KASK Enduro z szybą

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!

Który kask enduro z szybką polecacie

UVEX Enduro
6
27%
ARAI Tour-x
1
5%
AIROH S4
4
18%
SHOEI Hornet
8
36%
BMW Enduro
0
Brak głosów
HJC cl-xs
1
5%
LS 2
1
5%
ARC A-708
0
Brak głosów
NAXA C0
1
5%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

uzywałem wielu kasków, tańszych i droższych i obecnie mam horneta ds i jak narazie nie znalazłem lepszego kasku dla mnie. W Polsce ceny są dość wysokie, ja ściągałem z USA..
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

berserkers pisze:uzywałem wielu kasków, tańszych i droższych i obecnie mam horneta ds i jak narazie nie znalazłem lepszego kasku dla mnie. W Polsce ceny są dość wysokie, ja ściągałem z USA..
Mój wybór w ostateczności również padł na Shoei Hornet Sonora z pinlockiem ( tego mi brakowało w deszczowe dni ), co prawda miał być Uvex Enduro model 2011, ale po poczytaniu kilkudziesięciu różnych opinii użytkowników oraz jezdzie próbnej decyzja została podjęta i zamówiłem. Dość długo dojrzewałem do przetrawienia ceny tego kasku, ale mam nadzieję, że pojeżdzę w nim dłużej w pełnym zadowoleniu i w końcu w ciszy i wygodzie :mrgreen:
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

tomi-ei pisze: Osobiście uważam, że na kasku i oponach motocyklista nie powinien oszczędzać, ale to chyba jest nie tylko moje zdanie..
Ja uważam, że powinno się jeszcze kupować dobre: ochraniacze, zbroje, rękawiczki, kurtki, buty :mrgreen:
Tylko żeby Wam później starczyło ma motocykl i na jeżdżenie nim, bo na zlotach to Was ze świecą szukać :-/
Wynik ankiety i opinie zgodne z moimi oczekiwaniami ;-)
Sprawa zakończona a więc i temat zamykam
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

tomi-ei pisze:Sonora
no ten to chyba jeszcze droższy niż standardowy. Ile jeśli można spytać taka przyjemność?
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

bonzocis pisze:
tomi-ei pisze:Sonora
no ten to chyba jeszcze droższy niż standardowy. Ile jeśli można spytać taka przyjemność?
lepiej nie pytaj, bo jeszcze mam zgagę po tym zakupie ( ale mam nadzieję, że jak trochę w nim pojeżdzę to ta zgaga zniknie ;-) )
ale dostałem go taniej o jakieś 20% od tego co proponują na allegro

pod tym linkiem na allegro jest taki sam nowy ale niestety nie mój rozmiar ( jest to M ) w super cenie, mniej niż ja zapłaciłem po rabatach za swojego
http://allegro.pl/shoei-hornet-ds-sonor ... 64363.html

jeżeli ktoś nosi rozmiar M to jest naprawdę okazja
Ostatnio zmieniony 12 lut 2011, 14:41 przez tomi-ei, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Kolorystyka piękna :) Będziesz się dobrze prezentować i przede wszystkim głowa spokojna ;-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Bajros pisze:Kolorystyka piękna :) Będziesz się dobrze prezentować i przede wszystkim głowa spokojna ;-)
Biały to świadomy wybór, poprostu będzie bardziej widoczny na drodze ( wcześniej miałem czarnego Airoha S4 i z czarnym ubraniem oraz czarnym moto wszystko wyglądało smutno ).Bajros Jak pamiętasz ze wspólnej przejażdzki z 2010 miałem wtedy O'neala z googlami którego używam głównie w terenie, też jest biały i jakoś lepiej się czuję w tym kolorze na głowie ;-) ...

Tak przy okazji dzisiaj odbyła się pierwsza przejażdzka w Hornecie ( ok 80km ) i muszę przyznać, że róznica pomiędzy S4 jest znacząca. Co prawda to niezbyt dużo, żeby napisać w 100% coś obiektywnego, ale może przynajmniej wtępnie opiszę co zauważyłem na plus horneta w porównaniu do poprzedniego S4.
- o wiele łatwiej się zakłada na głowę, nie urywa tak bardzo uszu
- pinlock rewelacja w taki dzień jak dzisiejszy ( dużo wilgoci w powietrzu ), zero pary na szybie
- dużo miększe wypełnienie w środku, a co za tym idzie o wiele, wiele wygodniejszy,
- szybka na uszczelce spasowana prawie idealnie i po zasunięciu nic nie gwiżdze i nie podwiewa do środka, w końcu oczy mi nie płaczą podczas jazdy :-)
- posiada dodatkową siatkę pod brodę ( montowana samodzielnie ), efekt taki, że jest cieplej w kasku i mniej podwiewa od dołu, fajna sprawa w zimne dni takie jak dzisiaj.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tomi-ei gratuluję zakupu, ale tak jak przypuszczałem ta ankieta była Ci potrzebna do zmniejszenia "kaca" po zakupie ;-)
Wybrałeś już wcześniej a tylko potrzebowałeś coś, co usprawiedliwiłoby Ciebie przed samym sobą :mrgreen:
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek pisze:Tomi-ei gratuluję zakupu, ale tak jak przypuszczałem ta ankieta była Ci potrzebna do zmniejszenia "kaca" po zakupie ;-)
Wybrałeś już wcześniej a tylko potrzebowałeś coś, co usprawiedliwiłoby Ciebie przed samym sobą :mrgreen:
oj tam, oj tam...... :-?
Wojtek "może" i masz rację, ale nie oczekuj, że się przyznam :-P

A tak poważnie to byłem na 95% zdecydowany na Uvexa Enduro i prawie go zamówiłem, ale po poczytaniu w necie jak i na naszym forum o kaskach enduro z szybą jednak wybór padł na Horneta, dlatego ten temat i ankieta z mojej strony. Co ciekawe gdyby moim głównym kryterium wyboru miał być wygląd i cena to napewno byłby to Uvex Enduro, nawet bardziej mi się podobał od Horneta :-> no i jest jednak o ponad połowę tańszy ... Z tego co zauwazyłem to wszyscy opisują ten kask jako najlepszy wybór pod względem ceny do jakości i pewnie tak jest, ale ja tego już raczej nie sprawdzę...

Poza tym ankieta napewno przyda się dla wszytkich, którzy staną przed wyborem kasku z szybą i przed tym całym kacem :mrgreen: Mi powoli ten kac mija ;-) . Do tego w tym temacie osoby zadowolone lub nie z wymienionych kasków mogą to smiało opisać i w ten sposób pomóc innym w wyborze ( ale już chyba o tym wcześniej pisałem )
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Gratuluję trafnego wyboru i życzę miłego użytkowania. Pozdrawiam ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
BarteQ
Posty: 335
Rejestracja: 20 gru 2009, 21:18
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontakt:

Przede mną też ten dylemat, w zasadzie jestem zdecydowany jak Ty początkowo na Uvex Enduro którego mogę mieć za ok 600 zł, (tyle stoi na ebay.de), także jest rożnica miedzy nim a Hornetem, bo wiadomo który kask jakościowo lepszy...
Yamaha DT 125 X > Husqvarna SM 125 RR > Yamaha XT 660 X > Aprilia Dorsoduro 750 > Suzuki DRZ 400 SM > KTM 690 SM > KTM 690 SMC > Husqvarna 701 SM + Aprilia SRV 850 > Husqvarna Norden 901
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Skoro ankieta pomaga, to nie rozumiem, dlaczego wybrałeś Shoei Horneta a nie Uvex Enduro. Wynik prawie remisowy a cena Horneta 4-krotnie większa od Uvex :mrgreen:
Nie obraź się, ale nikt o zdrowym podejściu do tematu za prawie niezauważalną różnicę nie zapłaci 4-krotnie więcej :shock: Jak różnica w cenie wynosiłaby 10-20% to rozumiem ale nie 400% :-P Jak w XT-ku założę lepszą kanapę, manetki i podnóżki to dasz mi za niego 80tyś :?: :roll:

W sumie jestem zadowolony, że ten temat został. Wszyscy mają okazję zobaczyć, że jak ktoś się na coś uprze to zdrowy rozsądek już nie pomoże :mrgreen:
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Oj Wojtek, ale to tak samo jak można dać za XT 20tys i mieć 48KM jak za 4x mniej można kupić GS 500 i też będzie jeździć :)
Kogo stać to kupuje, po to jest ten towar. I nie widzę, sensu by roztrząsać ten temat :)
Kask kupiony, klient zadowolony - cel osiągnięty
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek ale żeś się uparł ;-) , ale ok podejmę temat, więc tak:
Wojtek pisze:Skoro ankieta pomaga, to nie rozumiem, dlaczego wybrałeś Shoei Horneta a nie Uvex Enduro.
Uwierz mi, że takie ankiety jednak pomagają, sugerowałem się także ankietą z innego forum nie wiem czy dobrze pamiętam, ale bodajże było to Enduro Adventure. Dodatkowo opinie nie tylko motocykistów ale i quadowców ( w tym zawodników ) i każdy kto posiada Horneta nie napiszę o nim nic złego co aktualnie mogę już po części potwierdzić, a czego nie do końca można powiedzieć o kasku Uvexa. Reasumując to tylu zadwolonych użytkowników Horneta nie może się mylić.
Wojtek pisze:Wynik prawie remisowy a cena Horneta 4-krotnie większa od Uvex :mrgreen:
Remisowy aktualnie na naszym forum ( to może się jeszcze zmienić i całkiem możliwe, ze wygra Uvex ze względu właśnie na cenę ). Natomiast proporcja ceny nie jest 4 razy większa - tutaj przesadziłeś, a maksymalnie 2,5. Czyli przeliczając na złotówki jest to ok 1800-2100 za Shoeia do 800-900 za Uvexa model 2011 ( bo tylko taki brałem pod uwagę )
Wojtek pisze: Nie obraź się, ale nikt o zdrowym podejściu do tematu za prawie niezauważalną różnicę nie zapłaci 4-krotnie więcej :shock: Jak różnica w cenie wynosiłaby 10-20% to rozumiem ale nie 400% :-P Jak w XT-ku założę lepszą kanapę, manetki i podnóżki to dasz mi za niego 80tyś :?: :roll:
Nie obrażam się :-) być może masz rację i wnioskuję, że wcześniej jednak jeżdziłeś w obu tych kaskach skoro piszesz o niezauważalnej różnicy :-> . Ja tego nie wiem, mam tylko porównanie do Airoha S4 za 650pln i różnica jest bardzo duża.
Wojtek pisze: Jak w XT-ku założę lepszą kanapę, manetki i podnóżki to dasz mi za niego 80tyś :?: :roll:
Teraz Ty się nie obraź , ale Twoje porównanie ni jak się ma do tematu i porównania kasków... Ale ok, próbowałeś ;-)
Wojtek pisze: W sumie jestem zadowolony, że ten temat został. Wszyscy mają okazję zobaczyć, że jak ktoś się na coś uprze to zdrowy rozsądek już nie pomoże :mrgreen:
Wojtek coś w tym jest co napisałeś :evil: sam na początku miałem takie odczucie i mogę tylko napisać tyle, ażeby uspokoić Twoje zażenowanie, że Horneta kupiłem na firmę ( moto mam wciągnięte do firmy ) więc około 1/3 kwoty w tym cały VAT idzie do odliczenia. Uffff... Mam nadzieję, że choć trochę Cię uspokoiłem, bo już sam się trochę zaniepokoiłem, że jednak może źle zrobiłem kupując ten kask ;-) . Ja też jestem zadowolony, że zostawiłeś ten temat bo całkiem ciekawie się rozkręcił. Przydałoby się tylko, żeby wpadło więcej ciekawych opisów pozostałych kasków z ankiety.

Tak na koniec polecam lekturę i może tutaj znajdziesz odpowiedz na Twoje wątpliwości i znajdziesz różnice pomiędzy tymi kaskami ( różnicę nie tylko w cenie :-( )
temat: Shoei Hornet vs Uvex Enduro - czy warto tyle wydać?
http://www.ekstremalne.pl/article,id_1238.html
takich porównań jest w necie więcej, a podsumowanie tych dwóch kasków prawie takie samo :-D

[ Dodano: 2011-02-11, 21:21 ]
raczek_ pisze:Oj Wojtek, ale to tak samo jak można dać za XT 20tys i mieć 48KM jak za 4x mniej można kupić GS 500 i też będzie jeździć :)
Kogo stać to kupuje, po to jest ten towar. I nie widzę, sensu by roztrząsać ten temat :)
Kask kupiony, klient zadowolony - cel osiągnięty
Dokładnie tak jest :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

W podsumowaniu tematu napiszę jeszcze, że polemika podjęta przez Wojtka też jest potrzebna na forum, każdy broni swoich racji i o to chodzi. Osoby które czytają takie posty mogą przynajmniej z nich wydobyć gotowe odpowiedzi na nurtujące ich pytania, które pomogą w podjęciu słusznych wyborów, a w przypadku tego tematu wyboru najbardziej odpowiadającego ich oczekiwaniom kasku :- .
Przy czym nie twierdzę, że Uvex Enduro jest złym wyborem, a wręcz przeciwnie to bardzo dobry kask w bardzo dobrej cenie, ale wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że Shoei Hornet jest jednak lepszy ( poza ceną ).

Uffff, koniec.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Temat przeczytałem i nawet na sekundę mnie nie przekonał do wydania 3 krotnie więcej :-/
Podaj mi jedną (oprócz pinlocka) różnicę między nimi wartą 1200zł
Na głowie miałem Horneta Bonza i jak dla mnie zwykły wygodny kask nic szczególnego.
UVEXa przymierzałem na Motobajzlu też normalny kask.
W sprawach bezpieczeństwa i tak można tylko zaufać producentowi- a i jeden i drugi dobry, no UVEX deczko starszy i większy :-P
Jeżeli oba byłyby w tej samej cenie to wybrałbym Horneta, ale tylko ze względu na pinlocka- mam w moim integralu LS2 FF369 i faktycznie robi robotę -tyle, że mnie pinlock kosztował 70zł PROGRIPA :-P
Zresztą oba są cięższe od mojego enduro NoFear Optimal II za 390zł brutto.
Wygoda taka sama, skorupa też z włókien i wszystkie bajery łącznie z zapięciem jak w Hornecie i firma też uznana ;-)
Tyle, że ja nie uznaję enduro z szybą na trasę- rzuca łbem na prawo i lewo. :-(
Endurzenie- kask enduro, trasa integralny :-/ Coś co jest uniwersalne w istocie na nic nie jest dobre :-(
W sumie cisza na forum to można sobie podyskutować :lol:
ODPOWIEDZ