XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Co zrobiłem w swoim moto??

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Miałem podobne też DIY ale się wkurzałem jak coś było robić i i zdjalem gdzieś leżą wystarczy kółka od fiszki włożyć i spoko jest a fiszka kosztuje 20/30zl
Grzes_ext

Może zacznę od tego co zrobiłem jesienią ( jestem tutaj nowy ;-) ) żeby nie pomieszać z tym co robię obecnie. Od początku... późnym październikiem spakowałem na przyczepkę stuntową Cebrę F4i i pojechałem zamienić się za XTXa.
Obrazek
Dużo można by powiedzieć ale tak w skrócie to XTX potrzebował trochę pracy, czasu i serca. No ale, że chciałem się "stunt psa" pozbyć a XT ogólnie trzymał się kupy a wszystko było do ogarnięcia więc doszło do transakcji.
Zacząłem od wymiany uszczelniaczy w przednim zawieszeniu wraz z olejem
Obrazek
Następnie trzeba było ogarnąć tylną lampę, mocowanie tablicy ( chciałęm mieć oblask żeby było legalnie :-D ) i kierunki , więc było trochę dłubania, wiercenia, lutowania itp.
Obrazek
Obrazek
Wywaliłem grzane manetki Oxforda, i założyłem nowe DOMINO, zamontowałem krótkie klamki, stelaż z płytą z tyłu oraz założyłem nowe opony Pirelli MT60. Do tego chyba jeszcze wymieniłem płyn hamulcowy i pewnie kilka pierdółek, których już nie pamiętam. I tak sobie pojeździłem ze 2 tygodnie do końca sezonu :-) Najbardziej brakowało mi kufra i centralki więc od razu były plany na poprawki.
Obrazek

W zimie kupiłem sporo części i trochę mnie nosiło więc nie mogłem wytrzymać i załozyłem centralną podnóżkę SW-Motech
Obrazek
Następnie założyłem szybę PUIG 1648N
Obrazek
Oczywiście oryginalne śruby spieprzyłem, znaczy się dwie były już wyrobione a ja dałem radę kolejnym dwóm - strasznie miękkie... Więc kupiłem nowe pod kolor na ebay :-D
Obrazek

I kupiłem też gąbkę na crossbar (też z ebay)
Obrazek

Pierwsza przejażdżka w 2019 :-)
Obrazek

Druga przejażdżka była do "warsztatu" gdzie dłubię moto i już sporo poczyniłem i do weekendu jest plan żeby skończyć. Wiele zmian... w końcu kufer, filtry DNA, karbonowe części, gmole, crash pady itp... Ale pochwale się w osobnym poście jak już skończę :-)

BTW. Chętnie kupię osłonę łańcucha ( jeśli nie to zrobię z aluminium). I czy ma ktoś pojęcie co to za wydechy ???? Brzmią świetnie ale brak znajomości producenta nie daje mi spokoju ;-)
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Stelaż rejestracji z mocowania błotnika przedniego o.O tego jeszcze nie widziałem.

Dobry koń! :-o
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Kominy wyglądają na Leo.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Grzes_ext

TexaS Robię moto w warsztacie u kumpla, więc nie pamiętam czy on to już miał czy ja to przywiozłem czy było już na moto. Działa i to się liczy :-)

bonzo Tak, optycznie najbliżej im do LeoVince x3 ale właśnie nie mam pewności bo czasem jak patrzę to może są jakieś minimalne różnice... Są tam nabite jakieś numerki, może ułatwi identyfikację.
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

To wygląda na modyfikowane oryginalne puchy. Zerknij na dół puchy i otwór.
Awatar użytkownika
Makro99
Posty: 95
Rejestracja: 12 kwie 2018, 21:02
Lokalizacja: Brzesko

No no fajne przeróbki, na pewno na plus :-D
"Zakładasz przeloty i cieszysz się dźwiękiem, wyższą mocą w dolnym zakresie obrotów i mniejszą prędkością maksymalną i olewasz wpływ na zawory i inne pierdoły jednym słowem cieszysz się życiem" by Bonzo
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Program XT660+? :D :D :D

Ja dziś założyłem silikonowe opaski na tłumik i wymieniłem tylną oponę na feldze SuMo (Battlax S20 EVO).

Może ktoś chce odkupić prawie nowego Mitasa e10 z grubą terenową dętką w komplecie? DOT zdaje się połowa 2018 a rozmiar 140/80/17 więc do XTka też podejdzie.
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Pokaż jak te opaski wyglądają? Ja kombinuje z wężem LPG mam już wszystko tylko czasu nie ma zamontować
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

https://tinyurl.com/y3tr49re

I do tego 2 duże obejmy ślimakowe po 3zl/sztuka (odpowiednie do obwodu tłumika).
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Dzisiaj było chwilę czasu więc wyczyscilem miejsce gdzie znajduje się przednią zebatka . Co myślicie o stanie samej zębatki?
Obrazek

Wydaje mi się że jeszcze polata, naciąg łańcucha mam przed połową jeszcze
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Przeserwisowałem używany amortyzator skrętu Scotts który niedawno kupiłem wrce do offu, chyba nikt do niego wcześniej nie zaglądał - olej był gęsty, czarny i śmierdzący. Od dziś śmiga jak nowy. Teraz muszę wymodzić mocowanie, nowe kosztuje "jedyne" $280 ;)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Dziś przymiarka płyty pod silnik. Docelowo pójdzie w kolor Moto.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 111
Rejestracja: 12 cze 2017, 22:25
Lokalizacja: Krosno

zmieniłem olej i uszczelniacze w lagach :mrgreen:
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

wymieniłem płyn hamulcowy .

Obrazek
ODPOWIEDZ