Wzięcie kredytu na remont mieszkania

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
rakacz
Posty: 26
Rejestracja: 22 lip 2021, 8:30

Cześć,razem z żoną mamy kupione mieszkanie natomiast cały czas są wyrabiane księgi wieczyste. Czy jest szansa dostać kredyt na wykończenie mieszkania bez ksiąg ? I jeśli chodzi o warunki kredytu, to czy nie są one mniej korzystne gdy jest tylko akt notarialny?
Księgi powinni być do miesiąca, natomiast bardzo zależy nam na czasie.
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 559
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Cześć, w tym czasie szukasz kredytu? Chcesz robić remont? Większość moich znajomych wstrzymuje budowy, remonty bo ceny kosmos. Nie mówiąc jeszcze o kredycie. Od tego trzeba uciekać.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jankarp
Posty: 9
Rejestracja: 14 kwie 2022, 8:38

Niestety, póki nie ma wyodrębnionej KW, a całość środków została już przelana do dewelopera musicie czekać na założenie KW (jak rozumiem już jesteście po akcie)?.
Ewentualnie przemyślcie czy nie lepszym pomysłem byłoby refinansowanie poniesionych nakładów - tez jest to cel mieszkaniowy, a nie trzeba rozliczać środków.

Jeśli już będziecie mieli księgę wieczystą, polecam dokładnie porównać sobie oferty poszczególnych kredytów gotówkowych - bo oprocentowanie w poszczególnych bankach może się pomiędzy sobą znacznie róznić. Poza tym dochodzi kwestia prowizji. Aktualnie dobrą oferte na kredyt gotówkowy ma Velo bank. Oprocentowanie nie jest wysokie, bank nie dolicza prowizji za kredyt, poza tym nie ma wymogu dokupienia ubezpieczenia jak to jest w niektórych bankach.
ODPOWIEDZ