KASK Enduro z szybą

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!

Który kask enduro z szybką polecacie

UVEX Enduro
6
27%
ARAI Tour-x
1
5%
AIROH S4
4
18%
SHOEI Hornet
8
36%
BMW Enduro
0
Brak głosów
HJC cl-xs
1
5%
LS 2
1
5%
ARC A-708
0
Brak głosów
NAXA C0
1
5%
 
Liczba głosów: 22
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek pisze:Temat przeczytałem i nawet na sekundę mnie nie przekonał do wydania 3 krotnie więcej :-/
Podaj mi jedną (oprócz pinlocka) różnicę między nimi wartą 1200zł
Na tą różnicę w cenie składa się więcej składowych niż tylka jedna ( dokładnie to zostało opisane w temacie który dołączyłem w zalączniku/linku w poprzednim poście )
Wojtek pisze:Na głowie miałem Horneta Bonza i jak dla mnie zwykły wygodny kask nic szczególnego.
UVEXa przymierzałem na Motobajzlu też normalny kask.
Wojtek bez obrazy, ale widzę po Twoich postach na forum, że jesteś raczej doświadczonym motocyklistą, a porównujesz kaski na podstawie samej przymiarki. Samo przymierzenie kasku nic nam o tym kasku nie mówi poza tym czy jest wygodny i czy nie urywa uszu ( pod warunkiem, że przymierzasz odpowiedni rozmiar ;-) ). Wszystkie pozostałe zalety ( bądz wady ) wychodzą dopiero podczas jazdy, najlepiej w różnych warunkach ( słońce, deszcz, wiatr, ciepło, zimno, kurz, itd... ).
Wojtek pisze:W sprawach bezpieczeństwa i tak można tylko zaufać producentowi- a i jeden i drugi dobry, no UVEX deczko starszy i większy :-P .
Tutaj płacisz nie tylko za zaufanie, a za szereg testów, technologię i materiały użyte do produkcji. Do tego są jeszcze niezależne testy konsumenckie ( ogólnodostępne w necie ).
Wojtek pisze: Jeżeli oba byłyby w tej samej cenie to wybrałbym Horneta, ale tylko ze względu na pinlocka- mam w moim integralu LS2 FF369 i faktycznie robi robotę -tyle, że mnie pinlock kosztował 70zł PROGRIPA :-P .
Jak sam widzisz ostatecznie wybrałbyś Horneta gdyby nie cena, ale kwestii ceny tutaj niestety nie rozstrzygniemy, bo to jest dla każdego indywidualna sprawa i nie tylko o zasobność portfela tutaj chodzi. Znam motocyklistów którzy posiadają niezbyt drogie moto, a kask kupują z wyższej półki i na odwrót drogie moto i budżetowy kask.
Wojtek pisze:Zresztą oba są cięższe od mojego enduro NoFear Optimal II za 390zł brutto.
Wygoda taka sama, skorupa też z włókien i wszystkie bajery łącznie z zapięciem jak w Hornecie i firma też uznana ;-) .
NoFear Optima II to o ile się orintuję to nie jest kask z szybką a z googlami więc porównanie znowu nie trafione do tematu, ale ok, sam mam w posiadaniu jako drugi kask w teren kask O'neala serię 5 z googlami, również z zapięciem podwójne D coś w podobnej cenie jak Twój NoFear i też go sobie bardzo chwalę, ale w dłuższą trasę raczej bym się w nim nie wybrał, no może jakbym nie miał wyboru to tak, chociaż nie wiem jakby wyszła jazda np przy niskiej temperaturze, raczej kiepsko o ile nie bardzo kiepsko bo w deszczu już jeżdziłem i nie jest zbyt ciekawie [/quote]
Wojtek pisze:W sumie cisza na forum to można sobie podyskutować :lol:
W sumie to żeśmy sobie pogadali, tak dla potomności :mrgreen:
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

tomi-ei pisze:Wojtek bez obrazy, ale widzę po Twoich postach na forum, że jesteś raczej doświadczonym motocyklistą, a porównujesz kaski na podstawie samej przymiarki. Samo przymierzenie kasku nic nam o tym kasku nie mówi poza tym czy jest wygodny i czy nie urywa uszu ( pod warunkiem, że przymierzasz odpowiedni rozmiar ). Wszystkie pozostałe zalety ( bądz wady ) wychodzą dopiero podczas jazdy, najlepiej w różnych warunkach ( słońce, deszcz, wiatr, ciepło, zimno, kurz, itd... ).
Drobny szczegół ja ich nie oceniałem tylko napisałem wyraźnie, że miałem na głowie i wgoda na tą chwilę była podobna. Nie tylko sam nie oceniam tego czego nie użytkowałem, ale ganię za to innych na tym forum- nawet w twoim temacie zganiłem za to Bobera :mrgreen:
Porównuje je między sobą na podstawie testów i opinii z netu. między innymi tej twojej ;-)
tomi-ei pisze:Wojtek napisał/a:
W sprawach bezpieczeństwa i tak można tylko zaufać producentowi- a i jeden i drugi dobry, no UVEX deczko starszy i większy .

Tutaj płacisz nie tylko za zaufanie, a za szereg testów, technologię i materiały użyte do produkcji. Do tego są jeszcze niezależne testy konsumenckie ( ogólnodostępne w necie ).
Tu nie za bardzo wiem o co Ci chodzi- bo to właśnie napisałem
tomi-ei pisze:Jak sam widzisz ostatecznie wybrałbyś Horneta gdyby nie cena, ale kwestii ceny tutaj niestety nie rozstrzygniemy, bo to jest dla każdego indywidualna sprawa i nie tylko o zasobność portfela tutaj chodzi.
Tylko ja nie ze względu na portfel bym go nie kupił za większą cenę, tylko dlatego, że tego po prostu nie jest wart a to zasadnicza różnica :-/

NoFear podałem tylko przykładowo, jako wzór: cena-jakość-firma a nie dla porównania z Hornetem czy Enduro- Uvexa. :-/

Reasumując ja obstaję przy swoim zdaniu: kask jest może i dobry, ale nie jest wart tej ceny. :-|
Shoei nie potrafi zrobić kasku w dobrej cenie :cry:
Oni mają klientów, którzy muszą wydać dużą kasę by się dobrze poczuć :lol:
Może to mały niszowy rynek, ale widać im się to opłaca :-/
Inne firmy robią takie same albo lepsze kaski za 1/3 ceny i to też na całe szczęście się im opłaca (przynajmniej moje szczęście) :mrgreen:
Jakby Shoei robił tyle kasków, co Uvex to może też by im się to opłacało :-/
To nie jest żadna wyższa półka, to tylko taka strategia cenowa :mrgreen:
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek to czego najbardziej bronisz od początku i masz w tym całkowitą rację, czyli wysokiej ceny Shoeia i ich polityki cenowej w żaden sposób nie obronię, faktycznie ceny tych kasków są wysokie. Dlatego to Uvex w testach i porównaniach właśnie dostał miano najlepszego pod względem ceny do jakości i wcale tego nie neguję.

Ale nie o to w tym temacie od początku chodziło....

Więc zauważ , że tak naprawdę to starałem się od pierwszego posta nie mieszać tutaj cen właśnie żeby uniknąć takich porównań ( jak widac nie do końca to się udało i sam dałem się wciągnąć w tą polemikę cenową ). Cena jest tutaj względna i dla każdego inaczej odbierana, chodziło mi głównie o wyodrębnienie kasków dobrych i wartych uwagi od tych którymi nie warto sobie zawracać głowy. Miała to być odpowiedz w jednym temacie za pomocą ankiety na pytanie: Jaki kask enduro z szybką polecacie ? , a nie: Jakiego kasku enduro z szybką nie polecacie bo jest zbyt drogi ? ;-) . Każdy kto zamierza zakupić kask i tak powyżej własnego budżetu nie podskoczy.

Reasumując i kończąc temat polityki cenowej:
Ja dokonałem wyboru właśnie po przeanalizowaniu opinii użytkowników Shoeia jak i Uvexa na naszym i innych forach jak i w necie i uważam także po pierwszych jazdach, że wybór był trafny no powiedzmy na 99%, ten 1% pozostawie jaką niewiadomą dla Uvexa bo go nie testowałem ( nie miałem jak, a nie chciałem kupić ponownie kasku z którego mógłbym być niezadowolony ). A czy Shoei jest warty wydania tej kwoty to niech ocenią ostatecznie zgodnie z zapytaniem do tematu jego użytkownicy bo to będzie najbardzej racjonalna opinia.

AMEN.... >>>>>>>>>>> THE END.... >>>>>>>>>>> KONIEC.... :->
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jak się coś podoba i nas na to stać to się kupuje takie jest moje zdanie. Wojtas może porównam to do samochodów, masz RAVkę która powiedzmy kosztuje 100tyś a przy zakupie mogłeś zdecydowaćsię na Ładę Nivę powiedzmy za 30tyś czyli 1/3 ceny. Teraz pytanie dlaczego wybrałeś Toyotę......?
Mój wybór padł na horneta i nie żałuję bo przejechałem w nim kupę kilometrów i właściwie to nie mam się do czego przyczepić wręcz przeciwnie.
Wasza "polemika" niewiele wniosła do tematu i nie wiem czy komuś w przyszłości pomoże w wyborze kasku ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

bonzocis pisze: Wasza "polemika" niewiele wniosła do tematu i nie wiem czy komuś w przyszłości pomoże w wyborze kasku ;-)
bonzocis masz całkowitą rację

Wojtek / Bajros może przejżyjcie ten temat zostawiając tylko wypowiedzi do tematu lub tak jak zamierzaliście na początku połączcie ankietę z tamtym pierwszym tematem
( proponuję tylko dopisać do tematu informację, że dotyczy kasku z szybką )
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Bonzo porównanie RAV-ka i Niva to tak jak kask no name i UVEX :-/
My porównywaliśmy coś, co jest w istocie takie same, ale kosztuje 3-krotnie więcej ;-)
Czy komuś ta polemika nie pomoże, moim zdaniem tak: jak mieć praktycznie to samo za trzy krotnie mniejszą kasę. :mrgreen:
Ja nie za bardzo wiem jak samą ankietę przenieść, zresztą moim zdaniem ona nic nowego nie wniosła-praktycznie remis :-D Głosowało 10 osób na ponad 700 no powiedzmy na 50 aktywnych: wartość żadna :-(
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

:mrgreen: niezła polemika ,coś jak wykład profesora Stanisławskiego "O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia"
http://www.youtube.com/watch?v=V-eNZiE_ ... re=related
Wojtek na pewno pamiętasz.
sorry nie mogłem się powstrzymać
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek a teraz trochę na wesoło :-D
znalazłem prawie identyczną polemikę jak ta nasza na forum motocyklistów dokładnie w tych samych kwestiach :->
http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... pic=118277

czytajac treść miałem wrażenie, ze to my napisaliśmy, mogliśmy zrobić kopiuj - wklej :mrgreen:
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Link kieruje do "forum nieczynne" a jak zalogowałem to nie mogę nic znaleźć
Podaj dział i nazwę tematu :-D
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek pisze:Link kieruje do "forum nieczynne" a jak zalogowałem to nie mogę nic znaleźć
Podaj dział i nazwę tematu :-D
Faktycznie jak wejdziesz przez forum motocyklistów po scieżce to nie znajdziesz już tego tematu, wygląda na to, że go usunięto. A z drugiej strony ciekawe dlaczegoi i co było tego powodem.

Ale jest druga możliwość przez google ( temat pozostał w archiwum google ).

Więc tak wchodzisz na google i wpisujesz w wyszukiwarkę:
Uvex Enduro 3in1 albo Shoei Hornet ds, czy warto tyle wydac?
jak się odpali strona to poczekaj bo posty są widoczne dopiero po kilkunastu sekundach...
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Że tak się wtrącę troszeczkę nie na temat...
Wojtek jakim olejem zalewasz ravkę ?
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Lotos semisyntetic 10W/40
Ravka oczywiście diesel common rail.
Wszystkie moje samochody, koparki, maszyny, kosiarki itp. jeżdżą na tym oleju od dobrych 12lat ;-)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

No to faktycznie nie lubisz przepłacać albo ściemniasz ;-)
Lotosem jednak samochodu bym nie zalał, chyba że jakiegoś trupa.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

Flaw nie wiesz co lejesz>>>> Lotos jest jedmym z lepszych produktów za niewielką kasę. Jak chcesz wiedzieć to olej Lotos idzie do Niemiec i tam jest rozlewany już jako castrol. Wiadomość z pewnego żródła pracownik rafinerii. Więc po co przepłacać. Większość co drogie nie zawsze jest dobre. Ale to nie ten dział.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Flaw tu nie ma, co ściemniać to 100% test, koparki mają liczniki mtg i ich silniki chodzą jak zegarki :-D Silniki diesla i benzynowe , doładowane i wolnossące, chłodzone wodą i powietrzem. Przy remontach wszyscy są zawsze w szoku, że nie ma nagaru, zapieczonych pierścieni itp.
Za to poprzednie ~8lat stosowaliśmy Elf i przy każdej naprawie stwierdzaliśmy zapieczone pierścienie i od cholery nagaru w głowicy :-x
Spójrz sobie na ich (Lotosu) specyfikacje międzynarodowe, poza tym czytałem fajne teksty producentów oleju. Zmieniamy teraz olej nie na mtg czy km, ale na kolor i konsystencję i źle na tym nie wychodzę ;-)
Jednego Mercedesa 207D sprzedawałem jak miał 600tyśkm na liczniku i raz wymieniane pierścienie- gość jeździ do dzisiaj. Przeloty rzędu 400tyśkm w moich samochodach bez najmniejszych remontów to standard. Chyba że Toyoty, Mercedesy, Peugoty, Misubischi, CASE, JCB, Venieri, Wacker, Honda czy Brigs to "trupy" :-(
W Husce tak samo zmieniam na ocenę a nie na mg :lol:
Trzymać się trzeba danych oleju ich specyfikacji a nie nazwy producenta :-/
Żeby cały post nie był OT:
To jest tak samo jak z tymi super kaskami: twój mózg wytrzyma, co najwyżej małe przeciążenie a więc co najwyżej obicie się kasku a coś twardego a nie zderzenie czołowe z krawężnikiem. Wtedy to może kask zostanie cały i czaszka też tyle, że z mózgu to zostanie galaretka i nic na to żadna "firma" nie pomoże . Prawa fizyki nie zmienisz :cry:
Przy wyborze kasku kieruję się tylko i wyłącznie wygodą, widocznością i praktycznością obsługi i czyszczenia. Każdy kask w Polsce ma atest, nawet ten no name :-/ Te po 300-500 zł są do tego wygodne i praktyczne :mrgreen:
Jeżdżę na moto praktycznie od podstawówki a więc z 40 lat, trochę wypadków w starych czasach miałem a kaski wtedy były z pilśni :-( No powiedzmy, że na motocyklach miałem już integralne produkcji polskiego rzemiosła. I żyję :mrgreen:
ODPOWIEDZ