WYPADKI NA MOTO 2012

Masz filmik warty uwagi? Postuj tutaj!
Awatar użytkownika
mcready
Posty: 22
Rejestracja: 09 wrz 2009, 7:31
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

OD niektórych obejrzanych bolą mnie kości :-x


http://www.youtube.com/watch?v=oqcS8y6cfq0
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Warto obejrzeć przed sezonem. Może uspokoić nieco aspiracje zanim nie rozgrzeje sie opon i nie przypomni na czym jazda polega :-)
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

SayTen pisze:Warto obejrzeć przed sezonem
a ja jestem przeciwnego zdania :-P Nie propaguję oglądania tego typu rzeczy...
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

buŁa pisze: Nie propaguję oglądania tego typu rzeczy...
Popieram całkowicie buŁa ;-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ojj słabo bardzo słabo!! Przed sezonem coś takiego oglądać, aż odechciewa się motórzyć. Coś takiego raczej burzy aspiracje.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

buŁa pisze:
SayTen pisze:Warto obejrzeć przed sezonem
a ja jestem przeciwnego zdania :-P Nie propaguję oglądania tego typu rzeczy...
Poprę SayTena. Zdecydowanie oglądać i robić sobie wyliczankę przyczyn. Bo zdecydowana większość wypadków była do uniknięcia. Można też przeczytać jeszcze raz "Strategie uliczne" albo "Motocyklistę doskonałego" i wtedy przystąpić do wyliczanki. Będzie łatwiej. Do tego wziąć poprawkę, że to zdjęcia od naszych wschodnich sąsiadów, którzy z większą jeszcze od Polaków nonszalancją podchodzą do przepisów RD. I na wiosnę można luzikiem wyjeżdżać.

Napisał to ten, co zaliczył dwie trepanacje czaszki na skutek wymuszenia pierwszeństwa przez kierowcę puszki :mrgreen:
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
Ozga
Posty: 405
Rejestracja: 14 wrz 2009, 22:35
Lokalizacja: POS | PZ
Kontakt:

ssshhhhh ajjjj :-(
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

MarqSz faktycznie bolesne doświadczenie, ale na mnie to działa stresująco a nie ostrzegawczo. :-(
Dam taki przykład: po wypadku (przynajmniej tak było 20lat temu) zawodowy kierowca przymusowo dostawał urlop "wypadkowy" na kilka dni- nawet jak nic mu się nie stało- miał ochłonąć i zapomnieć- to wymyślili psychologowie nie ja ;-)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Wojtek, ja miałem okazję doświadczyć innej szkoły. I to też kawałek czasu temu (studia). Jak w czasie skoku spadochronowego ktoś miał problemy, po lądowaniu (o ile się nie potrzaskał), natychmiast dostawał spadochron na grzbiet i skakał po raz kolejny. Aby uniknąć blokady psychicznej.
No i mój przypadek. Wyobraź sobie minę mojej kobiety :-) Na pytanie pani psycholog czy planuję jeździć, odpowiedziałem cichutko "ja już mam maszynę i nawet na motomikołajach byłem". Pani psycholog: to najlepsza decyzja jaką pan mógł podjąć. Moja Pani była $%^&*!

To nie jest tak, że jak zamkniesz oczy to niebezpieczeństwa nie ma. Moim zdaniem warto oglądać i zastanawiać się, "co ja bym zrobił", albo "czego nie robić, aby się w takie coś nie wpakować". Bo jak popatrzysz na cytowany film, sporo wypadków (nie wszystkie) wynikało albo z brawury motocyklisty albo z braku umiejętności przewidywania.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Jeśli chodzi o blokadę to całkowicie popieram taką "szkołę" - zaraz na koń :-D
Jednak filmiki mnie tylko stresują :-(

A te filmiki to już totalna jazda i większość przez głupotę- zarówno ridera jak i puszki ;-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja się wypadków nie boję, tylko ich następstw. Blokad psychicznych też nie mam i jestem tego sam najlepszym dowodem. Na tym filmie widać winę puszek i koniarzy, tylko z reguły mało kiedy zauważamy swoja winę i się oglądamy za innymi. Ja po wypadkach przestałem jezdzić na kole i w robotach drogowych powyżej 120, bo to wtedy były moje winny. Mimo to uważam, że takie filmy przedstawiają samą prawdę takie rzeczy się dzieją, ale łepków mogą zrazić do motórzenia. Sam mam znajomego który po takich filmach przestał śmigać miał jedna glebę i wieczną traume. Jeżeli ktoś nie wyciąga wniosków po swoich Fällen jest idiotą, a takie filmy tak czy siak według mnie nic dobrego nie tworzą ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Nauka na własnych błędach jest bolesna. Nauka na cudzych - nie tak bardzo.
76minut uświadamiania jak to może się skończyć i dlaczego warto zwolnić i zaczekać. Oni wylądowali na glebie, żebyśmy my nie musieli.
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

a tam , oglądac czy nie . 6-2-2013 nasz forumowy (podkarpackie2oo.pl) kolega(posiadający bardzo dużą wiedzę o moto i umiejętności akrobatyczne) , jechał prosta drogą i bummmmmm. z bocznej drogi przez 4 pasy samochodzik z pijanymi gnojami i nasz kumpel śmiga , ale już w niebie. Tam były mikro sekundy na decyzje , manewr i co da oglądanie. Trzeba myśleć za siebie i innych .
Ostatnio zmieniony 14 lut 2013, 15:30 przez uziel2, łącznie zmieniany 1 raz.
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

ja zawsze oglądam takie filmu, ku przestrodze. Jestem spokojnym motórzystą ale jak wiadomo chyba każdemu czasem odwala. Po za tym ile bym nie miał zaufania do siebie samego, to nigdy nie można mieć zaufania do innych użytkowników dróg, czy to pieszy, czy puszkarz, czy ktokolwiek inny, nawet inny motocyklista. Z takich filmików można wyciągnąć wiele wniosków. Mnie uczą pokory. Jak się tego naoglądam to potem jeżdżę uważniej i wychwytuję wiele potencjalnych zagrożeń na drodze. Naprawdę można uniknąć wiele nieprzyjemnych sytuacji.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Kozi
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: Kaczyce
Kontakt:

ale ruscy nuty słuchają w tych swoich wozidlach !!!
ODPOWIEDZ