XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

XT660Z enduro w Maroku

Masz filmik warty uwagi? Postuj tutaj!
Awatar użytkownika
magnum
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Kraków

Witam,

Polecam mój film z podróży enduro po Maroku. Motocykle XT660Z Tenere i DR800 Big. Dystans 2500 km. Warunki trudne, przejazd przez góry Atlas drogą MH5 i MH10, przejazd pustynią z Merzougi do Zagory przez Algierię (nawigacja tak pokazywała) oraz kamienistą hamadą której tam najwięcej. Film pokazuje piękno tamtejszej przyrody i architektury, a fani hard-enduro docenią trud i wysiłek włożony w pokonanie tego terenu.

Oto link: http://www.youtube.com/watch?v=NcIyWcZUIFc
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Świetny film. Jest czego pozazdrościć ;-) Gratulacje!
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Witam,

Mocno interesuje mnie przejazd przez Algierię, gdzieś wyczytałem, że nie jest to normalnie możliwe.
Algierczycy nie są przyjaźnie nastawieni do europejczyków i są jakieś mocne obwarowania odnośnie kaucji przewodnika itd... możesz przybliżyć sprawę?

PS: wyrywkowo przebrnąłem przez film :) widoki niezapomniane, zazdrość wielka i ładnie na kamieniach dajesz sobie radę na kozie :)
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

No kolega sugerował, że do Algierii wjechali niechcący ;)
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Znajoma 660 ;-)
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
magnum
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Kraków

Tak, Algieria nie była planowana. Pustynia to nie tylko piach, ukrywa wiele niespodzianek które trzeba omijać i być czujnym. Przed nami wyrastały skały, wąwozy i wyschnięte rzeki wypełnione fesz-feszem. Omijaliśmy je raz od prawej, raz od lewej. Przy czym GPS pokazywał strzałkę z właściwym kierunkiem. W końcu pokazał "Algieria". Kilka razy zawracaliśmy bo gdy droga skończyła się w środku gór okazało się że to dojazd do kopalni kwarcu. Na szczęście trafiliśmy na jedną wioskę (do tej pory nie wiem jaką) w której zatankowaliśmy paliwo, wodę i przenocowaliśmy. Do Zagory dotarliśmy następnego dnia. Jedna z ciekawszych sytuacji to ucieczka z burzy piaskowej w kopnym piachu na wysokich obrotach (gdy staniesz to nie ruszysz) z jednoczesnym patrzeniem na rażącą czerwoną lampkę przegrzania. Jak staniesz to Cię zasypie, jak pojedziesz to zatrzesz silnik. Takie tam ciekawostki... Cieszę się że film Wam się podoba.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Grzegorz, dzięki za linka, fajnie się jeździ z Wami.
Miło było się poznać przy okazji zlotu w Zatorze.
Teresę super przygotowałeś, wzbudza duże zainteresowanie także zachęcam Cię do przedstawienia jej w dziale "Nasze Motocykle". Podzieliłbyś się także zakresem modyfikacji etc. Pozdro 660
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
magnum
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Kraków

Cała przyjemność po mojej stronie. Jeśli moto się podoba to nic nie stoi na przeszkodzie aby opisać modyfikacje na forum. Fajnie jeśli ktoś skorzysta.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
magnum
Posty: 9
Rejestracja: 08 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Kraków

Zrobiłem też filmik z sobotniej przejażdżki. Obraz z kamery na moim kasku:

http://www.youtube.com/watch?v=uO5iF9PT06E

Miłego oglądania.
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

magnum pisze:Cała przyjemność po mojej stronie. Jeśli moto się podoba to nic nie stoi na przeszkodzie aby opisać modyfikacje na forum. Fajnie jeśli ktoś skorzysta.
Uślinię się na pewno. Piękna sztuka!
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

magnum pisze:Cała przyjemność po mojej stronie. Jeśli moto się podoba to nic nie stoi na przeszkodzie aby opisać modyfikacje na forum. Fajnie jeśli ktoś skorzysta.
Ja już nawet skorzystałem, dzięki Magnum za informacje i cenne wskazówki
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Grzegorz, Materiał z jakich kamer został użyty w tym filmie? Z tego co kojarzę to raczej Ty nie korzystałeś z GoPro i nawet mam wrażenie, że lepszy kadr oddaje ta kamera. Napisz co to za sprzęt? (sony action cam?)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ