Dakar 2013

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
surround
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: łódzkie

Bober pisze:El Matador (Sainz) wraca do rajdu, ale silnik nie wytrzymuję i odpada, Hołek odpada po wypadku, ale za to Orzeł z Wisły pokazuje, że nie tylko w skokach jest dobry.
Mimo wszystko na Dakarze szczęście odgrywa ogromną rolę. Warto dodać, że i Ruta musiał się wycofać z powodu uszkodzeń pojazdu. Czy to, że Małysz jedzie dalej a Hołek już nie, oznacza że ten pierwszy jest lepszym kierowcą rajdowym? Wg mnie (pewnie nie tylko) - nie. Dakar, jak wiemy, rządzi się swoimi prawami.
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Taaaaaak, Dakar rządzi się swoimi sprawami jak każdy motorsport, ale Dakar szczególnie, stracił na dzikości , ale to Dakar.
Nie do końca rozumiem twoją wypowiedź na temat oceniania kto jest lepszym kierowcą.
W mojej wypowiedzi starałem się podkreślić świetną rezultaty Małysza, bo to tylko jego drugi Dakar i nie może się on chwalić takim doświadczaniem jak Pan Dakar ( Stephane Peterhansel, dla mnie wtajemniczonych :-) ) a i tak ma świetny wynik jak dotychczas. Według mnie, Hołek jechał po zwycięstwo , on już się trochę wydm na oglądał podczas tego rajdu i ryzykował , żeby nie tylko dojechać do mety, ale zdobyć miejsce na podium . Małysz, moim zdaniem, jedzie dobrym tempem, bezpiecznym na tyle, żeby utrzymać się na świetnej pozycji dla niego jaką obecnie zajmuję (14.) dalej zdobywa doświadczenie , które jest bardzo ważne w tym rajdzie.
Kando
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

h e d o n i z m
Awatar użytkownika
surround
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: łódzkie

Bober pisze:Według mnie, Hołek jechał po zwycięstwo , on już się trochę wydm na oglądał podczas tego rajdu i ryzykował , żeby nie tylko dojechać do mety, ale zdobyć miejsce na podium . Małysz, moim zdaniem, jedzie dobrym tempem, bezpiecznym na tyle, żeby utrzymać się na świetnej pozycji dla niego jaką obecnie zajmuję (14.) dalej zdobywa doświadczenie , które jest bardzo ważne w tym rajdzie.
Zgadzam się z Tobą Bober. Dakar jest na tyle specyficznym rajdem, że końcowa klasyfikacja tak naprawdę ma mniejsze znaczenie. Liczy się sam udział, pokonanie każdego dnia odcinka, zmaganie się z trasą, sobą i sprzętem. Zawodnicy dzielą się na takich, którzy walczą o zwycięstwo i takich którzy próbują coś udowodnić sobie i innym, że potrafią, dadzą radę. Moją intencją oczywiście nie było deprecjonowanie umiejętności Małysza. Fajnie, że jedzie i się realizuje. Robi to na tyle na ile go stać, nie przekracza pewnych granic. Pisałem to dlatego, że można przeczytać w internecie różne komentarze o obecnej sytuacji wszystkich polskich kierowców, którzy wystartowali w tegorocznym Dakarze. Jednakże oceniać ich - zawodników - jest bardzo ciężko, a może i niemożliwe.
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

No i stało się, Dakar 2013 się skończył.
Kwalifikację motocykli wygrał francuz na ktm'ie Cyrill Despres, pierwsze 5 miejsc należą do KTM'a. W quadach triumfował po raz drugi Marcos Patroneli , RAFAŁ SONIK jest 3. ! :-)
Łukasz Łaskawiec zajął 9 lokatę.
Kando
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

h e d o n i z m
ODPOWIEDZ