Szukam softu do Windows CE - prostego licznika na rajdy.

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Szukam prostego programu na Windows CE, który mógłbym zainstalować w Larku. Niezbędna funkcja to podawanie długości przejechanej trasy, z możliwością łatwego resetowania. Im czytelniejsze, im większa czcionka, tym lepiej. Biorąc udział w rajdzie, z itinererem chciałbym łatwo zliczać odległości między kolejnymi punktami. W tym wątku opisałem skąd bierze się moja potrzeba.
Oczywiście idealnie, gdyby było to freeware, ale jeśli ktoś ma sprawdzony soft komercyjny, też będzie OK.
Sporo googlałem hasło odometer, jednym z pierwszych jaki mi wpadł to GPS Tacho. Niestety konfiguracja jest dosyć pokręcona i nie udało mi się dopasować go do moich potrzeb.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Nie prościej założyć licznik rowerowy ?
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Dobry pomysł, muszę oblookać czy da się jakoś magnes na szprychę założyć i czujnik na lagę. Do przetestowania :-)
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Obrazek
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wit, dodatkowy klocek hamulcowy? :mrgreen: :shock:

Jeszcze musi być odpowiedni licznik. Mój rowerowy np. resetuje się jak się przytrzyma przycisk 3 sekundy. Czyli podobnie jak motocyklowy nie spełnia wymagań :-(
Terefere
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja montowałem w drz magnes w tarczy hamulcowej, na allegro sa po 1zł i to bardzo mocne. Licznik musisz kupić taki żeby był wyskalowany na wiecej niż 99km/h bo jak byś mial szybszy przelot w rajdzie to powyżej tej prędkości nie zliczy. Liczniki rowerowe jak dobrze wyskalujesz to są mega dokładne. Aha jak byś kupował zwróć uwagę jak sie kasuje przebieg, z doswiadczenia wiem że musi być to proste do zrobienia i to w rekawicy.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ