XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Zestaw narzędzi

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Ok, dzięki MarqSz. Najpierw muszę się zaopatrzyć w zestaw narzędzi, potem będę szukał klucza i przejściówek.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

a ja sie zastanawiam nad tymi: http://allegro.pl/coval-klucze-plasko-o ... 75424.html co powiecie?
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Łasica, leń jesteś :P
Z ciekawości zaznaczyłem dwa wyrazy i kazałem poszukać googlowi.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1276068.html
http://forum.vw-passat.pl/showthread.ph ... irmy-Coval
http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... cze-coval/

Ja po tych wątkach bym odpuścił.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Łasica, Cena konkret. Ale taki zestaw by był idealnym uzupełnieniem kompletu z grzechotkami.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

MarqSz, mylisz sie, czytałem te opinie i generalnie większość mówi że są dobre :-/ chciałem was zapytać czyktoś ich używał. Komplet nasadowych też chce kupić ale nie wiem czy teraz ;)
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

No to sorki. Ja wyłowiłem te kilka negatywnych. Podzielam zdanie które chyba padło w wątku. Kupić raz a dobrze. Sprzeczne opinie nie dają mi poczucia że kupuję coś dobrego. Ale to oczywiście Twój wybór. Z resztą wiele zależy od tego jak często będziesz korzystać. Bo jeśli tylko przy jednym moto to przez kilka lat raczej się nie powinny zużyć.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

COVAL to solidne narzędzia, ale w grupie 100 osób zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony. Łasica ale komplet nasadowych z grzechotką (1/4 i 1/2 cala) warto mieć bo nie wszędzie dojdziesz płaskooczkowym kluczem.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Ja posiadam zestaw coval-a http://allegro.pl/coval-zestaw-kluczy-n ... 15062.html
Po średniej grzechotce to raz skakałem i wytrzymała .
W 100% polecam ten zestaw nie ma co przepłacać.
Ja go posiadam już ponad 5 lat jestem mechanikiem z zamiłowania robię z samochodami moimi, znajomych, rodziny więc dużo używam i klucze są rewelacyjne.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
divastion
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 21:00
Lokalizacja: RNI
Kontakt:

Mój dobry przyjaciel, ostatnio bardzo dużo czytał o narzędziach i o kluczach i wybrał zestaw honitona. W tej cenie nie ma nic lepszego naszym zdaniem. Klucze u kolegi często używane przy naprawie maszyn rolniczych: kombajnów, ciągników, często w samochodzie i w zastosowaniu ogólnym. Przy odkręcaniu śruby w C-330 grzechotkę dawał na metrową rurę i stawał na niej (waży ok 85kg) i wytrzymała bez najmniejszego problemu (grzechotka) :lol:
Dobre, ale drogie są jeszcze Beta i Bahco i kilka innych firm. Czasami nawet niektóre egzemplarze pojedynczych narzędzi z choćby nawet Yato są dobre, a nawet b. dobre, jeżeli chodzi o użytek domowy. ;-)

Z honitona wybrał ten standardowy zestaw: http://allegro.pl/klucze-nasadowe-honit ... 92207.html

(przykładowa aukcja)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Beta i Bacho to narzędzia profesjonalne. Jak ktoś nie zarabia na życie kręceniem śrub to szkoda przepłacać. No chyba że się ma nadmiar gotówki i ogromną chęć "mania" takich kluczy w swojej kolekcji :mrgreen:
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Temat już umarł, ale chciałbym go żdziebełko ożywić....

Z racji tego, że od niecałego miesiąca jestem posiadaczem Yamaszki i mój warsztat jest dosłownie goły ( prócz kilku kluczy nasadowych, płaskich i pudełka wkrętaków imbusowo-krzyżakowo-płaskich) chciałbym się dowiedzieć, jakie faktycznie klucze czy też narzędzie będą mi potrzebne do podstawowego domowego serwisowania mojego sprzętu.

Mam zamiar nabyć podnośnik taki jak tutaj , klucz dynamometryczny i do tego potrzebowałbym jakiś kluczy i tu problem, bo próćz standardowego dobrego zestawu kluczy nasadowych i płaskich czy też oczkowych nie mam pojęcia jakie klucze są niezbędne inie stanowią że tak powiem, standardowego wyposażenia. Np jakieś nietypowe imbusy, jakiś klucz do odkręcania ośki tylnego czy też przedniego koła, wymiana napędu - sam nie wiem co tam jeszcze będzie mi potrzebne i w jakich rozmiarach...

Gdyby ktoś był łaskawy wskazać w co faktycznie powinienem się zaopatrzyć - co jest faktycznie niezbędne dla domowego serwisu - byłbym bardzo wdzięczy... silnika raczej nie będę rozkręcał, ale koła, jakieś akcesoria dodatkowe to na pewno.
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

płasko i oczkowe dla wygody nasadki z grzechotką w rozmiarach 8,10,12,13,14,15,17,22,24.
Są też płaskie i płaskie-łamane z micro grzechotką (dobra i wygodna sprawa).
Czasem przydają się oczkowe wygięte, Do regulacji zaworów - ampułowy 10. Regulacja naciągu łańcucha 2 szt. 12
Komplet imbusów 2-8 + 14 lub 16 do osi przedniego koła. Mogą być jako nakładki do grzechotki tub innego pokrętła. Torxy do odkręcenia org. kołków PVC od owiewek.

I tyle powinno Ci na początek wystarczyć.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

arkadius0 pisze:
I tyle powinno Ci na początek wystarczyć.
A, że się tak nieśmiało zapytam - klucz do świecy...? Musi być rurowy, lecz jaki on ma rozmiar???? Wystarczy zwykły czy musi mieć jakąś odpowiednią długość??? :->
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

16 - dł ok 7-8cm
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

arkadius0 pisze:16 - dł ok 7-8cm
Dziękuję bardzo..... :mrgreen: :mrgreen:
ODPOWIEDZ