ZAKUP XT660X na co zwracać uwagę , jaki rok etc.

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
TTyka660
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2015, 13:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam

Przymierzam się do zakupu xt 660 x , możecie powiedzieć na co mam zwracać uwagę przy jego zakupie , jakie moto posiada mankamenty ??

Moją uwagę przykuł ten model http://otomoto.pl/oferta/yamaha-xt-xt-6 ... y4eWJ.html co prawda bardzo daleko ode mnie ale czego się nie robi dla dwóch kółek :) . Widzę że ma tylną lampę inną niż reszta xteków na sprzedaż .
Awatar użytkownika
Seaborg7
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: Konin

Pierwsze co sie rzuca w oczy to oslony wydechow- te tutaj sa przedliftowe kiedy caly motocykl jest juz po lifcie.
DT50sm 2005r -> WR125r 2009r -> XT660x 2008r
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

TTyka660, długa drog przed Tobą, opcja szukaj nie gryzie... szukaj i czytaj, wszystko już było!
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
TTyka660
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2015, 13:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

I dobrze wiedzieć że jest "niekompletnie" po liftowy :) Jasne to i owo wiem , co prawda miałem pancerne xt 600 3TB na pierwsze moto , potem WR 450 , i tak nie wiem czy ta 660 to kontynuacja tej długowieczności , czy to bardziej już historia bliżej niezawodności mercedesa , gdzie do dziś na Kubie jeżdżą mercedesy z przebiegami sięgającymi ponad 3 mln km :) A zrobienie dziś eSką 300.000 tyś bez awarii oznacza duży sukces :)
TTyka660
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2015, 13:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

I się wyjaśnia wszystko krok po kroku

waga xtx z 2008 roku na sucho 177kg , brałem te moto pod uwagę ze wzgledu że jest dużo lżejszy niż Suzuki GSR 600 a tu takie zaskoczenie 6 kg różnicy na korzyść XTX , suzi 183 kg . Czyli jazda miejska plus trasa ok 300km wyjdzie lepiej na GSR ......

Za XtX przemawia jeszcze jego dźwięk wygląd , sam już nie wiem :) . Miał ktoś przyjemność jeździć na jednym i drugim typie moto ?? Ja zawsze w cross\enduro siedziałem . Ale gsr jest też w przystępnej cenie .... Wiem że mam śmieszny dylemat , ale szukam jakiegoś dodatkowego bodźca , który skłonił by mnie do ostatecznej decyzji jakie moto kupić ....
don Vito
Posty: 26
Rejestracja: 18 lis 2014, 16:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

TTyka660, XTX a GSR dwa kompletnie inne światy i wagą bym się tu nie sugerował.
Motocykle typu supermoto są zawsze po mieście zwrotniejsze i wygodniejsze niż N-ki.
Konkretnie na GSR600 nie miałem okazji jeździć ale na Hornet`ce już tak i do miasta wole XTX i na trasie daje też daje rade. Może dlatego że nie lubię jeździć poskładany jak jak spinacz. Z tego co napisałeś
co prawda miałem pancerne xt 600 3TB na pierwsze moto , potem WR 450
to sądzę, że szybko by Ci się obrzydła jazda na Suzuki ze względu na przyzwyczajenie podobne do moich ale mogę się mylić w końcu każdy jest inny ;-)
Ciekawi mnie jeszcze twoje porównanie / argumentacja.
I się wyjaśnia wszystko krok po kroku

waga xtx z 2008 roku na sucho 177kg , brałem te moto pod uwagę ze wzgledu że jest dużo lżejszy niż Suzuki GSR 600 a tu takie zaskoczenie 6 kg różnicy na korzyść XTX , suzi 183 kg . Czyli jazda miejska plus trasa ok 300km wyjdzie lepiej na GSR ......
Czy mógłbyś rozwinąć co miałeś na myśli, bo nie za bardzo rozumiem. :-)
TTyka660
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2015, 13:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wydawało mi się że xtx będzie miał lepszy współczynnik mocy do masy , wydawał mi się na oko lżejszy :) ,ale wiadomo dane tech, to dane tech. Masz racje mówiąc o tym że ciągnie mnie bardziej na xtx :) dźwięk i upodobania robią jednak swoje :) Wszystko zanosi się na to że obiorę sobie 100% celu na XTX-a :) . Przecież w trasie nie leci się cały czas 150 ..... a faktycznie elastyczność również stoi po stronie XTX-a :) :mrgreen: - chyba że się mylę ?
don Vito
Posty: 26
Rejestracja: 18 lis 2014, 16:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Stosunek mocy / masy to może ma sens jak porównasz jednakowe silniki pod względem układu cylindrów. W XTX masz jeden garnek, który jest wystarczająco zadziorny przy jego masie nawet w serii, a przy lekko zmodyfikowanym osprzęcie jak u mnie masz wrażenie zrzucił z wagi parę ładnych kilo. Pisać można dużo dlatego polecam przejażdżkę na XTX660, a :mrgreen: sam się będzie cieszył i znikną twoje obawy.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

TTyka660 pisze:Wiem że mam śmieszny dylemat , ale szukam jakiegoś dodatkowego bodźca , który skłonił by mnie do ostatecznej decyzji jakie moto kupić ....
wpadnij na zlot, to Twoje dylematy znikną 8-)
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
TTyka660
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2015, 13:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hehe na zlot to chętnie bym wpadł już na jednośladzie :)
ODPOWIEDZ