mały prywatny test XTZ 660 Tenere

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Wojtek w końcu to offtop :)
A tak na poważnie :Jacku wybaczam CI :mrgreen:
A jak sobie jeszcze coś przypomnę na temat Tenry, to i tak będę nadal gnębił Cię pytaniami z racji tego że masz z nią największy staż.
Wracając do zlotu, to miło by było zobaczyć i Ciebie i Tenerkę, bo wtedy można na żywo skonfrontować motocykle z rodziny XT ,przymierzyć się, podpatrzeć fajne patenty, wymienić opiniami a wszystko to w znakomitej atmosferze i przy pifku :)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Jacekxt
Posty: 65
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:01
Lokalizacja: Piła

My na ZLOT XT-Bractwa jak najchętniej!
Już nawet mam wyrzut sumienia wielki, że dotychczas nie dotarliśmy, ale zawsze jak jest organizowany ZLOT, to my w trasie.
Podróże motocyklowe to naprawdę nasz sens i filozofia życia. Od wiosenki do jesieni trudno nas zdjąć z Tenerki. Życie jest takie krótkie, a świat taki ciekawy...
Więc proszę Was, przypominajcie mi o zbliżających się spotkaniach, także drogą mailową,.
Z góry dziękujemy!
Bo motór to musi miec jeden cyliner!
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Trzymam za słowo ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

A są już jakieś plany na kolejny zlot?

Bo wszyscy pomału zaczynają ustalać terminy podróży,
warto by coś było też ze zlotem kombinować.

A co do osobnego działu o Teresie, to moim zdaniem nie ma sensu. Czasem uciążliwe jest, że niektóre informacje z forum nie sprawdzają się w przypadku mojego moto, ale generalnie to poszerza horyzonty.

Wielu ludzi z nowymi Tenerami jest też na forum XTZ, ale tu jest fajniej :) I to także dzięki tym, którzy mają Rki i Xksy :)

Nie ma co się licytować, która wersja lepsza, bo zawsze zostaje jakieś "ale". A być może właśnie to "ale" jest ważniejsze dla kogoś (np. kogoś kto jeździ z plecaczkiem) i pozostaje się tylko cieszyć że mamy różne (fabryczne wersje), a ostatecznie po doszlifowaniu każde moto jest inne :)
Ostatnio zmieniony 08 sty 2012, 1:10 przez admirau, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Są już niebawem będzie temat ;-)
Musimy przecież gdzieś przetestować twoją Tenerkę :lol:
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Wojtek, To pięknie. Już nawet rozważałem, żeby robić u siebie, bo okolice ciekawe.

Ale odpuściłem, bo mam zbyt małe doświadczenie, na poprzednich zlotach nie byłem więc nie wiem co i jak :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Poczekaj, przyjedź na zloty i może też kiedyś zrobisz u siebie ;-)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Panowie, bardzo ciekawa wymiana zdań, fajnie mi się czyta :)
Jacekxt pisze:Od wiosenki do jesieni trudno nas zdjąć z Tenerki
Jacek, i na wiosenkę i jesienkę zrobimy zlociwo a będzie Ci na rękę :mrgreen: zobaczysz :)
Więcej w temacie zlotowym i oczywiście nie zapomnimy zrobić mailowego powiadomienia albpo po prostu zadzwonimy.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
nomad
Posty: 69
Rejestracja: 12 lis 2010, 11:51
Lokalizacja: Śląsk

[quote="Jacekxt"]Powiem tak- po tylu latach na motocyklach enduro, po tylu kilometrach nawiniętych w różnych warunkach na XT660Z TENERE mogę powiedzieć, że autor tego testu jest smutną ciotą.


Dziękuję drogi kolego za piękny epitet ! Nie ukrywam, że myślałem, że jestem na forum tolerancyjnym , na którym nie obrażając nikogo można swoje opinie wyrażać bez takich komentarzy.

Ja sobie porównałem sam dla siebie XT660R i XT660Z i moją subiektywną ocenę opisałem. Każdy ma inne oczekiwania co do motocykla, oczekiwania się też zmieniają w ciągu lat.

Ale widzę, że kolega Wielkim Motocyklistą jest , a ja .... no cóż smutną ciotą

pozdrawiam
CB540S->XL600V->VT750->XT660R--> CB 900-> XT660Z-> Triumoh Street Triple R :)
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

nomad, nie oburzaj się! Mam wrażenie, że Jacekxt jest oburzony artykułem i testem do którego linka rzucił Flaw ;-) Nie do Twojego porównania :-)
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Mam podobne odczucie co buła, ale jacekxt jest już duży i nie potrzebuje adwokata i potrafić bronić się sam. ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
nomad
Posty: 69
Rejestracja: 12 lis 2010, 11:51
Lokalizacja: Śląsk

buŁa pisze:nomad, nie oburzaj się! Mam wrażenie, że Jacekxt jest oburzony artykułem i testem do którego linka rzucił Flaw ;-) Nie do Twojego porównania :-)
Hmm :-) jeśli tak to tematu nie ma:)
CB540S->XL600V->VT750->XT660R--> CB 900-> XT660Z-> Triumoh Street Triple R :)
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Dzieki za rzeczowy opis. Jak juz zanabede xt'ka (mam smaka na X), to napisze porownanie do mojej mocno podkreconej R1 ;) Na razie mialem tylko okazje na 5minutowa rundke "iksem" i mnie sprzecik urzekl.
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Osobiście chciałbym posiadać w swojej stajni wszystkie trzy wersje XT. Każda z nich ma swoje zalety. Jak chciałbym polecieć w trasę, w taką długą TRASĘ, to wybrałbym Tenere, poza tym wygląda super zadziornie. Chyba nie ma drugiego takiego sprzęta na rynku. Jak bym chciał przebić się przez jakieś szuterki lub błotko to wziąłbym R-kę na kostkach. Leśne dukty i bezdroża mają swój urok. Dla mnie też zarąbiście wygląda cała czarna XTR. A wieczorem po całym dniu terroryzowałbym okolicę X-em na akcesoryjnych kominach, które plują ogniem. Każdy sprzęt ma swoich zwolenników dzięki swojemu przeznaczeniu. Jak wybierałem moto dla siebie, to chciałem Tenerkę. Jak pomyślałem, że nie daj Boże gdzieś wyglebie i te ładne owiewki się połamią... Chyba bym tego nie przeżył. Kwestia finansowa też nie była bez znaczenia. Wybrałem zatem XTR. Jestem z niej Super Zadowolony. Poznaję możliwości moto i jeszcze długo będę poznawał.
Awatar użytkownika
gregdobrynin
Posty: 62
Rejestracja: 13 cze 2012, 21:42
Lokalizacja: Essen, Germany

mario79,

w Tenerce owiewki? az musialem spojrzec jeszcze raz na zdjecie mojego moto, zeby sie upewnic czy aby przypadkiem mi tam czegos nie brakuje...
Jesli mowisz o plastikowych oslonach baku, to po zarysowaniu mozna je odkrecic, przesprejowac zwyklym lakierem samochodowym i ... wygladaja jak nowe. Pozdro660, Greg
https://www.facebook.com/gregdobrynin

09' XT660Z Tenere in Schwarz
06' Suzuki DL650AK7 in Blau (Sprzedany)
ODPOWIEDZ