XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

XT 660 Z Tenere 2008

ciastek329
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2018, 23:34
Lokalizacja: Kraków

Czesc,

Mam do sprzedania Tenerke z 2008 roku, przebieg ~61k km.
Kupiona od uzytkownika forum (dwa lata temu z przebiegiem ~45k km) w bardzo dobrym stanie technicznym z pewnymi rzeczami do poprawy.

Na poczatek zostal rozwiazany problem z filmiku ponizej (tym samym sposobem, ktory jest w nim przedstawiony):

https://www.youtube.com/watch?v=f75urnISPcs

Pozniej okazalo sie, ze poprzedni wlascicel zapomnial wspomniec rowniez o tym problemie:

https://www.youtube.com/watch?v=2ijlv5-M9_Y

Na szczescie w Krakowie sa specjalisci od spawania plastikow, ktorzy dorobili oraz wzmocnili zaczepy.
Lampa dziala do dzisiaj i nic sie z nia nie dzieje.
Pekniete byly rowniez mocowania owiewki dookola lapmy. Naprawione oraz wzmocnione w tym samym zakladzie.
Niestety spawanie owiewki zostawilo na niej slad, wiec do pelni idealu nalezalo by ja pomalowac.
Nie zwracam uwagi na takie sprawy, wiec tego nie robilem.
Bardzo duza uwage zwracam na kwestie mechaniczne. Wszystkie czynnoscie wykonalem osobiscie, opis znajduje sie ponizej.

Przed sprzedaza motocykla poprzedni wlasciciel jechal na Nordkapp.
Wymienil tarcze hamulcowe z przodu oraz gumy wybieraka „na zas”.

W motocyklu byly zamontowane:
- gmole (Motomerta)
- stelaz pod sakwy boczne
- dodatkowe swiatla na gmolach
- male torbly 5l na gmolach

Po zakupie (przy przebiegu ~45 k km) osobiscie wykonalem nastepujace rzeczy:
- wymiana oleju i filra
- dokrecenie nakretki zdawczego kola zebatego na wale napedowym
- regulacja luzow zaworowych
- czyszczenie i smarowanie lozysk kiwaczki
- wymiana swiecy zaplonowej na irydowa

W trakcie sezonu dolozone:
- oslona pompy wody (OTR)
- dzwignia zmiany biegow (OTR)
- gabkowy filtr powietrza (OTR)
- handbary (Barkbusters)
- reczna olejarka
- aluminiowa plyta bagazowa
- poszerzenie stopki bocznej
- wymieniony caly zestaw napedowy pod koniec sezonu

W nastepna zime (~ 57 k km) wykonalem nastepujace rzeczy:
- wymiana oleju i filtra
- czyszczenie filtra powietrza
- czyszczenie przepustnicy oraz wymiana lacznika miedzy przepustnica a glowica silnika
- wymiana uszczelek airboxa (musialem go rozebraz zeby wyjac i nie chcialem skadac go na starych)
- wymiana uszczelniaczy przedniego zawieszenie (wlacznie z dokladnym czyszczeniem i wymiana oleju)
- czyszczenie przednich zaciskow hamulcowych, wymiana klockow, zalozenie stalowego oplotu

Tej zimy (~ 61 k km) zostalo zrobione:
- wymiana oleju (Motul 7100 10W50) i filtra
- czyszczenie filtra powietrza

Przed wyruszeniem na dalsze wyprawy zalecam wymienic akumulator.
Nie zawiodl mnie do tej pory ale ma juz swoje lata (wiecej niz 3).

Dorzucam kilka elementow gumowych jakie kupilem na wymiane, oryginalna dzwignie zmiany biegow, kosci obnizajace motocykl (uzywalem ich w pierwszym roku jazdy).
Dodatkowe oswietlenie jest w tym momencie zdjete.

Posiadam dwa nieoryginalne kluczyki. Nie mam pojecie co stalo sie z oryginalnymi.
Poprzedni wlasciciel twierdzil ze taki kupil w salonie Yamahy w Rzeszowie.

Stan wizualny 4.
Luszczy sie lakier na plastikowym elemencie oslaniajacym kolektor wydechowy oraz na uchwytach pasazera.
Dwa zadrapania na baku powstale przy pierwszym (jedno widoczne na zdjeciu, drugie jest symetryczne), nieprawidlowym montazu handbarow.
Brakuje jednej srubki przy prawym, szarym plastiku.

W sakwach na gmolach sa jakies podstawowe narzedzia, gdzies mam zapasowe detki ktore na pewno dorzuce.
Zdecydowanemu kupujacemu moge zrobic promocyjna cene na sakwy boczne od 21Brothers - maja dodatkowe uchwyty na butelki, odblaski oraz jedna mala sakwe.

Link do folderu ze zdjeciami:
https://photos.app.goo.gl/SCT3dTg295epfj2X7

Na zyczenie moge dodac wiecej zdjec w kolejne weekendy.
Prosze o kontakt PW oraz telefoniczny (798 910 929). Jezeli nie odbieram, prosze o wyslanie sms, ze kontakt jest w sprawie motocykla - oddzwonie.
Motocykl obednie znajduje sie w Kielcach.
Obejrzec mozna go na zywo po wczesniejszym kontakcie.

Cena 17 800 zl.

Pozdrawiam,
Maciej
ciastek329
Posty: 15
Rejestracja: 24 lip 2018, 23:34
Lokalizacja: Kraków

Coś ostatnio nie dochodzą do mnie prywatne wiadomości więc w razie zainteresowania proszę o kontakt telefoniczny.
ODPOWIEDZ