Problemy w xt 660r roczniki 2004-2006

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
kurak38
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2013, 12:23
Lokalizacja: Poznań/Koszalin

bonzo pisze:
kurak38 pisze:2-3cm piachu i przód myszkuje na boki
a próbowałeś odkręcać manetkę z prawej strony?
kurak38 pisze: trochę szarpie przy przyspieszeniu, puszczeniu gazu
sprawdzałeś napęd i "serki"?
kurak38 pisze:Przód może być za lekki.
Ja myślałem że kręci się manetą żeby odciążyć przód i tym samym żeby przestał myszkować ale może się nie znam.
kurak38 pisze:brak obrotomierza zaczyna mnie już wkurzać. Ale to może ja tak mam, że muszę widzieć ile mam obrotów
ja też nie mam ani w XT ani w EXC. Piszesz że śmigasz w terenie to teraz mi powiedz kiedy na niego patrzysz? I po co jest on potrzebny?
- no o myszkowaniu przodu to może źle wnioski powyciągałem bo jak wcześniej czytałem o BMW GS 650 to było właśnie że przód ma za lekki bo bak pod siedzeniem i właśnie taki skutek to daje. Więc tutaj pomyślałem o tym samym. Do tego była to jedna z pierwszych jazd większym motorem, więc spękałem jak przód tracił stabilność. W DR 350 nie miałem problemów ale też bardziej byłem przyzwyczajony do moto. No jak się teraz zastanowie, to z fizycznego punktu widzenia odkręcenie manetki powinno pomóc - jutro się okaże:d

- co do szarpania, to gumy zabieraka nówki, stan napędu też dobry, przynajmniej w trakcie kupowania mechanik go oglądał i było ok.

- co do obrotomierza to w poprzednim miałem obrotomierz a nie miałem prędkościomierz, więc wiesz.... przyzwyczajenie. A przydaje się według mnie po to, żeby silnika nie zajechać, tylko odpowiednio biegu zmieniać.


Wojtek, to co napisałeś to mam odbierać osobiście czy tak o napisałeś?
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

kurak38 - nie obraź się ale napisałeś mały test (opinię) motocykla prawie po 10 latach eksploatacji na rynku i wyszedł marnie .
Wystarczyło poczytać przed zakupem do czego ten motocykl został stworzony.
Porównywanie go do lżejszych motocykli nie ma sensu.
Albo się nauczysz na nowo jeździć albo sprzedasz po roku.
Z czasem pewne wady znikną a zobaczysz więcej zalet .
Awatar użytkownika
kurak38
Posty: 32
Rejestracja: 18 maja 2013, 12:23
Lokalizacja: Poznań/Koszalin

nie czuję się kompetentny pisać ogólne opinie, ale to co napisałem może się komuś przyda kto będzie chciał robić podobną przesiadkę co ja. Przed zakupem duzo czytałem o nim, a generalnie szukałem motoru na trasy i do lasu. Ogólnie dużo osób mówiło, że tak się nie da i najlepiej mieć dwa moto, ale myśle że jak potrenuje trochę jazde w ternie XTkiem to będzie git.

według pewne porównania do motocykli lżejszych mają sens, bo jeśli się nie miało okazji jeździć wieloma modelami, z różnej kategorii to jak ktoś ma wiedzieć co jest dla niego najlepsze.

zalet to ja widze więcej niż wad, ale wątek miał być o wadach/problemach, a ja może w poście nie do końca to podkreśliłem. No i tak jak pisałem użytkuje go krótko więc pierwsze odczucia nie zawsze są słuszne

więcej lepiej nie piszę, bo mnie ktoś pojedzie jeszcze raz....

zrobił się offtopic:P
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

kurak38 czy iles tam, chce sie z Toba zaprzyjaznic mam te same odczucia ;-) A te chlopaki i Bonzocisy nie maja pojecia o motorzeniu :mrgreen:
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Temat przeniesiony do OFF TOPIC.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

kurak38 pisze:ale myśle że jak potrenuje trochę jazde w ternie XTkiem to będzie git.
Kurak tutaj się z Tobą zgadzam w 100%!
Motór ciężki, ale jak to mówią dobry koń to i po błocie pójdzie :)
powodzenia
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

kurak38 pisze:nie czuję się kompetentny pisać ogólne opinie, ale to co napisałem może się komuś przyda kto będzie chciał robić podobną przesiadkę co ja
Ja wcześniej też miałem DR350 i mam całkiem odmienne odczucia.
Technikę mam mizerną, ale Tenerką jeździ mi się po nieutwardzonym dużo lepiej.
Na piachu pomaga brak strachu przy odkręcaniu manety :-D co trzeba wyćwiczyć.

I XT rzadziej się przewraca. Ale może to dlatego, że nie chce mi się tych dodatkowych kilogramów podnosić. ;-)

Ilu ludzi tyle opinii :-P
Terefere
ODPOWIEDZ