KASK Enduro z szybą

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!

Który kask enduro z szybką polecacie

UVEX Enduro
6
27%
ARAI Tour-x
1
5%
AIROH S4
4
18%
SHOEI Hornet
8
36%
BMW Enduro
0
Brak głosów
HJC cl-xs
1
5%
LS 2
1
5%
ARC A-708
0
Brak głosów
NAXA C0
1
5%
 
Liczba głosów: 22
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Jeżeli użytkujecie lub użytkowaliście któryś z wymienionych w ankiecie kasków enduro z szybką i chcielibyście go polecić lub odradzić to opisujcie wszystkie za i przeciw poniżej...

Dodatkowo jak posiadacie wiedzę bo np użytkowaliście więcej niż jeden z wymienionych kasków to opiszcie te kaski w formie obiektywnego porównania...

W ankiecie możecie oddać tylko głos na jeden wybrany kask ( proponuję wybrać ten który najbardziej przypadł wam do gustu ;-) )

PROŚBA:
Żeby temat nie zrobił się śmietnikiem, proszę opisywać tylko kaski z szybą wymienione w ankiecie...
Jeżeli nie używaliście któregoś z wymienionych kasków, to kolejna prośba, nie opisujcie go, to nie ma sensu dla tematu jak i dla osób chcących dokonać wyboru nowego kasku...

UZASADNIENIE TEMATU:
Temat i ankieta z założenia ma pomóc w wyborze dobrego "kasku enduro z szybką" i wyeliminować tzw "złe wybory"...

Zmieniłem troszeczkę opis tematu ;)
Ostatnio zmieniony 15 lut 2011, 14:15 przez tomi-ei, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2011, 22:51 przez Bober, łącznie zmieniany 1 raz.
Kando
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Bober nie obraź się, ale nawet nie miałeś go na głowie (bo ci nie wszedł) i go polecasz czy ten drugi , bo kosztuje 2,5k :-/
Za taką ankietę to ja dziękuję.
Poleca się to, w czym się jeździło i testowało z pół roku i to aktywnie :roll:
Teraz najważniejsze taki temat już istnieje a w tej ankiecie i tak nie uwzględniłeś nawet połowy kasków http://xt660.pl/viewtopic.php?t=280&highlight=jaki+kask
Tomi-ei wystarczy poczytać i wszystkiego się dowiesz :-/

Moim zdaniem temat do zamknięcia, co też czynię :-(
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Przepraszam Wojtek, zabiorę tylko głos odnośnie zamknięcia tematu.
Zostawmy go na razie dla Tomka, temat o kaskach istotnie jest ale chłopak chce zapewne zrobić małe badanie rynku dotyczące tylko kasków enduro z szybą, więc niech temat pozostanie aktywny...

Zachęcam do wyrażania opinii tych którzy z takich kasków korzystają lub korzystali.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ok tylko zauważ, że wszyscy tu zaczną opisywać wady i zalety kasków i temat się zdubluje :-/
Później ktoś będzie szukał opinii i będzie musiał szukać w dwóch tematach :-(
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja mam jedynie wątpiliwości co do zadanego pytania w ankiecie bo trudno polecać jak się nie miało wszystkich na głowie ale to już sprawa tomi-ei. Zgadzam się z Bajrosem że temat powinien pozostać. Wojtek fakt to już drugi temat ale w tamtym nie było ankiety i pytałem tylko o 2 kaski.
Wracając do tematu to kiedyś sam zadałem podobne pytanie na forum, tyle tylko że ja miałem tylko 2 typy które chciałem mieć - po prostu mi się podobały a że miałem wcześniej shoei i super mi się w nim jezdziło więc po raz kolejny wybrałem kask tej firmy. Jeśli chodzi o moją opinię na temat tego kasku to jest naprawdę dobry. Jest wyposażony w pin-lock więc nie paruje szyba szczególnie w deszczu i niskich temp., ma dobrą wentylację, waga jest przyzwoita. Fajna sprawa jest z tym że bez ściągania szyby można ubrać google. Wykonanie jeśli chodzi o materiały to I klasa. Minus to cena... Z tego co pamiętam coś koło 2tyś. kosztował mi udało się go kupić za 1500 więc okazyjnie.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Grzybek
Posty: 278
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:18
Lokalizacja: Płock

Na wybór kasku wpływ ma dużo czynników min: cena, wygoda, wielkość, wygląd, bezpieczeństwo, testy, oraz opinie innych użytkowników. Nie bardzo wiem który z tych czynników ma być decydujący, a by oddać głos w ankiecie. Ja kupiłem Uvexa. Opinia o nim jest w temacie o kaskach w linku który podał Wojtek. Pewnie jak bym miał więcej kwitu to bym kupił uvex carbon, Arai albo Shoei.
Co ciekawe, kupiłem uvexa L i założyłem bez problemów zdejmuje rozchylając paskami na boki i jest ok, a saganek mam dość duży. Zaś Shoei L założyłem, ale przy zdjęciu pomagały mi już 2 osoby :shock: . Raczej Uvexa zaliczył bym do dużych kasków.

Przydał by się test kasków enduro z szybką pod względem bezpieczeństwa. I nie mówię tu o teście tego typu tylko bardziej profesjonalnym <object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0Cu3UyrDcsc?fs ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0Cu3UyrDcsc?fs=1&hl=pl_PL" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
XT660R-->DRZ400E
,,Nie lekceważ potęgi Mocy" - Darth Vader
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Poświęciłem się i przewertowałem poprzedni temat o kaskach- to jest właśnie temat o kaskach enduro z szybą wady i zalety :-?
Moim zdaniem to dublowanie w 100% poprzedniego tematu :!:
Ale niech będzie, jak wolicie dwa identyczne tematy :-/
Plus komiczna ankieta z której i tak nic nie wynika bo głosują tak jak Bober :-(
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Wojtek pisze:Poświęciłem się i przewertowałem poprzedni temat o kaskach- to jest właśnie temat o kaskach enduro z szybą wady i zalety :-?
Moim zdaniem to dublowanie w 100% poprzedniego tematu :!:
Przyznaję Ci racje Wojtek.

Tomi-ei proszę o wypowiedź czego oczekujesz po tym temacie?
Może warto do poprzedniego tematu o kaskach (utworzonego przez bonzocis) dołożyć ankietę i powyższe wypowiedzi odnośnie kasków i ten temat zamknąć?
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Bajros pisze:
Wojtek pisze:Poświęciłem się i przewertowałem poprzedni temat o kaskach- to jest właśnie temat o kaskach enduro z szybą wady i zalety :-?
Moim zdaniem to dublowanie w 100% poprzedniego tematu :!:
Przyznaję Ci racje Wojtek.

Tomi-ei proszę o wypowiedź czego oczekujesz po tym temacie?
Może warto do poprzedniego tematu o kaskach (utworzonego przez bonzocis) dołożyć ankietę i powyższe wypowiedzi odnośnie kasków i ten temat zamknąć?
Bajros czytałem wcześniej temat o którym piszecie jest owszem o kaskach enduro, ale w treści jest lekka mieszanka kasków z szybą i z googlami. Sam temat "Jaki kask enduro" nie kierunkuje w 100% do kasków z szybą i zapytanie docelowo było o dwa typy kasków. Ten temat dotyczy konkretnie jak i tylko kasków z szybą wymienionych w ankiecie i najbardziej popularnych na naszym rynku.

[ Dodano: 2011-02-07, 10:22 ]
Wojtek pisze: Plus komiczna ankieta z której i tak nic nie wynika bo głosują tak jak Bober :-(
Na to jak kto zagłosuje nie mamy wpływu, każdy ma tylko jeden głos tak więc uważam, ze wynik głosowania powinien być w miarę uczciwy.

Wojtek natomiast nie rozumiem dlaczego ankieta jest "komiczna" ???
Na innych dużych forach o tematyce enduro znalazłem podobne ankiety i nikt takiej opinii nie wystosował...

[ Dodano: 2011-02-07, 10:30 ]
bonzocis pisze:Ja mam jedynie wątpiliwości co do zadanego pytania w ankiecie bo trudno polecać jak się nie miało wszystkich na głowie ale to już sprawa tomi-ei. .
bonzocis zgodnie z moim zapytaniem polecamy w ankiecie ten kask który najbardziej nam przypadł do gustu i którego naturalnie użytkowaliśmy, natomiast w temacie poniżej możemy robić porównania różnych kasków wymienionych w ankiecie i także zgodnie z moim zapytaniem tylko dla tych których użytkowaliśmy ( inaczej taki opis nie miałby najmniejszego sensu )... To jest tak jak z ankietą dotyczącą np opon do XT polecamy te które użytkowaliśmy, bo mało jest osób które miały okazję testować czy dłużej używać wszystkich.

PODSUMOWANIE:
Do ankiety wybrałem kaski z szybką najbardziej popularne i najczęściej pojawiające się w zapytaniach ( postach ). Natomiast nie brałem pod uwagę do oceny kryterium cenowego bo to jest już indywidualny wybór każdego kupującego i nie ma znaczenia dla jakości tej ankiety. Wyeliminowałem to kryterium także dlatego, że nie mam tutaj na celu rozpatrywać zasobności niczyjego portfela, bo każdy i tak wie na co go stać...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tomi-ei dla mnie ta ankieta jest bez sensu- przykład: pierwszy głos Bober (opisałem powyżej)
Po drugie ilość użytkowników danego modelu ni jak się ma do faktycznej jakości, po prostu trafisz, że akurat dany kask ma 5 użytkowników i tyle. :-(
Opinie jak najbardziej, tu uzyskasz najwięcej informacji, ale mogłeś zadać takie pytanie w tamtym temacie :-/
Teraz trochę zmodyfikowałeś treść pytania i może coś z tego wyjdzie :-D
Trzeba też przyznać, że dobrałeś kaski z różnych półek cenowych. ;-)

Teraz z innej beczki: zakładam, że szukasz kasku wpisujesz w wyszukiwarkę hasło i wyświetla Ci się 10 tematów po 10 stron- fajnie :?:

Dla mnie może zostać, choć łamiemy zasady- zobaczymy, co wyjdzie z ankiety.
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

Wojtek pisze:Tomi-ei dla mnie ta ankieta jest bez sensu- przykład: pierwszy głos Bober (opisałem powyżej)
Po drugie ilość użytkowników danego modelu ni jak się ma do faktycznej jakości, po prostu trafisz, że akurat dany kask ma 5 użytkowników i tyle. :-(
Opinie jak najbardziej, tu uzyskasz najwięcej informacji, ale mogłeś zadać takie pytanie w tamtym temacie :-/
Teraz trochę zmodyfikowałeś treść pytania i może coś z tego wyjdzie :-D
Trzeba też przyznać, że dobrałeś kaski z różnych półek cenowych. ;-)

Teraz z innej beczki: zakładam, że szukasz kasku wpisujesz w wyszukiwarkę hasło i wyświetla Ci się 10 tematów po 10 stron- fajnie :?:

Dla mnie może zostać, choć łamiemy zasady- zobaczymy, co wyjdzie z ankiety.

Wojtek
Jeżeli chodzi o wybór kasków z różnych półek cenowych to tak jak napisałem wcześniej wybrałem ogólnodostępne i najbardziej popularne na rynku, z ankiety wyjdzie które z tych kasków są najlepsze, najbardziej popularne, najczęściej kupowane itd... napewno odpadną te których nie warto kupić i o to generalnie chodzi... Tak jak napisałem tak zwane "półki cenowej" nie brałem pod uwagę bo miałem na celu umieszenie w ankiecie jak najwięcej kasków enduro z szybą , a wielu tych niestety na rynku nie ma... Ilość użytkowników danego kasku tylko potwierdzi słuszność wyboru ( lub też nie, jak ktoś jest np niezadowolony z zakupu to napewno na ten kask nie zagłosuje, raczej opisze jego wady, prawda ).

Ale jak najbardziej można połączyć tą ankietę z tematem bonzocis osobiście nie mam nic przeciwko, tam jest już umieszczonych wiele cennych informacji na temat niektórych z wymienionych kasków... Tylko zmieniłbym temat z "Jaki kask enduro ?" na "Jaki kask enduro z szybką ?" czy też coś takiego...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ok teraz idę polatać jak wrócę to połączę albo niech Bajros to zrobi bo nie wiem czy ja mogę taką ankietę przenieść :?:
Mi nie tyle chodziło o zasadność i treść tematu co o dublowanie :-/
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

No wlasnie he he he a kogo stac na 1/3 z tych kaskow???
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
tomi-ei
Posty: 498
Rejestracja: 15 lut 2010, 21:02
Lokalizacja: ok W-wy

pancio pisze:No wlasnie he he he a kogo stac na 1/3 z tych kaskow???
pancio też tak myślałem zanim nie poczytałem o kaskach na kilku dużych forach i okazuję się, że wielu motocyklistów jednak wybiera markowe wcale nietanie kaski.
Co ciekawe zasobność portfela nie zawsze jest najważniejsza, szczególnie doświadczeni motocykliści którzy rocznie nabijaja wiele kilometrów kupują takie kaski pomimo, że posiadają niekoniecznie drogie czy nowe motocykle.

Sam jestem na etapie zmiany kasku ( dlatego ten temat ) i muszę powiedzieć, że po rocznej przygodzie z jednym z tańszych kasków enduro z szybką przychylam się jednak ku zakupowi droższego markowego ( jestem już po pierwszych przymiarkach i jednej jeżdzie próbnej i muszę powiedzieć, że różnica jest kolosalna ( pomimo, że finansowo będzie bolało ). Osobiście uważam, że na kasku i oponach motocyklista nie powinien oszczędzać, ale to chyba jest nie tylko moje zdanie.

ps. jak kupię nowy kask, a napewno kupię bo stary już sprzedałem to opiszę swoje wrażenia i spostrzezenia w formie porównania...
ODPOWIEDZ