Kosmetyka motocyklowa

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Czym myjecie, pielęgnujecie swoje moto? Czy jest to tradycyjnie wiadro z wodą i płynem czy może myjecie na sucho takimi środkami jak CASTROL BIKE POLISH CZY MOTUL WASH&WAX? Piszcie tu wszysko co jest związane z kosmetyką motocyklową
Awatar użytkownika
Silent_BoB
Posty: 280
Rejestracja: 07 lut 2009, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

raz na jakiś czas, myjka wysokociśnieniowa (ale tylko odkryte zabłocenia typu felgi, błotniki),
reszta to wiadro, woda, delikatny detergent
potem jakiś środek do plastików, czyszczenie i smarowanie łańcucha (to już oddzielny temat)
do ludzi stawaj przodem...bo zawsze znajdzie się ktoś kto chce cię wydymać...
Awatar użytkownika
darth0s
Posty: 245
Rejestracja: 04 mar 2009, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

wlasnie, jak czyscicie lancuch? probowalem taka mala szczoteczka do butow jechac, ale chyba jest za miekka i sie nie czysci najlepiej :/...
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

darth0s, ja używam sprayu do czyszczenia lub biorę pędzelek najlepiej okrągły, moczę w nafcie i czyszcze...
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

jak nie jest mocno brudny to sama szmatka, a jak zasyfiony to szczoteczką do rąk

Obrazek
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Karcher, chemia albo karcherowska albo dimer (środek do czyszczenia plandek w ciężarówkach) a potem płukanie. Potem całkiem zwykły atas plak jak do samochodu lub pianka do konserwacji opon sonax (to drugie ostatnio stosuję, spryskuję cały moto potem trzeba wytrzeć i jest super). Minus mycia myjką ciśnieniową to to że już zaczyna coś skrzypieć po takim myciu, prawdopodobnie amortyzator :/ Jeśli chodzi o szybkie czyszczenie to używam ogólnego stosowania piankę firmy motip. Dobrze i szybko usuwa zabrudzenia i owady i z motocykla i z kasku.
darth0s pisze:wlasnie, jak czyscicie lancuch?
temat związany z konserwacją i smarowaniem łańcucha z tego co pamiętam znajuduje się już na forum :)
Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-06-27, 20:02 ]
Ostatnio dopadłem płynny syntetyczny wosk marki Turtle Wax Ice. W sumie kupiłem go do samochodu ale sprawdziłem i super nadaje się do moto. Można nakładać w pełnym słońcu i na wszystkie powierzchnie tj. uszczelki, plastik itd. Super wydajny. Więcej możecie doczytać tutaj: http://www.turtlewax.com.pl/sklep/turtl ... p-189.html
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Kozi
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: Kaczyce
Kontakt:

siemano wszystkim !!! Panowie czym wypolerować felgi w moim xt są org czarne excele ale lakier strasznie zaszedł jakimś nalotem . Próbowałem Tempo turbo , i G3 firmy farecla niby efekt jest ale ręce mi już odpadają . tylne koło jest spoko bo 1 bieg wolne obroty i troche efektu dało ale przód masakra . Czy mały filc na wiertare pomoże czy tylko do alu się go stosuje ? pozdrawiam :roll:
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Kozi pisze:siemano wszystkim !!! Panowie czym wypolerować felgi w moim xt są org czarne excele ale lakier strasznie zaszedł jakimś nalotem . Próbowałem Tempo turbo , i G3 firmy farecla niby efekt jest ale ręce mi już odpadają . tylne koło jest spoko bo 1 bieg wolne obroty i troche efektu dało ale przód masakra . Czy mały filc na wiertare pomoże czy tylko do alu się go stosuje ? pozdrawiam :roll:
Czysta felga! taki śliczny, różowy płyn w eleganckim spryskiwaczu.
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Nie ścieraj brudu tylko umyj to. Jest taki płyn do trudnych zabrudzeń castrola. Usuwa tłuszcz i stary bród.
Jak zetrzesz lakier to wtedy będziesz wolał mieć brudne felgi ;-)
Kozi
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: Kaczyce
Kontakt:

SayTen pisze:
Kozi pisze:siemano wszystkim !!! Panowie czym wypolerować felgi w moim xt są org czarne excele ale lakier strasznie zaszedł jakimś nalotem . Próbowałem Tempo turbo , i G3 firmy farecla niby efekt jest ale ręce mi już odpadają . tylne koło jest spoko bo 1 bieg wolne obroty i troche efektu dało ale przód masakra . Czy mały filc na wiertare pomoże czy tylko do alu się go stosuje ? pozdrawiam :roll:
Czysta felga! taki śliczny, różowy płyn w eleganckim spryskiwaczu.
co to za płyn ?
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

SayTen pisze:Czysta felga!
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

PRZESTRZEGAM przed stosowaniem preparatów do czyszczenia felg samochodowych!!! Nie pamiętam jakiego dokładnie specyfika użyłem, po zastosowaniu wszystko się domyło pięknie, aluminium jak nowe, zero smarów itp. ale najwidoczniej weszło w reakcje z warstwą zabezpieczającą która była na obręczach, szprychach i piastach, bo po jakimś czasie szprychy pordzewiały strasznie! Także weźcie to pod uwagę.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Owszem - preparat usuwa powierzchnie ochronne takie jak chrom ze stali. Warto jeszcze zwrócić uwagę, czy przeznaczony ma być do powierzchni lakierowanych czy nie.
Kozi
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2012, 14:31
Lokalizacja: Kaczyce
Kontakt:

SayTen pisze: czy przeznaczony ma być do powierzchni lakierowanych czy nie.
jak najbardziej do lakierowanych . Czarnych XTka
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Znalazłem obok domciu firmę, która sprzedaję kosmetyki do motocykli. Mają fajny środek do czyszczenia powierzchni plastikowych i lakierowanych, płyn do smarowania łańcuchów, oraz nowość - smarowanie łańcucha za pomocą środka z zawartością teflonu, tak na sucho i nie łapie zabrudzeń. To próbowałem, ale jakoś nie mam przekonania, że nasze łańcuchy mogą na tym latać, aczkolwiek może się mylę.

Zamiast opisywać wrzucę katalog i cennik.

http://www.dorotabo75.nazwa.pl/do_sieci ... %20(1).pdf

http://www.dorotabo75.nazwa.pl/do_sieci ... %20(1).pdf

Może komuś coś się przyda. Ja jeszcze muszę spróbować środków do czyszczenia łańcucha i tego zmywacza technicznego.
ODPOWIEDZ