Ubranie na SM

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Bardzo podobna do kurtki Held jest Nazran za ok 400. niestety nie ma do niej spodni.
Ja akurat latam w nazranie i jestem bardzo zadowolony. jedyny mankament to brak wywietrznikow ale nigdy sie w niej nie zagrzalem :-) Sporo praktycznych kieszeni, protektory na barkach, łokciach i usztywnienie pleców...
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Łasica, według mnie skoro pisałeś, że budżet masz ograniczony bo chcesz jeszcze parę rzeczy kupić a zaproponowałeś 3 opcje. To jeśli RST podobnie jak modeka ma wypinaną membrane za równo w kurtce jak i spodniach to bym się przymierzył do tego zakupu ze względu na różnicę w cenie między modeką a rst masz 400zł w kieszeni. Jestem zdania, że nie ma co oszczędzać na ciuchach motocyklowych, ale skoro to Twoje pierwsze ciuchy będą to powinieneś być zadowolony. Jeszcze ciągnąc temat kasy, to zawsze jest (teoretyczna) opcja żeby dołożyć i kupić coś innego... Ale raczej wtedy kiedy się ma już mało ograniczony budżet i swoje ulubione marki lub własne doświadczenia po używaniu podobnego produktu.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

dzięki chłopaki ;) po prostu będę mierzył wszystko jeszcze raz na pewno i wybiorę to co mi najlepiej leży. jeszcze sie wstrzymam chwile z zakupem bo mają dojść nowe towary, szczególnie, że zima powraca, u mnie znowu śnieg pada :lol:
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
ulusus
Posty: 182
Rejestracja: 29 sie 2009, 23:07
Lokalizacja: Oświęcim

Trzy tygodnie temu kupiłem sobie taki zestawik z modeki:
kurtka-ROMA
spodnie-SHIELD PANT
rękawice-ALBONY
Jak narazie zrobiłem w tym "wdzianku"150km tak więc jestem w fazie testowania :-D
napewno jest ciepło jak na taką pogode którą mamy,jedynie rękawice są raczej na cieplejsze dni.Pozostaje mi przetestować modeke w deszczu i upale,ale z tego co tu koledzy pisza myśle że będzie ok 8-)
Udzielam
Posty: 21
Rejestracja: 19 sty 2010, 18:58
Lokalizacja: Kowalów
Kontakt:

A jezdzil ktos moze w jeansowych spodniach z kevlarowymi wkladkami? Bo spodobaly mi sie i zastanawiam sie nad kupnem ale nie do konca jestem przekonany ;-)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

ziomek lata w czymś "pancer...cośtam" ;-) Mówił że bez kaleson nie da sie wytrzymać poniżej 15stopni...
Awatar użytkownika
amazur
Posty: 25
Rejestracja: 27 gru 2008, 3:22
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Ja po zakupie XT, dziś wybrałem się też na zakupy ubraniowe.

Że już nieco spłukany, bez ogródek powiem że szukałem czegoś niedrogiego.

Na allegro wyniuchałem 4-BIKER: http://www.4-biker.pl/
ale wybrałem się osobiście we wrocku aby poprzymierzać.

I na razie bardzo zadowolony wyszedłem z:
* Kurtką: Cordura AGRESSIVA : http://allegro.pl/kurtka-cordura-agress ... 00952.html
* Spodnie: 4-RIDER WHITE: http://allegro.pl/nowosc-spodnie-4-ride ... 81035.html

Dostałem jeszcze rabat więc sklep muszę szczególnie polecić ;)
a jest jeszcze chyba mało znany we wrocku, mały budynek koło warsztatu, na przeciwko TVP.

W deszczu jeszcze nie przetestowane, ale wiatroszczelność super, z oddychalnością chyba nie jest idealnie, ale za taką cenę (< 600zł za komplet) dla mnie super zakup.

Czekam jeszcze na paczkę z MOTONITA z pasem nerkowym, rękawicami i kamizelką ochronną.
Awatar użytkownika
BarteQ
Posty: 335
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:18
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Żeby nie zakładać nowego tematu,

Planowane zakupy na 2011 rok:
1.Rękawice... co polecacie, jakieś dobre wygodne?

2.Kask - myślałem nad Airohem s4 albo uvex enduro, zależy mi na uniwersalności, żeby była szybka bo po trasie z wetliny w kasku enduro mam złe wspomnienia..., kto pomoże w decyzji?
Yamaha DT 125 X > Husqvarna SM 125 RR > Yamaha XT 660 X > Aprilia Dorsoduro 750 > Suzuki DRZ 400 SM > KTM 690 SM > KTM 690 SMC > Husqvarna 701 SM + Aprilia SRV 850 > Husqvarna Norden 901
Awatar użytkownika
Grzybek
Posty: 278
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:18
Lokalizacja: Płock

Szybka w kasku na deszcz też nie wiele pomoże bo kask będzie parował, Więc będziesz musiał ją uchylić. Ja mam uvexa enduro i mogę polecić.
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=280&pos ... o&start=45

Nie kupił bym teraz czarno siwego tylko pomarańczowo czarno białego.
UVEX wypuścił nowe modele tego kasku i inne malowania
http://www.uvex-sports.de/en/motorsport ... pSub[]=283
XT660R-->DRZ400E
,,Nie lekceważ potęgi Mocy" - Darth Vader
Awatar użytkownika
Miquel1
Posty: 64
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Wieliczka/Krakow

Hej BARTEQ

Podpinam sie pod punkt nr 2, sam jestem na tym samym etapie szukania i z tymi samymi typami.. Popatrz sobie tez na MARUSHINA X MOTO, fajny design, Beret taki ma i w miare zadowloony jest....

Pzdr
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Grzybek jak masz pinlocka to nic ci nie paruje. ;)
Ostatnio zakładałem arai tour-x 3. Bardzo sympatyczny garnek!
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
BarteQ
Posty: 335
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:18
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Flaw, arai tour-x 3 może fajny ale 500 euro... trochę za dużo jak dla mnie, ciekawa opcja uvex enduro carbon ale tez 500 euro, także na razie skłaniam się ku Uvex enduro w wersj zwykłej, Pinlock to chodzi Ci o...?


MARUSHINA X MOTO średnio mi się widzi :-P,
Yamaha DT 125 X > Husqvarna SM 125 RR > Yamaha XT 660 X > Aprilia Dorsoduro 750 > Suzuki DRZ 400 SM > KTM 690 SM > KTM 690 SMC > Husqvarna 701 SM + Aprilia SRV 850 > Husqvarna Norden 901
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

BarteQ pisze:Pinlock to chodzi Ci o...?
To jest druga szybka, którą możesz założyć jak pada deszcz i nic nie paruje.
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Grzybek pisze:Szybka w kasku na deszcz też nie wiele pomoże bo kask będzie parował, Więc będziesz musiał ją uchylić.
W moim LS2 mam coś w rodzaju pinlock tylko Progripa i nigdy nie paruje a lało 2x 400km w Bieszczadach i z 2tyś na Chorwacji. I to bez żadnego uchylania ;-)
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Barteq popatrz na Marushina lub HJC cl-xs.

O tym drugim słyszałem dużo pozytywnych opini

Obrazek



Jeżeli chodzi o rekawice to Alpinestars:-) Dla mnie najwygodniejsze i najdłużej wytrzymują- obecnie mam model OCTANE
ODPOWIEDZ