BUTY DO 250ZL NA XT 660X !

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

Jakie buty polecacie do 250zl ? Chce uzywac ich glownie do turystyki
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2014, 8:11 przez HOGaN, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

wojskowe glany.
Po taniości do turystyki w celach adaptacyjnych dadzą radę, ale przy ochronie Twojej kostki w razie gleby wymiękają nawet z najtańszymi butami motocyklowymi.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
_arek_
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2014, 19:55
Lokalizacja: ZachPom

Tu masz dość obszerny temat o buciorrrrach...

http://xt660.pl/viewtopic.php?t=103
XT660X '06 Grey in PROGRESS
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

osobiście już nauczony doświadczeniem w kupowaniu tanich rzeczy, nie polecam Ci kupować aż tak tanich butów czy innej odzieży motocyklowej.
Dlaczego? Bo lepiej pozyczyć od kogoś drugie tyle i kupić już w miarę porządne buty crossowe/ADV - za 400-500zł kupisz już buty które dadzą Ci lepszą ochronę.
Po prostu kupisz sobie takie buty a po kilku miesiącach stwierdzisz, że to były pieniądze wyrzucone w błoto.
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Łasica pisze:sobiście już nauczony doświadczeniem w kupowaniu tanich rzeczy, nie polecam Ci kupować aż tak tanich butów czy innej odzieży motocyklowej.
Jestem tego samego zdania.
Akurat w przypadku motocyklowych rzeczy, już kilka razy tak postąpiłem, skończyło się na tym, że kupowałem drugi raz "te droższe". Są dwa 'przysłowia':
Przesadnie oszczędny, kupuje dwa razy - oraz - Jak już uparty jesteś to sprawdź na sobie ;-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

A cos takiego? http://allegro.pl/buty-rebelhorn-hp3-wa ... 80931.html
Mam mozliwosc kupienia za 300zł od znajomego, kupione i ani razu nie noszone ,5 lat gwarancji . Normalnie kosztuja ~450zl
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ja bym kupował wysokie dla bezpieczeństwa ;-)
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

No to czekam na jakieś propozycje :)
Awatar użytkownika
PG
Posty: 257
Rejestracja: 07 sie 2010, 17:37
Lokalizacja: KRK

http://enduro-cross.pl/buty-supermoto-o ... id300.html masz sm to może to Cie zainteresuje. mam korzystam zarówno na sm jak i w terenie i dają rade. Teraz cena dobra ja dawałem coś kolo 600zl za nie.
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

No dość fajne :) A takiej długości but nie uwiera trochę ? Bo moja jazda to bardziej trasa nizż miasto :)

/Herflick: gdzie polskie znaki!?
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2014, 12:24 przez HOGaN, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

A coś bardziej na trasę ?
_arek_
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2014, 19:55
Lokalizacja: ZachPom

Jak nie masz więcej $$ to kup to co pokazałeś... Jak Ci się rozwalą po 2 sezonach to w tym czasie uzbierasz na coś lepszego.

Ja latałem w SMX-5 bo takie zostały mi po poprzednich moto i było OK. Pochodzić normalnie po mieście też można.

Lepsze to niż adidasy ;-)
XT660X '06 Grey in PROGRESS
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Cześć, jestem fanem butów offroad, mega poczucie bezpieczeństwa, a i wygodnie się w nich czuję. Dyskomfort czuję tylko w ulewie (ciekną) albo jak muszę zwiedzać ruiny zamku (wchodzenie po schodach).

Hogan, pisał już o tym kilka razy, potrzebuje butów do turystyki, także na siłe mu nie wciskajmy butów offroad. Dodatkowo, pierwsze jazdy w butach offroad to w większości niemiłe doświadczenie, biegi nie wchodzą, hamowanie tyłem to zawsze blok tylnego koła, potem już są dwie drogi : 1) nie jeżdzę w tych butach, nie nadają się nie umiem! albo 2) Podregulowałem dźwignię i już jest okej, biegi wchodzą no i hamulec wyczułem.

Reasumując, na forum jest temat dotyczący butów, warto poświęcić trochę czasu i przeczytać. Jeśli ja miałbym coś poradzić,dozbieraj $ i rozjerzyj się za butami turystycznymi z protektorem i membraną. Jeśli nie masz teraz więcej kasy niż 250zł i masz "okazje kupić" buty od znajomka, nowe, to też rozważ tą opcję.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Paweł, sęk w tym że te buty turystyczne które są bardzo wygodne i miękkie zwykle mają kiepską ochronę kostki i piszczela, no chyba że nazywają się sidi adventure... :-)
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
ODPOWIEDZ