Pierwsze ubranie świeżo upieczonego motocyklisty

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Witam!

w przyszły weekend planuję oglądanie XTka, gdyby udało się zakupić, to potrzebuję możliwie szybko zakupić ekwipunek.
nie mam nic, tak więc potrzebuję (w kolejności):
-kask i rękawice
-buty
-kurtka
-ochraniacze (?)

chcę jezdzić offoradowo, przeprawy, lekkie góry. docelowo przygotowuję się do tripu na Bałkany itp.
jako student, spłukany po zakupie moto za jakieś 11tys cierpię na brak gotówki, więc muszę zakupić owe rzeczy za jak najmniejszą kwotę, jednak nie chcę całkowicie rezygnować z jakości.

czy znacie jakieś "złote środki", takie minimum jakie trzeba mieć?
bardzo proszę o pomoc, bo nie chcę kupić jakiegoś szmelcu.
z tego co wyczytałem, to używany kask odpada, wygniecione boczki, możliwe, że komuś spadł itp. reszta? hm, obojętne, byle możliwie tanio (i dobrze).

z góry bardzo dziękuję za pomoc,
pozdawiam!
M.
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Na początek proponuję motocyklowe sandały ;)
Obrazek

A tak na poważnie, powiedz ile pieniędzy Ci zostało, to będzie łatwiej coś zaproponować.
I niestety tanio nie znaczy dobrze.
Z doświadczenia wiem, że lepiej kupić sobie porządne ciuchy już na początku.

Ale takie absolutne minimum.
Kask - 500-700 zł
Buty - 400-600 zł
Rękawiczki - 50-100zł
Kurtka tekstylna 250-350 zł / Kurtka skórzana - 600-900zł
Spodnie (jeansy/tekstylne) - 300 zł

Oczywiście możesz się ubrać taniej, ale prędzej czy później kupisz droższe ciuchy, więc po co płacić dwa razy.
Pamiętaj, że nie wszystko co ma w nazwie "motocyklowe" jest bezpieczne (patrz sandały powyżej). Przy zakupie butów wyobrażaj sobie co się stanie z twoją kostką gdy motocykl przygniecie Ci nogę, albo jakieś autko delikatnie "muśnie" zderzakiem, więc lepiej dopłać do wyższych butów niż kupować "pseudo motocyklowe trampki".

Proponuję Ci iść do sklepu i przymierzyć kurtkę za 300zł a następnie za 1500zł. Poczujesz różnicę i zapragniesz tej droższej. Jak szukałem pierwszych ciuchów dla siebie to też szukałem wszystkiego po taniości, ale dopiero gdy założyłem "prawdziwą" kurtkę motocyklową to poczułem się bezpiecznie.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, 13:05 przez astro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 473
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

takie sandały w teren to nie głupie :mrgreen:
lepiej niech pada jak ma być błoto
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 499
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Potwierdzam lepiej kupić droższe ciuchy bo kto tanio płaci ten dwa razy kupuje
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Bezpieczeństwo w ciuchach dostaniesz dość szybko z ceną. Problem będzie z komfortem. Kup zbroje zamiast kurtki. Najwyżej sobie normalne ciuchy zakładane na wierzch zniszczysz, ale przeżyjesz, jak zrobi się ciepło.
Droższy jak to większy komfort, droższe buty to większe bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Jestem żywym przykładem na to że warto mieć porządne szmaty. :-P
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
krzysiek75
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2015, 16:28
Lokalizacja: Dzierżoniów

Można zaoszczędzić na ubraniach, co przełoży się na komfort (1000 za kurtkę i pory totalne minimum) , można zaoszczędzić na kasku będzie głośniej (z goglami ciężko zmieścić w 500) , rękawice (minimum 100) dokupisz drugie za czas jakiś - NIE WOLNO OSZCZĘDZAĆ NA BUTACH!!! (1000 to tak luźno).
Ale to moje zdanie , wcale nie musisz mi wierzyć :) .
OSU!
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Polecam rozejrzeć się po aukcjach allegro. Można znaleźć bardzo fajne rzeczy. Np przed chwilą rzuciły mi się w oczy buty AXO całkiem jeszcze do użytku licytacja myślę że koło 200zł dałoby się je wyrwać. To tylko przykład. Moja dziewczyna szukając ciuchów na allegro dorwała komplet RUKKI Gore-Tex (a jak wygooglujesz to będziesz wiedział jak wysokiej jakości są to ciuchy.) za 600zł (kurtka+spodnie). I koledzy wyżej mają rację. Oszczędzanie na stroju to oszczędzanie na własnym zdrowiu lepiej dorwać coś używanego niż bubel za tą samą kasę. Widziałem na forum BuŁA sprzedaje zbroję O'Neala.

Tylko kasku szukaj nowego.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Gilu dobrze prawi przeszukaj też oferty OLX ja ostatnio zakupiłem nowe makówy Alpinestars Octane S-MOTO za 190 zł z przesyłką
http://olx.pl/oferta/krotkie-rekawice-a ... 8qrTp.html
a na allegro 379 zł + przesyłka.
Kurtkę skórzana odkupiłem też z OLX 4 miesięczna Arlen Ness LJ-5083-AN w sklepie ok. 1300 ja dałem 450.
http://www.sklepikmotocyklowy.pl/kurtka ... rers_id=23
Także okazji jest dużo tylko poszukać a coś fajnego sobie znajdziesz.
ODPOWIEDZ