Spodnie jeans-owe "bojówki" - prośba o doświadczen

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam,

Zamierzam kupić spodnie jeans-owe typu bojówki, aby wygodniej "latać" po mieście i do pracy w cieplejsze dni.
Zależy mi na następujących parametrach spodni:
1. Krój typu bojówki, najlepiej czarne
2. Bezpieczeństwo: protektory kolanowe i biodrowe najlepiej SAS-TEC
3. Wzmocnienia kevlarowe w newralgicznych miejscach, czyli tyłek, boki, biodra i kolana
4. Szerokość nogawek taka aby wchodziła na buty SIDI Adventure

Macie jakieś doświadczenia z taką odzieżą, możecie coś polecić?
Upatrzyłem 3 modele
1. MOTTO WEAR - COMBAT http://www.mottowear.pl/produkty/man-jeans/combat.html
2. FREESTAR - BLACKFIGHTER http://freestar-moto.com/pl/spodnie-mot ... k-fighter/
3. i najdroższe MOTTO WEAR - RAMBELR http://www.mottowear.pl/produkty/man-jeans/rambler.html

W Motto wear-ach nie bardzo wiem jak ma działać regulowny protektor kolanowy? Czy to się sprawdza, nie przesunie podczas szlifu?

Jeśli macie inne ciekawe propozycje, chętnie zobaczę. Pozdrawiam
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja od ponad 3 lat latam w Combat'ach- czarne trochę niepraktycznie w offie, bo zaraz widać błoto i kurz, no i w deszczu, to raczej długo nie wytrzymują-to jedyna wada :-/
Ja latam w nich XT-kiem po mieście, w trasy i trochę offem- vide wyprawa Bałkańska-w Istambule dochodziło do 40*C i to w 60km korku-dało radę, przez góry i w chłodniejsze dni też, ostatnio ponad 300km offem na zlot.
Są cholernie mocne i mają solidnie zamocowane ochraniacze kolan, możesz też wpiąć ochr. bioder, bo mają gotowe mocowania na rzepy.
Boczne kieszenie w idealnym miejscu, zamykane na rzep-w sam raz na dokumenty, smartfona, mulitotola.
Reszta kieszeni też Ok, nic nie wypada siadając na moto a jednocześnie łatwo dostępne.

Ogólnie rzecz biorąc testowałem solidnie i mogę polecić :-)
Awatar użytkownika
Rut
Posty: 175
Rejestracja: 15 kwie 2012, 18:58
Lokalizacja: Gdynia

Ja mam te Freestary i jestem średnio zadowolony. Materiał raczej nie należy do super wytrzymałych - gleba przy 30 km/h na asfalcie skutkowała rozdartą nogawką, protektory nie budzą do końca mojego zaufania - nie są to sas-teci do jakich jestem przyzwyczajony w moich textylnych revitach. Rzepy do których przyczepia się protektory kolanowe zostały wszyte nierówno względem siebie w obydwu nogawkach, a więc jakość wykonania nie powala. Pasek na plastikową klamrę nadaje się tylko do śmieci. A na plus to, że są przewiewne, niedrogie i mają fajne kieszenie. Drugi raz bym nie kupił.
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wojtek pisze:Ja od ponad 3 lat latam w Combat'ach- czarne trochę niepraktycznie w offie, bo zaraz widać błoto i kurz, no i w deszczu, to raczej długo nie wytrzymują-to jedyna wada :-/
Ja latam w nich XT-kiem po mieście, w trasy i trochę offem- vide wyprawa Bałkańska-w Istambule dochodziło do 40*C i to w 60km korku-dało radę, przez góry i w chłodniejsze dni też, ostatnio ponad 300km offem na zlot.
Są cholernie mocne i mają solidnie zamocowane ochraniacze kolan, możesz też wpiąć ochr. bioder, bo mają gotowe mocowania na rzepy.
Boczne kieszenie w idealnym miejscu, zamykane na rzep-w sam raz na dokumenty, smartfona, mulitotola.
Reszta kieszeni też Ok, nic nie wypada siadając na moto a jednocześnie łatwo dostępne.

Ogólnie rzecz biorąc testowałem solidnie i mogę polecić :-)
Dzięki za info. Jak z tą regulacją protektorów kolanowych? Niestety w moim mieście nie handlują tą firmą. Obawiam się, że jak kupię (przez internet) i będą nie do końca dopasowane to ochraniacze nie będą w swoim prawidłowym miejscu. Ta regulacja temu służy? Ustawianiu miejsca protektorów?
Wejdą na buty SIDI Adventure?
Jak będzie pasować to zamawiam i już.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja jeżdżę albo w crossowych butach -wówczas spodnie do środka, albo w takich 10cm ponad kostkę to na wierzch -obwód końca nogawki wewnątrz to 49cm, zmierz sobie buty i będziesz wiedział ;-)

Ja mam rozmiar M- a mam 180/90pas

Co do ochraniaczy kolan to ich położenie jest regulowane- sam ochraniacz jest obszyty kevlarem, nogawka na kolanie od wewnątrz też jest obszyta kevlarem i do niej ochraniacz przyczepiany jest naprawdę solidnymi rzepami- następnie od nogi oddziela go podszewka tak aby podczas wkładania nie zahaczać o ochraniacz stopą.
Cały tyłek, uda od zewnątrz też podszyte kevlarem.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

deerrr pisze:2. FREESTAR - BLACKFIGHTER http://freestar-moto.com/...-black-fighter/
Te sobie od razu odpuść. Wygląda że to dokładnie ten sam materiał, z którego są zrobione http://freestar-moto.com/pl/spodnie-mot ... lack-star/ Blackstar. I te mam. W przeciwieństwie do poprzednich, już nie produkowanych Panter, są bardzo cienkie, materiał mimo że zachwalany przez producenta nie budzi zaufania. No i uszyte są kiepsko. Kieszenie ponaszywane w taki sposób, że w bocznych od wewnątrz widać strzępiący się materiał.  Rzepy też są chyba ostatniej kategorii, strzępią się. Zdjęcia na życzenie.
Panthery to była zupełnie inna klasa. Jedną parę zdarłem na ostrej glebie (jeszcze na V-Stromie), spodnie się sprawdziły, a raczej wewnętrzne spodenki kevlarowe, do których były mocowane protektory), w drugiej parze nadal jeżdżę. BlackStary zakładam na bardzo grzeczną jazdę i nie czuję się w nich najbezpieczniej.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

joł Men, ja z doświadczenia wiem że spodni przez internet lepiej nie kupować a lepiej dokładnie przymierzyć siadając na swoim motocyklu, widze że duzo filozifii na ten temat....... ja tez filozofowałem do póki nie kupiłem spodni pod wpływem chwili, w nowym sklepie na jagiellońskiej w Bydgoszczy, polatałem pare razy i jest git. Nawet nie planowałem zakupu ale wpadłem przypadkowo tam a że mieli wszystkie rozmiary wiec dobrałem pasujący dla siebie, wyskoczyłem z 350zł i jestem zadowolony, Są to Rebelhorny i wchodzą mi na te buty które kupiliśmy - Gaerne Aqatech i Forma Mud, nogawka jest długa tak że nawet jak wyskocze na miasto w trampkach lub w mokasynach i białych skarpetach to skarpet nie bedzie widać, kostka zakryta, a wiec spodnie dobre, polecam. Aha spodnie mają tez biodrowe ochraniacze i materiał dodatkowy na tyłku i kolanach, http://motorismo.pl/system/ckeditor_ass ... rban_1.JPG
Spodnie są na miasto i na upały, w teren i tak lepiej wrzucić nakolaniki.
Awatar użytkownika
qcyk
Posty: 122
Rejestracja: 13 cze 2012, 16:31
Lokalizacja: Kraków

Latam dokładnie w zestawie spodnie combat motto wear oraz buty Sidi Adv. pasuje to idealnie.
Spodnie mam od 3 sezonów, nie szlifowałem w nich, buty jakiś sezon.
W ciepłe dni i do pracy sprawdza się to całkiem dobrze. Zastrzeżenia coś do tego typu obuwia w pracy, jednak średnio z oddychalnością... chociaż może to i lepiej :roll:
geni
Posty: 38
Rejestracja: 29 sie 2014, 9:49
Lokalizacja: O-ka

Ja też używam Motto Wear Combat w kolorze czarnym. Wybrałem w nich rondo na kolano i sprawdziły się w krótkim szlifie całkiem dobrze. Na tyle dobrze, że nie musiałem ich szyć, naprawiać itp. W zestawie z butami Daytona Flash nie ma żadnego problemu z dopasowaniem. Oczywiście w deszczowej pogodzie sprawdzą się, jak każde dżinsy. Czyli dosyć szybko nasiąkają. Jednak lubię w nich jeździć ze względu na możliwość przewietrzenia pewnej części ciała :D. W zimniejsze dni zakładam po prostu jeszcze jedną warstwę i dalej w nich latam.
ODPOWIEDZ