Wiza Rosyjska.

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Witam.
Zamierzam ruszyć temat wizy rosyjskiej którą będę potrzebował na czerwiec.

Wiem że wydają dwa typy:
-turystyczna-"podobno" nieosiągalna dla zwykłego szaraczka,
-biznesowa, wielokrotna-"podobno" łatwiejsza do załatwienia.
Jakie są wasze doświadczenia z załatwieniem takiej wizy?
Może ktoś z was podróżował po Rosji i ma jakieś doświadczenia?
Czy są problemy z przekraczaniem granicy np.: z ościennymi republikami?
Może ostatnio ktoś był w Rosji?
Konflikt UA/RU raczej nie pomaga nam Polakom w podróżowaniu do Rosji dlatego każda informacja może okazać się przydatna.
Przede wszystkim zależy mi na informacjach "z doświadczenia" , a nie ogólnodostępnych w necie.
Z góry wielkie dzięki za pomoc i wszelką informację.
LWG
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
@rek
Posty: 59
Rejestracja: 15 lut 2012, 16:31
Lokalizacja: Konin

crazyrider12,

O to ciekawe bo ja ostatnio dosyć mocno się wgryzłem w wizy rosyjskie i z moich doświadczeń wynika, ze turystyczna wiza jest raczej bezproblemowa,
a biznesowa prawie nieosiągalna bez odpowiedniego zaproszenia od rosyjskiej firmy - pisze o załatwianiu wiz przez biuro nie bezpośrednio w ambasadzie/konsulacie.



Ja po rozmowach w ambasadzie zrezygnowałem z wyjazdu w tym roku na wschód.

jak coś więcej chcesz wiedzieć to na pw/tel.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 9:08 przez @rek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

@rek opisz sprawę dokładniej wszyscy na ty skorzystamy. Też planowałem jechać w tamte strony ale mam pietra :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Tak jak Herflick pisze-może jeszcze komuś ten temat się przyda.
Początkowo też miałem załatwiać turystyczną dwukrotną ale biuro które w tym pośredniczy przekazało mi oto taką informację :
"...Kochani, rozmawiałam dziś z Panią Natalią od wiz i jest duży problem z załatwieniem wiz turystycznych dwukrotnych do Rosji, w zamian załatwiane są małe wizy biznesowe (3-mce) trzykrotne - piszę o tym żeby nie było zaskoczenia. ..."
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 10:02 przez crazyrider12, łącznie zmieniany 2 razy.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

OFF TOP - czy Wam również w poście @rka, w drugiej linijce tekstu nakładają się wyrazy i nie da się tego odczytać ??
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Czarnuch -u mnie jest OK :) Nie pij tyle niebieskiego, albo przynajmniej przez chleb przepuść ;), sorry za OT.

[quote="@rek"] Ja po rozmowach w ambasadzie zrezygnowałem z wyjazdu w tym roku na wschód[/qoute]
-napisz proszę co Cię zniechęciło.
Ja w związku z napiętą sytuacją geopolityczną (trudne słowo ;) ) też jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem-a kierunek w którym mam zamiar pojechać jest bliźniaczy do Twojego.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 9:28 przez crazyrider12, łącznie zmieniany 2 razy.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
@rek
Posty: 59
Rejestracja: 15 lut 2012, 16:31
Lokalizacja: Konin

@crazyrider12 - leć do tego biura i niech załatwiają tą wizę 3 wjazdową, napisz przy okazji czy się udało, z czy bez wizyty w ambasadzie/konsulacie, ile kosztowała, i jakieś namiary na biuro.

Ja straciłem 2 m-ce na kombinowanie jak zrobić 3 wjazdy, plus taki że zaprzyjaźniłem się z paniami z biura ;)

Zniechęciła mnie niechęć urzędników spowodowana sytuacją rosyjsko/ukraińską, całe mnóstwo niewiadomych, typu niech pan załatwia wizę mongolską a potem zobaczymy itp.

Mam jeszcze kawałek EU którego nie przejechałem na moto, a Mongolia mi nie ucieknie, w sensie mam nadzieję, że jej tak szybko nie zaasfaltują :D

Powodzenia
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Z moich informacji wynika, że dają wizy bez problemu, ale wyprzedzenie minimum miesiąc.
Tranzytówki tylko na dwa dni, bo niezbyt mile widzą gości tylko przejeżdżających przez ruskich a co dopiero np. do Gruzji do której mieliśmy jechać ;-)

Ja z powodu napaści na Ukrainę zrezygnowałem z wyjazdu zarówno do Gruzji jak i Kazachstanu/Mongolii - odkładam to do momentu wyjaśnienia tej sytuacji.
:-|

Crazy ty masz konsulat w Krakowie, więc bezpośrednio jest zdecydowanie łatwiej- my mieliśmy jechać do Warszawy.
http://www.rusemb.pl/index.php?option=c ... cle&id=130
tu wypisujesz wniosek i się umawiasz bezpośrednio do nich- dodatkowy zysk to 50% ceny z biura turystycznego ;-)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Wojtek ale te biura pośredniczące znają tam jakieś triki, dzięki którym jest większe prawdopodobieństwo uzyskania wiz :) I za to niestety trzeba zapłacić.
Z drugiej strony-jak nie muszę się fatygować do konsulatu to jest to dla mnie zysk ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

crazyrider12 pisze: biura pośredniczące znają tam jakieś triki, dzięki którym jest większe prawdopodobieństwo uzyskania wiz
Z tego co ja wiem to jest akurat odwrotnie i komplikują tylko sytuację - dlatego chcieliśmy sami jechać nawet do Warszawy.
Tak się dowiadywał Herflick i mi znajomy przekazał to samo-szybciej, pewniej , taniej :-/
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

No i wychodzi na to że zdublowałem temat bo kolega gregdobrynin już go założył w 2012.
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=3479&highlight=wiza
Sorki.

A co udało mi się ustalić w mojej sprawie:
-wiza rosyjska "mała biznesowa" 3krotna na 3 miesiące-750zł,
-wiza mongolska turystyczna ważna od dnia wystawienia na 3 miesiące-60E,
-obsługa wniosków przez biuro-120 zł,
Do tego 3 zdjęcia 35x45mm na wprost,na jasnym tle, 80% twarzy widoczne,
+wnioski.
Czas oczekiwania na załatwienie obu wiz około 22dni.
MASZYNA RUSZYŁA! :mrgreen:
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Update: wiza rosyjska już wklepana w paszport :)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Wizy już są: rosyjska+mongolska, jakby ktoś potrzebował namiar na biuro które pośredniczyło to pisać na PW-podeślę
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
ODPOWIEDZ