Instrukcje - prawa autorskie

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Jak to jest z prawami autorskimi do plików na tym forum?

Dobrze by było ich nie łamać :)
Ale dobrze by było mieć różne rzeczy na dysku...

Np. Instrukcję użytkownika można pobrać oficjalnie ze strony Yamahy. Ale w języku angielskim. Na forum jest *skan* wersji polskojęzycznej (czyli jakieś dodatkowe prawa autorskie dla tłumacza - btw, nie jest kompletna i źle się ją czyta).

Znalazłem bardzo łatwo w sieci instrukcję *serwisową* (400 stron w języku angielskim). Nie wiem, czy można się takimi rzeczami dzielić na forum, czy nie?

(przydał by się jakiś wątek dla nowincjuszy z wszystkimi instrukcjami do pobrania w jednym miejscu. PHPBB nie słynie z wysokiej użyteczności, ciężko tu nawigować, wyszukiwać i utrzymywać wszystko w aktualności :/ )
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

admirau pisze:Jak to jest z prawami autorskimi do plików na tym forum?
Nie wiemy jak to jest z tymi prawami, ale pliki nie są na naszym serwerze tylko znalezione w sieci, my tylko "pokazujemy" link ;)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Flaw pisze: Nie wiemy jak to jest z tymi prawami, ale pliki nie są na naszym serwerze tylko znalezione w sieci, my tylko "pokazujemy" link ;)
Chodzi o to, że można by te pliki hostować, bo by znaleźć tu coś (aktualnego) trzeba mieć anielską cierpliwość...
Równie dobrze można nie wklejać linków i szukać bezpośrednio w Google, tam przynajmniej jest aktualne.

Na xt660.com mają jakieś płatne rzeczy do pobrania, ale nie wiem, co dokładnie i na jakich zasadach.

Skoro mamy tu instrukcję po polsku, można by zadzwonić do właściciela i zapytać, czy możemy ją "oficjalnie" publikować, wtedy sprawa była by jasna.

Fajnie by było mieć coś więcej niż tylko forum, np. link Pliki do pobrania (instrukcje, tapety itd.) Na już można taki temat przykleić.
ODPOWIEDZ