XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Zakup xt660x rok 2007 54tyś. km

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
hubxone
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2020, 22:26

Witam.

Chciał bym zasięgnąć waszej opini na temat zakupu xt660x z 2007 roku z przebiegiem 54 tyś km. Motor sprowadzony z Niemiec i sprzedający jest drugim właścicielem w Polsce (pierwszy właściciel zrobił 1000km i mu sprzedał). Nie wiem czy w tym przypadku bać się przebiegu czy nie bo sprzedawca zapewnia ze motor nie jest zmęczony plus dodatkowo informował mnie że z motoru 3 tyś km temu zciągnieto jakąś fabryczną blokade (ewidentnie chodziło mu o to że yamaha nie była katowana). Ja od razu pisze że nie znam się za bardzo na tym wszystkim i to trochę mi się wydało podejrzane. Wysłał mi też filmik że niby silnik zimny i motor odpalił "od strzała" i ładnie równo pracował. Ogólnie po rozmowie dowiedziałem się że motor nigdy nie brał udziału w żadnej kolizji drogowej oraz że nigdy nie leżał na boku (nie wiem czy jest możliwe, pisze wam to co mi mówił). Motor nie był malowany. Zapewnia że xt660x jest bez wkładu finansowego. Proszę o waszą opinię na podstawie jego ogłoszenia na facebooku oraz tego co napisałem i proszę mi zasugerować o co sprzedającego zapytać zanim pojadą i kupię go "oczami" ponieważ motocykl mi się bardzo podoba. Obawiam się że technicznie nie zdiagnozuję jakiś jego wad spowodowanych wyeksplatowaniem bądź złą eksploatacją czy wadami technicznymi.

Link do ogloszenia:
https://www.facebook.com/marketplace/it ... 649139264/

Z góry dziękuję za odpowiedzi oraz proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy post jaki kiedykolwiek napisałem.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Siema, fajnie jak byś się przywitał w odpowiednim temacie.
Z fot to ciężko coś zdiagnozować, ogólnie widać że moto ładnie i nic mu nie brakuje.
Na forum znajdziesz tryb diagnostyczny warto przy zakupie sprawdzić czy ma jakieś błędy. Jest to prosta sprawa.
ogłoszenie jest już jakiś czas ale wersji X jest sporo teraz na rynku.
Cena fajna jak za rok, masz już wydechy i płytę pod silnik.
hubxone
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2020, 22:26

Dziekuje za rade z tym tematem diagnostycznym ;-) Myślisz że nie ma co się bać tego konkretnie egzemplarza? Obawiam się tego przebiegu, bo jak był załóżmy jeszcze cofniety z 20 000 km to już motor ze znacznym przebiegiem.

Ps. Już naprawiłem swój błąd i się przywitałem :mrgreen:

Prosił bym Was jeszcze o jakieś opinie, rady, wskazówki ;-)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Ja widziałem na żywo moto z przebiegiem 130k nie był specjalnie pieszczony. Kierownik zrobił na nim sam ponad 100 to kolega z forum. Silnik chodzil jak zegarek.
drugi przykład to motosamsara jego moto miało przebieg koło 150k jak dobrze pamiętam, moto jeździ do dziś. Dostał nawet drugie życie.
Jeżeli wszystko jest ok i moto olej ma wymieniany jak trzeba to posmigasz sporo więc moim zdaniem bez obawy.
niski przebieg w motocyklu np rok 2007 2008 czy 2004 to nie zaleta tak do końca.
wtedy wiadomo że moto więcej stało co za tym idzie olej mógł być nie wymieniany bo po co jak nie jeżdżę, łożyska uszczelniacze i inne gumowe elementy nie były smarowane dogrzewane na bieżąco a wiadomo jak coś nie używane to też się psuje.
minus dużego przebiegu to tylko więcej cyferek na blacie. Wszystko zależy jak kto dbał.
takie moje zdanie
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

takiego przebiegu tez bym się nie bał jak moto serwisowane na bieżąco. Tak jak pisze Kris, jak moto ma z 13 lat a przebiegu z 20tyś to ile on jeździł a ile stał? Lepiej jak moto jeździ ;) Co do samego motka to wygląda na zadbany, jak odpala od strzała, nie kopci i nie ściąga po puszczeniu kiery to raczej bym się nie bał. Takie rzeczy jak łożyska, napęd, klocki itp. i tak się zużywają więc jeśli by były do wymiany to normalka .
hubxone
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2020, 22:26

Przekonaliście mnie :mrgreen: Jadę w piątek oglądać motor, będę zwracał uwagę na to co mi napisaliście. Oby nie był jakimś ulepem i żebym się na minę nie nadział. Dziękuję Wam chłopaki za pomoc :-D
Jak komuś jeszcze przyjdzie coś do głowy napisać to bardzo proszę ;-)
hubxone
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2020, 22:26

Udało się kupić xtx-a w bardzo ładnym stanie itd. Jestem mega zadowolony! Bardzo uczciwy sprzedawca i wiem że mnie nie oszukał bo pojechałam z wujkiem co 30 lat handlował motocyklami. Dziś zdałem teorię na kat. A, teraz czekam na egzamin praktyczny. Dziękuję za pomoc chłopaki! :) Ostatecznie kupilem za 12 400zł z leovince x3, osłoną aluminiową pod silnikiem, oraz podgrzewanymi manetkami. Do wymiany tylna tarcza i klocki przód/tył oraz gumy zabieraka tylnego koła. Wszystko już mam i bede montował w piątek :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Gituwa! ;-)

Gratulacje.
ODPOWIEDZ