XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Zestaw narzędzi

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Planuje zakup zestawu narzedzi, taki by miał najpotrzebniejsze rzeczy do drobnych prac w garażu i majsterkowania..( czyli klucze nasadowe, oczkowe, wkrętaki, imbusy itp )

Zastanawiam się nad narzędziami BETA, dobry wybór czy lepiej iść w coś innego?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Nie wiem jak ta BETA ale ja używam tego:

http://allegro.pl/yato-yt-0365-zestaw-k ... 61730.html

i tego:

http://www.polo-motorrad.de/de/stecksch ... 19905.html

Mam też komplet nasadowych, torxów i imbusów od Yato i mogę śmiało polecić. Szczególnie lubię proxxona nie wiem dlaczego ale dobrze mi się tymi kluczami pracuje.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Wiele razy testowałem różne klucze i z czystym sumieniem mogę polecić klucze z logo Grene

Grene Sklep - Narzędzia warsztatowe

Dożywotnia gwarancja i wiele punktów gdzie możesz osobiście dokonać wymiany np. uszkodzonego klucza. Raz zerwałem "grzechotkę" w oczkowym 24 który ciągnąłem przy pomocy rurki i bez pytania dostałem nowy bez okazywania paragony/dowodu zakupu...
Poza tym u mnie na farmie odzież robocza tylko z Grene. Np bielizna termoaktwna którą wykorzystuje też na moto ;-)
Jakość rewelacyjna.
Ogolnie cena w odniesieniu do jakości 3+ / 5

Jeszcze mamy narzędzia z Coval'a

Coval - Narzędzia

Też tego sporo na farmie wykorzystuje i w każdym większym pojeździe mam zestaw płasko-oczkowy właśnie z Coval'a. Również gwarancja jak w przypadku Grene.
Nieco "słabsze" i mniej poręczne jak Grene ale tańsze.
Cena do jakości 4 / 5


Do ciężkiej pracy tylko Grene. Do majsterkowania Spokojnie Coval.


Yato robi bardzo dużo nietypowych gadżetów. Dziwne klucze, trzymaki, wkrętaki, wszelkiego rodzaju bity, spirale itp... Też tego troche używamy i narzędzie spisują się dobrze jako uzupełnienie wyposażenia warsztatu ale trzeba się liczyć z tym że nie wytrzymują ciężkiej pracy.


Ciężka praca to dla mnie naprawa maszyn pracujących w ciężkich i niesprzyjających warunkach. Zrozumie ten kto chociażby kiedyś próbował odkręcić skorodowane nakrętki ze szpilek koła koparki czy wykręcić śrubę z przegrzanego bloku silnika. :mrgreen:
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Na tanie narzędzia nas nie stać. Kupujesz raz, ale masz pewność że zadziała!
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Ja z tańszych marek używam Neo-tools i jak na razie radzą sobie i nie popsuły się.
Arkadius0 napisał prawdę - w tej materii lepiej nie oszczędzać :) Bo potem będziesz klął i ręce sobie pokaleczysz :lol:
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Dzięki za pomoc:) wybór padł na narzędzia BETA
Awatar użytkownika
Grzybek
Posty: 278
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:18
Lokalizacja: Płock

Czytałem, myślałem i mój wybór padł na zestaw narzędzi YATO 216CZ (XXL) YT-3884.
Przy mojej ilości majsterkowania myślę, że będzie w sam raz. :-)
XT660R-->DRZ400E
,,Nie lekceważ potęgi Mocy" - Darth Vader
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja mam standardowy + 9 innych kluczy poza rozbiórką silnika styka na wszystko.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

Ja podobnie jak Bajros używan od dłuższego czasu zestawu Neo http://www.neo-tools.com/PL/katalog/mec ... 8-635.html
Jest tam wszystko co potrzeba.
Awatar użytkownika
ulusus
Posty: 182
Rejestracja: 29 sie 2009, 23:07
Lokalizacja: Oświęcim

Kupiłem ostatnio zestaw YATO YT-1268 i powiem szczerze że grzechotki są marne, ale drobne naprawy przeżyją dają na ten zestaw 2 lata gwarancji i ponoć jak się coś zepsuje(głównie grzechotki) to bez problemu wymienią na nowy ;-) w pracy używam zestawu UNIOR bez porównania, ale tego zestawu nie można kupić normalnie w sklepie czy na allegro :-/ Yato jak za tą cenę są ok ;-)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2011, 15:31 przez ulusus, łącznie zmieniany 1 raz.
kolo
Posty: 169
Rejestracja: 29 lis 2009, 14:19
Lokalizacja: wroclaw

mogę polecic Honiton-china i Hans-tajwan kręce nimi na codzień chyba najtańsze z wymienianych

[ Dodano: 2011-01-30, 19:06 ]
a grzechotka sie popsuła bo na piascie był lewy gwint :mrgreen:
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

W instrukcjach serwisowych zwykle jest oznaczony moment z jakim należy dokręcać poszczególne śruby.

W jaki sposób się to mierzy? Są do tego jakieś specjalne klucze?

A, teraz widzę, że to jest klucz dynamometryczny. Fajnie by było mieć zestaw od razu z takim kluczem.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Klucz dynamometryczny raczej do kupienia osobno. W zestawie są diabelnie drogie. Jakiś czas temu kupiłem na allegro 1/2'' z zakresem 10-210 i styka. Pracuje razem z końcówkami które miałem w grzechotce. Adapter 1/ na 1/4 kupiłem w jakimś metalowym za 10pln.

[ Dodano: 2011-12-09, 18:16 ]
pancio pisze:Ja mam standardowy + 9 innych kluczy poza rozbiórką silnika styka na wszystko.
...poza imbusem 16 do osi przedniego koła :P
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

MarqSz pisze:Pracuje razem z końcówkami które miałem w grzechotce. Adapter 1/ na 1/4 kupiłem w jakimś metalowym za 10pln.
A te końcówki są jakieś uniwersalne? Skąd mam wiedzieć, czy klucz będę mógł używać klucza dynamometrycznego z końcówkami z mojego zestawu narzędzi?
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Patrz na rozmiar. Grzechotki w zdecydowanej większości mają "kwadratowe" końcówki - w calach 1/4 (zazwyczaj klucze mniejsze, 4-12), 3/8 (chyba rzadsze) i 1/2cala - zazwyczaj na rozmiary od 12 wzwyż. Ale zarówno klucze jak i końcówki można kupić osobno, na sztuki. I w tesco widziałem chyba za 25pln zestaw adapterów 1/2 na 1/4 3/8, adaptery do wkręcania pod kątem (z zawiasem).
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
ODPOWIEDZ