty sportowo-turystyczne lecz odkąd korzystam z butów typu cross to niezamieniłbym je na żadne inne, bezpieczeństwo przede wszystkim. W temacie kasków to korzystam ze szczękowca co na miasto jest wyjątkowo wygodne, natomiast na nowy sezon zakupię kask typu enduro który zapewnia lepszą wentylację tracąc przy tym na poziomie hałasu. Zwiększając protekcje kombinezonów korzystam też czasem z tzw. zbroi motocyklowej.

Każdemu bez względu na budżet polecam skompletowanie całego ubioru motocyklisty a nie jazdę w tzw. hawajskim stylu, bo widać latem palantów na ścigach w klapkach, krótkich spodenkach i koszulach hawajskich :mrgreen: sik. Warto pomyśleć nie tylko o konsekwencjach wywrotki ale także o zdrowiu na stare lata :)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Ja posiadam kombinezon tekstylny firmy RETBIKE oraz buty crossowe O'neal element
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

a co polecacie z wlasnego doswiadczenia?
w czym sie lepiej jezdzi...lepiej znaczy wygodniej...tak podczas codziennej jazdy?

osobiscie chyba wolalbym skore bo scieralnosc napewno jest duzo nizsza wiec i bezpieczenstwo wieksze, ale ostatnio bylem przymierzyc i stwierdzam ze sam bez czyjejs pomocy to bym sie chyba nie ubral:/ strasznie ciasno, ruchy ograniczone itp. nie wiem jakby sie w tym jezdzilo.

co do tekstylnych to jezdzilem kiedys na poprzednim moto w kurtce turystycznej ale byl to raczej worek na kartofle...zero dopasowania do ciala, a wiadomo ze najlepiej by bylo jakby ciuszek pasowal do ciala idealnie:)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Widzę, że jesteś lekko niezdecydowany w temacie wyboru kombinezonu...
Ja polecam Ci kombi skórzane 2 częściowe! Sam miałem duże opory a jak już przymierzyłem ten obciślak to czułem że mocno krępuje ruchy i że nie da się w tym ruszać na moto. Jednak zdecydowałem się na kombi RetBike'a ze względu na cenę, w ciepłe dni rzeczywiście jest gorąco ale jak pod kombi masz bieliznę termoaktywną to jest do wytrzymania. Wygoda podczas jazdy jest super jak kombinezon się ułoży do Twojego ciała, z początku skóra skrzypi, uwiera na zgięciach... ale jak już się ułoży, czujesz się świetnie i sztywność tego kombi jak dla mnie działa bardzo dobrze w harmonii z maszyną, szczególnie podczas "przerzucania" sprzęta w zakrętach.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

a jak kombi sie spisuje w ulewne dni?? tez myslalem na poczatek nad retbikem tylko chce wiedziec jak sie spisuje w zimne dni. na lato beda full ochraniacze, dzins i bluzeczka :D
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Skórzane kombi retbike'a które mam (model : Retattack ) niestety nie posiada podpinki ocieplającej, dlatego tak ważna jest odpowiednia bielizna, oddychająca ale utrzymująca ciepłotę ciała. Najniższa temperatura w jakiej w nim jeździłem to około 5stopni i nie zmarzłem. Komfortowym dodatkiem jest też kołnież ocieplający, ponieważ kurtka jest tak uszyta, że nie ma pod szyją zapięcia i pęd powietrza w chłodniejsze dni potrafi dać się we znaki.

W deszcz jeździłem dosłownie kilka razy , po jeździe około 30minut w deszczu czułem że delikatnie przepuszcza kurtka na zgięciach. Są to miejsca gdzie znajduje się elastyczna cordura, dodatkowo "parę kropel" przepuścił zamek błyskawiczny w kurtce. Spodnie bez zarzutu.

P.S : powyższe opinie są tylko i wyłącznie moimi odczuciami - nie jestem ekspertem 8-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

witam ponownie:)

chcialem sie pochwalic ze po wielu nieprzespanych nocach, setkach godzin w sieci i sklepach w koncu zakupilem wdzianko:)

juz po fakcie ale zapytam...co sadzicie?

kurtka - modeka shield pro
spodnie - modeka melville
kask - marushin x-moto

ps. dzis juz mamy 8 stopni na termometrze...ale by sie polatalo:D
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

U mnie na pewno bedzie gora i dól Melvilla w tyg jade przymierzyc bo maja ostatnie sztuki i 30% rabatu :P
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Ja mam na stanie kurtkę Modeki Shield Pro i szczerze polecam ( miałem w niej kilka udapdków i jednego konkretniejszego dzwona i dała rade ). Wcześniej tez fruwałem w pierwszym wydaniu Shield i ta pierwsza była jeszcze bardziej bezpieczniejsza, ale za to w lato jak w szklarni.

Co do spodni to ja teraz szukam i albo beda Modeka Shiled lub Sporting ( nowośc MOdeki, nie widziałem ich jeszcze ale przemawia za mną wypinana membrana Reisa- coś co powoduje ze latem nie da sie normalnie jezdzic przez ta cerate )

Mam jeszcze na stanie kombik skórzany Dainese Haku- szczerze POLECAM, latem super sie w nim lata a ww zimniejsze dni jest MODEKA.


Toudi, czy mógłbyś mi zdradzić gdzie w Wawie są te przeceny, nie nteresuje mnie Melville :)
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

poszlo na pw :P jak przymierze Melvilla na sobie to zdradze wszystkim :D

[ Dodano: 2009-01-27, 17:11 ]
Ot i kupiłem wdzianko, spodnie Melville a gora Blizzard bo Melvill miał za krótkie rekawy. przy okazji dokkupiłem blokade na tarcze za wszystko zapłaciłem 1000zl :D i dostałem <fanfary> 35% znizki. Jak sie okazało kupiłem to w ostatnim momencie gdyż likwidowali salon Yamahy na Przechodniej. Sporo towaru im zostało, Jednak nie znajdzie sie juz go na Przechodniej 2. Ale beda sie pozbywac pozostałości, ktore beda trzymac w serwisie na Wale miedzeszynskim 377 wiec jak ktos jest zainteresowany to niech wydzwoni do nich i spyta czy dalej maja rabacik :D ale powinni miec gdyz juz nie beda prowadzic salonu tylko sam serwis. Ogolnie to kupe hajsu zaoszczedzilem. Choc w ostatniej chwili, bo byłem dzis około 15 i juz zdejmowali neony a salon w teorii byl juz zamkniety. Wiec telefony w dlon i dowiadywac sie co jeszcze im zostały :P
http://www.myamaha.pl/myamaha/kontakt.php
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
tombea
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:53
Lokalizacja: Moryń

hej. W temacie ubiory bardzo proszę o wasze propozycje. Właśnie jestem szczęśliwym posiadaczem od wczoraj XT'R. No i teraz trzeba się ubrać. Proszę o porady
Kask enduro - 600 zł
Buty 500 zł
Kombinezon - 700zł
Rękawice - 100 zł.

POZDRAWIAM TOMEK :-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Co Ciebie interesuje ???? ja mogę pare rzeczy polecić !!

http://www.allegro.pl/item584583260_but ... od_ss.html
Buty na całe życie !!! polecam !!!! albo szukaj Tech 6 lub 8 te są tańsze a na poziomie 8 - mek
http://www.allegro.pl/item589699027_kas ... im_fe.html
z tego kasku będziesz tylko zadowolony również na całe życie !!!! + gogle za jakieś 150 zł. kupisz ;-)
kombinezon ???? Najlepiej z Modeki ale troszke więcej zapłacisz , bo 700zł . Jest śmiechu warte .
Rękawiczki ??? zależy czy miękkie czy twarde ja w miękkich cały rok śmigam .
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

jeżeli chodzi o kask i buty, to sprawdź ofertę wulfsport, dobra jakość i przystępna cena,
śmigają w tym zawodnicy w WSM

[ Dodano: 2009-03-22, 21:28 ]
http://www.wsm.shop.pl/

ale widzę, że o cenę trzeba się pytać..ale raczej warto
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
ODPOWIEDZ