KASK Enduro z szybą

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!

Który kask enduro z szybką polecacie

UVEX Enduro
6
27%
ARAI Tour-x
1
5%
AIROH S4
4
18%
SHOEI Hornet
8
36%
BMW Enduro
0
Brak głosów
HJC cl-xs
1
5%
LS 2
1
5%
ARC A-708
0
Brak głosów
NAXA C0
1
5%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

A ja dodam jeszcze że mój hornet właśnie przechodzi gruntowne czyszczenie i jest totalnie rozebrany. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda po wybebeszeniu to mogę wrzucić foty.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

FLAW wklej fotki, zawsze sie przydadza. Moj też juz przeszedł gruntowne czyszczenie ..
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

klos242 pisze:Przeczytałem waszą dyskusje i ponieważ nic konkretnego z niej nie wynika dla osoby kupującej kask postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze...
Opinie swoją opieram na około 18 letnim używaniu kilkudziesięciu motocykli 4 Uvexów, 3 Shoei, 2 Nolanów, Schuberta, Icona, Maushina oraz innych które nie wszystkie pamiętam. Głównie napiszę o Uvexie i Shoei bo o nich była dyskusja.
Kaski z ankiety podzielił bym następująco:
1 Arai, Shoei co się komu bardziej podoba
2 Bmw
3 Uvex
4 Airoh jak już ktoś musi mieć enduro z szybą
5 Reszta
To tak główna różnica między Hornetem a Uvexem to skorupa, Shoei włókna i żywica, Uvex policarbon (nie mylić z carbonem!! policarbon to zwykłe tworzywo sztuczne często w opisach błędnie nazywane włóknem zapytajcie chemika)
Kaski z włókien mają kilka rozmiarów skorup zależnie od rozmiaru a policarbonowe jeden góra dwa, więc policarbonowy xxl ma cieńszy środek niż s a w kaskach z włókna jest zawsze środek tej samej grubości. Kask policarbonowy im mniejszy rozmiar głowy tym jest cichszy, cięższy, bezpieczniejszy nie wiem? Masa na plakietce kasku jest podawana rozmiaru xxl bo jest najlżejszy. W kaskach z włókien wymiary i masy są bardziej stabilne. Mój Hornet a Bonza różni się jednym rozmiarem a różnice w wielkości skorupy widać na oko.
Trochę złe jest porównanie Horneta do Uvexa Enduro bo to inne kaski różnie zrobione raczej należy porównywać Horneta do Uvexa Enduro Carbon bo jest taki i oprócz carbon look ma skorupę z włókna ale kosztuje tyle co Hornet lub nawet więcej!!!!!!
Widzę że przez lata firmy podobnie wykonują swoje kaski mimo różnych zmian modeli.
Sumując Uvex to dobry kask wart swej ceny z bardzo dobrym wizjerem lepszym niż maja Shoeie ale..... Hornet jest lżejszy lepiej wykonany, cichszy !!! bardzo cichy, wygodniejszy, ma lepszą wentylację, lepiej się dopasowywuje, czy bezpieczniejszy nie wiem ale sądze że tak z racji skorupy z lepszego materiału i lepszego dopasowania środka. Jak kogoś tylko stać niech kupuje Horneta, X- tour, czy Bmw na pewno będzie zadowolony, jak ktoś chce wydać poniżej 1000 to Uvex i już.
Ogółnie Uvexy są mniej starannie wykonane niż Shoeie mają bardziej szorstkie środki, niektóre mają trochę niewygodne ułożenie paska zapinającego, są poprostu półke niżej(poza wizjerami) i trzeba się z tym pogodzić.
Może komuś pomogłem a może nie.......jak sobie coś istotnego przypomnę to dopisze bo różnic jest wiele.
Zapomniałem dodać że Hornet jest cichszy niż większość integrali i nie szarpie głową na boki nawet na moto bez owiewki mimo daszka jaki posiada, nie wiem jak w Shoeiu tego dokonali ale działa
uffff, w końcu :-D klos242 pózno trochę, ale jak to mówią lepiej póżno niż wcale ;-)


.
Awatar użytkownika
o.s.t.r
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2010, 19:12
Lokalizacja: Lublin

Cześć, a może poznał ktoś z kolegów kask ARC ?
Awatar użytkownika
BarteQ
Posty: 335
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:18
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Nowośc od AGV cena od 349 euro:

http://moto.caradisiac.com/Nouveaute-20 ... 8-Dual-395

Obrazek
Obrazek

ładny :twisted:
Yamaha DT 125 X > Husqvarna SM 125 RR > Yamaha XT 660 X > Aprilia Dorsoduro 750 > Suzuki DRZ 400 SM > KTM 690 SM > KTM 690 SMC > Husqvarna 701 SM + Aprilia SRV 850 > Husqvarna Norden 901
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Kozacko wyglądają :twisted:
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Grzybek
Posty: 278
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:18
Lokalizacja: Płock

Fajnie się prezentują powiedział bym nawet kozacko.
XT660R-->DRZ400E
,,Nie lekceważ potęgi Mocy" - Darth Vader
Awatar użytkownika
Miquel1
Posty: 64
Rejestracja: 22 paź 2010, 13:44
Lokalizacja: Wieliczka/Krakow

Ja po mierzeniu i macaniu HJC CL XS , Airoha S4 i paru jeszcze wynalazkach kupilem UVEXA Enduro - chyba najlepszy wybor w tej polce cenowej..szczegolnie ze kupilem za 620 PLN...
I jestem zadowolony, zobaczymy jak sie bedzie spisywal..

A ten AGV taki ..Vaderowski troche, w zestawie pewnie ze swiecacym mieczem :]..

Al eja sie nie znam..:)

PZdr, Krzysztof
Awatar użytkownika
Milo
Posty: 101
Rejestracja: 11 lis 2008, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

kurde człowiek wpadł poczytać o kaskach a tu prawie nic ... silniki, oleje, samochody, koparki ... yszzzzzzzzz ;)

Nie no trochę żartuje da się coś wynaleźć. Ja mam cały czas dylemat z kaskiem (gdzie prawie byłem zdecydowany na ARAI Tour-X) bo po kilku jazdach w kasku "enduro" z szybą zauważyłem bardzo ważną rzecz - widoczność jest dużo lepsza a tym jazda fajniejsza no i bezpieczniejsza. Dobrze by było gdyby można było porównać tą istotną cechę w różnych modelach.
ODPOWIEDZ