Punkty karne

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Pytanko . Miał ktoś taką akcje z miśkami , że zaproponowano mu mandat i pkt. i kierowca odnówił przyjęcia go. Jak dalej się toczy postępowanie....? Wiadomo sąd , kara , ale co z pkt. ??? Przerabiał ktoś taką akcję w praktyce . Jakby co to dzięki za info.
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
arogabi
Posty: 63
Rejestracja: 06 cze 2011, 19:40
Lokalizacja: Płock

Mój kumpel często jeździł przez 2 lata do Kopenhagi. I zawsze we Włocławku go łapali na suszarkę. Efektem tego była spora ilość pkt karnych na jego koncie. Znajomy prawnik podpowiedział mu, żeby z byle jakiego powodu odmówił przyjęcia mandatu. Sąd nie daje pkt karnych, tylko kary pieniężne. I to nie zawsze takie jak policjant. Ja na własnej skórze tego nie próbowałem, ale nie mam podstaw żeby kumplowi nie wierzyć.
XT 660 R - I wszystko jasne!!!
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Osobiście próbowałem i w rezultacie wygląda tak że sąd przyznaje kare $ + ok 100zł kosztów sądowych, bez pkt.
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

I to mnie cieszy , bo odmówiłem przyjęcia mandatu i pktów (22) ... dzięki za info
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
PG
Posty: 257
Rejestracja: 07 sie 2010, 17:37
Lokalizacja: KRK

uuuu aż tak ostro było (22)?? :roll:
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

no niestety koledzy nie jest tak jak piszecie
Polcjant sprządza dokumentację i nadaje punkty lecz one są dopiero aktywowane po zapadnięciu wyroku i uprawomocnieniu i liczą się od dnia popełnienia wykroczenia
aby mieć czyste konto w Rejestrze Karnym należy dobrowolnie poddać się karze bez przeprowadzenia rozprawy na podstawie art 58 KPOW i wówczas nie ma adnotacji o karaniu przez Sąd.
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

No i tak dokładnie jest jak pisze Darek. W momencie popełnienia wykroczenia punkty nadane przez policjanta "wiszą" ale po zapadnięciu niekorzystnego wyroku nabierają mocy licząc od dnia wykroczenia i jeśli suma na ten wlasnie dzień wykroczenia przekraczała 24pkt dostaniesz pismo o cofnięciu uprawnienia. (nawet jesli dajmy na to w piatek dostales mandat a w sobote poprzednie punkty mialy juz zniknąć)
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja nie dostałem żadnego pisma w którym byłaby wzmianka o przyznaniu pkt karnych...
:-/
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

pismo dostaniesz jesli na dzien popelnienia wykroczenia suma punktow bedzie odpowiednia dla cofniecia Tobie uprawnien...
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Mi zaproponowali 22 pkt. za moją jazde po pasach , ciągła linia i skrzyżowanie. Oczywiście odmówiłem przyjęcia mandatu. Trochę miałem pietra czy czasem nie mam na koncie pkt. Więc udałem się do komendy wojewódzkiej aby sprawdzić stan mego konta. I tu się dowiedziałem kilku rzeczy które to mnie wielce ucieszyły. Po pierwsze nie mam pkt. , po drugie dobrze że odmówiłem przyjęcia od niedouczonych miśków mandatu i pkt. gdyż od czerwca są nowe przepisy i jeden z nich mówi że przy takim wykroczeniu nie sumują się pkt. karne. Dostaję tylko za najwyższe wykroczenie. A mnie miśki chciały uraczyć 22.

Tak więc czekam na list z sądu . .. .
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

a jaki stopień miał ten policjant.
Nie sumuje się wykroczeń za popełnienie wykroczenia tej samej kategorii ale jak byś przekroczył prędkośc i wyprzedzał na przejśćiu dla pieszych to się sumuje.
proponuję przeczytać KW i PRD i rozporządzenia dot grzywien i punktów karnych nakładanych na kierujących łamiących przepisy ruchu drogowego.
Ile głów tyle interpretacji przepisów.
ODPOWIEDZ