KASKI ! POMOC W WYBORZE

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kolego zanim zaczniesz pytać o poradę doświadczonych kolegów (chętnie Ci doradzę) powiedz czego Ty potrzebujesz. Wrzuciłeś linki do kasków od 300zł do 1600zł,
To co ja mam Ci doradzić?
Ile chcesz na kask wydac?
Jakie trasy zamierzasz w nim pokonywać?
Na jaki motocykl?
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

W profilu pisze jaki motocykl , yamaha xt 660x . Wszystkie kaski ,ktore patrzylem to uzywane w bdb stanie,no oproc tych tanszych po 300zl. Ale np shoei xr1000 500zl uzywany w bdb stanie po nawet nie 1 sezonie. Potrzbuje kask glownie na trasy ,miasto tylko przejazdem :)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

kask uzywany ułozuł sie na innej głowie, uzywki nie kupuj.
Kup sobie jakiegoś Caberga albo Hjc czy Nolana, na Allegro tego pełno, jak do miasta to może Szczekowiec? łatwo poprawic ochrone twarzy (kominiarka etc) na stacji bezn czy szybkich zapach nie zdejmujesz kasku, no a na dluzszych postoajach Światła itp można sobie odetchnąć.
Licz sie z tym że szczekowiec bedzie zawsze głosniejszy od typowego kasku zamknietego.

Jeśli chodzi o wyglą to go XTX pasuja kaski enduro a daszkiem i szybą.
Jest tam duzo miejsca przez twarza przez co nie czyjsze dyskomfortu jak w zwykłym integralu
DO tych predkosci ktore xtx osiaga wystarczy.

Ja wybrałbym kask enduro z szyba i daszkiem albo szczkowca.
Jazda latem w typowym integralu takim motocyklem w miescie meczy
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Tak jak pisze Gajowy. Nie kupuj używanego kasku.
Nie wiesz co poprzednik z nim robił. Może mu spadł? A niestety upadek kasku narusza jego skorupę i przy wypadku nie spełni swojego przeznaczenia.
ODPOWIEDZ