KASK Enduro z szybą

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!

Który kask enduro z szybką polecacie

UVEX Enduro
6
27%
ARAI Tour-x
1
5%
AIROH S4
4
18%
SHOEI Hornet
8
36%
BMW Enduro
0
Brak głosów
HJC cl-xs
1
5%
LS 2
1
5%
ARC A-708
0
Brak głosów
NAXA C0
1
5%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
o.s.t.r
Posty: 12
Rejestracja: 22 wrz 2010, 19:12
Lokalizacja: Lublin

Witam, zgadza się Wojtek.
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek

Co do olejów marki Lotos to przyznam Ci racje, sam jakiś czas temu używałem tego oleju i muszę przyzynać, że zarówno olej jak i samochód sprawował się naprawdę bardzo dobrze.

Co do kasków i co do bezpieczeństwa to czy nie jest jednak tak jak z systemami bezpieczeństwa w samochodach czyli żadne nie pomogą kiedy prędkość bedzie zbyt duża.
Firmy motoryzacyjne inwestują niemałe kwoty w badania nad tymi systemami robią testy, ale nie przy prędkościach gdzie grawitacja wyrywa organy tylko przy takich gdzie można uratować lub zminimalizować obrażenia zarówno ludzi w samochodzie jak i pieszych, bo o to chodzi.
To samo dotyczy kasków, one mają wytrzymać pierwsze milisekundy uderzenia i nie rozpaść się, spaść z głowy czy odpiąć się, czyli zminimalizować obrażenia lub do nich nie dopuścić.
Po to są produkowane skorupy, wkładki, paski, zapiecia z bardziej wytrzymałych i wyszukanych materiałów, którę przechodza dziesiątki testów i mają na celu tą ochronę zapewnić, ale nie przy predkościach kiedy z mózgu robi się już galaretka tak jak napisałeś, takiego zabezpiecznia raczej nikt nie wymyśli, a Tobie i tak już wtedy będzie wszystko jedno.
Tak nawiasem mówiąc to zamiast jezdzić Ravką z poduszkami i strefami zgiotu można jezdzić tak jak już wcześniej ktoś napisał Nivą bez poduszek i tych stref. Wygoda prawie taka sama, widoczność też, a praktyczność obsługi i czyszczenia o niebo większa tylko gdzie tu bezpieczeństwo :->
Więc za przeproszeniem nie pisz takich "bajek" bo minimalizm i budżetowe podejście do tematu nie zawsze idzie w parze ze zdrowym rozsądkiem i nie do końca świadczy o dobrym wyborze.

Wojtek tylko bez obrazy za powyższe i za Ravkę ;-) , chciałem tylko na podstawie Twojej poprzedniej wypowiedzi zoobrazować w którym miejscu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i gdzie się zlewa horyzont...
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

tomi-ei no ja jestem ciekawy odpowiedzi Wojtka. Normalnie ostatnio to jeden z moich ulubionych tematów do czytania na forum :mrgreen: Co do olejów to jest temat rzeka, jako ciekawostkę to chyba sam na forum leję Mobila 10W40 do wszystkich moich motocykli jakie miałem i mam, a do samochodu (Honda) leję fordowski olej 5W30. Kupuję prawie po tyle co Lotosa semi :lol:
Chłopaki dawać bo temat to mi się bardziej zaczyna podobać niż hydepark :twisted:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

bonzocis pisze:tomi-ei no ja jestem ciekawy odpowiedzi Wojtka. Normalnie ostatnio to jeden z moich ulubionych tematów do czytania na forum :mrgreen: Co do olejów to jest temat rzeka, jako ciekawostkę to chyba sam na forum leję Mobila 10W40 do wszystkich moich motocykli jakie miałem i mam, a do samochodu (Honda) leję fordowski olej 5W30. Kupuję prawie po tyle co Lotosa semi :lol:
Chłopaki dawać bo temat to mi się bardziej zaczyna podobać niż hydepark :twisted:
bonzocis a już przynajmniej dwa razy temat miał byc zamknięty :mrgreen:

( Osobiście zalewam do wszystkich moich aut tak przynajmniej od 15 lat oleje Texaco, a do moto tylko Motula, może to przyzwyczajenie, ale nic złego nie mogę o tych olejach powiedzieć. Wcześniej faktycznie jakiś czas uzywałem Lotosa i też nic złego nie napiszę, bo to dobry olej i nie miałem z nim jak i z autem żadnych problemów )
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

No tak tylko najpierw musiałbyś mnie spytać, dlaczego wybrałem Ravkę a pewnie się zdziwisz :-/
Wybrałem ją, dlatego że jest tania w eksploatacji -oczywiście w swojej kategorii "suw".
Potrzebuję takiego auta, bo mieszkamy na uboczu, potrzebuję też dojechać na plac budowy a chciałem nim też dojechać na wakacje, na zakupy do kina itp. ;-)
Absolutnie nie zwracałem uwagi na poduszki itp. , bo to po prostu jest już standard.
I tyle samo jest ich w Daci, KIA czy Toyocie, bo podkreślam to jeszcze raz, porównanie Ravki i NIVY to tak jak "jajka" (to taki typ kasku za PRL-u) i Uvexa czy Horneta.
A w tych kaskach, które porównujemy bezpieczeństwo jest standardem ;-)
Wybieramy je zwracając uwagę na funkcjonalność, wygodę i wygląd. No i oczywiście na cenę :mrgreen:
Chciałeś i wydałeś minimum 1200zł więcej i to twoja sprawa :-(
Tylko temat założyłeś chyba po to, żeby inni mogli się dowiedzieć, za co mają dać 3 razy tyle kasy.
No i tu jest problem, bo powołujesz się tylko na ankiety i opinie a one mówią tylko jedno to bardzo podobne, jeżeli nie takie same kaski, ale za 3-krotną cenę :-(
Ja piszę o zdrowym rozsądku przy wyborze a Ty nie obraź się, ale kompletne bajki.
Stale odwołujesz się do jednego z moich samochodów, który nawet nie należy do drogich a mój punkt siedzenia jest cały czas taki sam = ZDROWY ROZSĄDEK :-P
Jak miałbym zwracać uwagę na rangę firmy to też bym musiał wybrać Uvexa :-D
Najśmieszniejsze jest to, że jak widzę, to w ankiecie zyskuje już Uvex :mrgreen:
Szkoda tylko, że głosujący (oprócz Bonzo i Grzybka) nie napisali swoich opinii :cry:
Co do ankiet z forum Adventure Rider to ja bym się ich nie spytał nawet o rodzaj klocków, bo i tak by zagłosowali za najdroższymi zwłaszcza posiadacze GS. :mrgreen:
To taki typ ludzi musi mieć wszystko, co najnowsze i najdroższe- oczywiście nie wszyscy :-/

Jeszcze z innej beczki, choć wątpię, że cokolwiek do Ciebie przemówi :-/
Masz 50 pracowników są fajni a nawet ich lubisz. Są kurierami na motocyklach w twojej firmie, który kask im kupisz :?:
Specjalnie napisałem, że jesteś właścicielem, bo jak byś był ich kierownikiem to pewnie wybrałbyś droższe ze względu na prowizję od sprzedającego :-P

Bonzo dyskusja byłaby fajniejsza gdyby była bardziej rzeczowa, ale Tomi-ei jakoś nie może nam wyjaśnić, co jest warte trzy razy tyle, czego nie ma w UVEXsie. Właściwie to ja mu znalazłem pinlocka, ale to powiedzmy 100zł. Zapięcie ja bym wybrał zatrzask, bo mam ten patent , co w hornecie i się stale z tym męczę a właściwie jeżdżę z luźnym
Ty Bonzo nie możesz powiedzieć o cenie, bo kupiłeś za niecałe 1500 a UVEX kosztował wtedy niewiele mniej.
Niepotrzebnie podałeś mu ten przykład z Nivą, bo uczepił się tego jak tonący brzytwy. :-P
Temat faktycznie trzeba przenieść do hydparku, bo chyba się nic nie dowiemy, ale zabawa przednia tylko już trochę irytująca :lol:
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek

Temat mógł się całkiem sensownie i pożytecznie rozwinąć nawet byli pierwsi chętni do dodania własnego zdania, ale już w trzecim poście włączyłeś się ze swoimi: "nie" , "poco", "nie ma sensu" itd..., a sam nawet dobrze nie przeczytałeś o co zapytałem i co dokładnie było umieszczone w ankiecie. Nie do końca chodziło o porównania kasków z ankiety a napewno nie o to ile który kosztuje tylko o opinie o nich ( subiektywne opinie użytkowników ). Na początku jeszcze próbowałem ratować temat, ale widzę im bardziej próbowałem tym Ty byłeś bardziej na nie.

A teraz masz pretensję do wszystkich którzy zagłosowali, że nie opisują swoich kasków, powiedz sam bo i niby poco, kiedy i tak odrazu to skrytykujesz. Gdybym nie był autorem tego tematu to sam też raczej nie przyłączyłbym się do dyskusji w obawie przed Twoją reakcją.

Temat Ravki poruszyłem tylko dlatego, żebyś mógł zrozumieć, że każdy broni swoich wyborów tak jak i Ty to teraz robisz w sprawie ravki. Absolutnie nie mnie oceniać czy dobrze zrobiłeś kupując ten samochód, a już napewno nie to za ile, to jest wartość względna w zalezności od zarobków, a co za tym idzie od grubości portfela klienta, jak to mówią: "Każdy rzeżbi w tym co lubi..."Tak więc każdy wybiera dany produkt kierujac się jakimiś bodżcami nawet choćby to miałabyć tylko reklama, ale to jest jego wybór i jego zadowolenie lub nie. I o opisanie tego zadowolenia lub niezadowolenia mi chodziło, w tym przypadku ze strony użytkowników kasków wymienionych w ankiecie.

Z pełnym szacunkiem do Twojej osoby, ale musisz zrozumieć, że nie masz monopolu na rację i powinieneś też dać dojść do słowa innym.

Tak już naprawdę na koniec: Twoja próba przeciągnięcia Bonzo na stronę Twojego toku myślenia wiedząc, że użytkuje taki sam kask jaki cały czas krytykujesz pod względem sensu zakupu jest delikatnie mówiąc "żałosna" i nie etyczna. Nawet sprytnie próbując zbić to proporcją ceny i czasu zakupu. I tak naprawdę to kto tutaj jest tonącym Wojek :cry: ...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
ps. Wojtek to jest już mój ostatni post w tym temacie, jak możesz to zamknij / wykasuj ten temat bo robi się naprawdę niezły śmietnik z naszych wypowiedzi... Poza wątkiem humorystycznym nic już z niego nie wyniknie.

O ile dobrze pamiętam to jesteśmy zakwaterowni w jednym domku na zlocie w Karpaczu to propnuję dokończyć temat np przy piwie ( osobiscie preferowałbym coś mocniejszego ;-) ), ale wcześniej koniecznie musisz się przejechać w moim nowym Shoei-u :-D może zmienisz zdanie ;-)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Wojtas i tak by mnie nie przekonał bo wie że jak się na coś uprę to i tak to kupię :mrgreen: Nic by mnie tak nie wkur... jak bym zaoszczędził kilkaset złotych i wkurzał się przez kilka lat bo kupiłem kask który mi nie odpowiada.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

A mnie jeszcze dziwi ,że nikt nie zagłosował za arai tour-x ??
Przecież to też niezły kask. Ostatnio chwile w nim pośmigałem, co prawda na gokartach ale zawsze coś. Gdybym miał teraz kupować helmet to na pewno wziąłbym go pod uwagę.

Ps. Wydaje mi się że z uvexem może być problem z założeniem gogli, ale to opinia na podstawie zdjęć.
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Po pierwsze temat zamknąłem bo dublował już istniejący a otworzył go Bajros przyznając jednocześnie, że miałem jednak rację. ;-)
Po drugie ani razu nie skrytykowałem Shoei ani nikogo, kto wyraził o nim pozytywną opinię z wyjątkiem jego ceny :-/
Zresztą jedynymi osobami, które to zrobiły był Bonzo i Berserkers a Pawła znam na tyle długo i dobrze, że nawet bym nie próbował odwodzić Go od zakupu.
Tyle, że on opisał obiektywnie zalety Horneta a kupił go, bo tak chciał i tyle. :-P
Ty próbujesz nam wcisnąć opinie o wyższości Horneta nad Uvexem, ale nie podając żadnych konkretnych argumentów a co najważniejsze różnic :-?
Po co ten temat założyłeś - wszyscy dobrze wiemy :-/
Kupiłeś kask po dwóch dniach, po ledwie kilku oddanych głosach ;-)
A VAT byś odliczył również od Uvexa :-)
Test na zlocie, czemu nie tylko musimy mieć też Uvexa do porównania :roll:

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że nie lubię jak ktoś (delikatnie rzecz ujmując) nieroztropnie wydaje pieniądze :-x
Na forum jest dość dużo młodych ludzi i staram się by zrozumieli, że nie tylko to, co jest drogie jest dobre. I broń boże nie twierdzę też, że jest odwrotnie :-/
I na koniec chciałem się tylko dowiedzieć, który kask byś kupił pracownikom :?: :roll:

PS Miło Cię będzie wreszcie poznać osobiście :-D
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek pisze:Po pierwsze temat zamknąłem bo dublował już istniejący a otworzył go Bajros przyznając jednocześnie, że miałem jednak rację. ;-)
Po drugie ani razu nie skrytykowałem Shoei ani nikogo, kto wyraził o nim pozytywną opinię z wyjątkiem jego ceny :-/
Zresztą jedynymi osobami, które to zrobiły był Bonzo i Berserkers a Pawła znam na tyle długo i dobrze, że nawet bym nie próbował odwodzić Go od zakupu.
Tyle, że on opisał obiektywnie zalety Horneta a kupił go, bo tak chciał i tyle. :-P
Ty próbujesz nam wcisnąć opinie o wyższości Horneta nad Uvexem, ale nie podając żadnych konkretnych argumentów a co najważniejsze różnic :-?
Po co ten temat założyłeś - wszyscy dobrze wiemy :-/
Kupiłeś kask po dwóch dniach, po ledwie kilku oddanych głosach ;-)
A VAT byś odliczył również od Uvexa :-)
Test na zlocie, czemu nie tylko musimy mieć też Uvexa do porównania :roll:

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że nie lubię jak ktoś (delikatnie rzecz ujmując) nieroztropnie wydaje pieniądze :-x
Na forum jest dość dużo młodych ludzi i staram się by zrozumieli, że nie tylko to, co jest drogie jest dobre. I broń boże nie twierdzę też, że jest odwrotnie :-/
I na koniec chciałem się tylko dowiedzieć, który kask byś kupił pracownikom :?: :roll:

PS Miło Cię będzie wreszcie poznać osobiście :-D

Wojtek napisałem już wcześniej, że już nie będę więcej wypowiadał się w tym temacie. Moim zdaniem staneliśmy w miejscu, co miałem napisać już napisałem, zrozumiałeś to jak chciałeś i ok twoje prawo i szanuję to. Przy czym cały czas powtarzam, ja nie twierdzę, że nie masz racji z tą ceną, ale jak już wiele razy pisałem nie o to w tym temacie chodziło.

Według mnie wyciągasz jakieś nieistotne dla tematu i ankiety argumenty.

Poczytaj wcześniejsze posty tam zostało napisane już chyba wszystko.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ale pomimo to jakąś flaszeczkę napewno zrobimy na zlocie :-D

Więc zamykaj lub kasuj ten temat bo szkoda na to naszego czasu...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 14:19 przez tomi-ei, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Temat przeniesiony do hydeparku
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Flaw miejsce idealne dla tego tematu :mrgreen:
Wyniki testu Shoei Hornet kontra Uvex Enduro, jeżeli uda się go przeprowadzić na zlocie opiszemy już we właściwym temacie ;-)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

A mnie zastanawia kto głosował na uvexa bo na horneta to się domyślam.
I czy głosowanie było podyktowane toczącą się dyskusją czy może bliższymi oględzinami?
h e d o n i z m
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Flaw w pierwszym poście napisałem na czym będzie polegało głosowanie w tej ankiecie- potwierdził to natychmiast głos Bobera :mrgreen:
Reszta to raczej z przekory :-/
Na zlocie zrobimy test, jeżeli będzie ktoś z Uvexem Enduro :lol:
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

dobry pomysł Panowie, sam jestem ciekawy jego wyników,

a już myslałem, że będę musiał kupić Uvexa :idea: i zrobić test we własnym zakresie :mrgreen:
ODPOWIEDZ