Wypad listopadowy HELP

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
biduin
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2014, 20:28
Lokalizacja: kątownia

Panowie pod koniec Listopada moja Pani obchodzi urodziny i chciałbym ją gdzieś zabrać na wyjazd. Z racji jej niechęci do motocykli (powoli ją przełamuje małpę jedną :-P ) i kończącego się sezonu wypad na 2 kołach odpada. Pochodzę z Dolnego Śląska i generalnie chciałby pojechać gdzieś w okolice na 2-3 dni i zwiedzić jakieś ciekawe miejsce ale niekoniecznie sąsiednie województwa są ograniczeniem. Myślałem o wyjeździe do krajów skandynawskich ale też mignęła mi myśl o Srebrnej Górze tylko nie wiem czy w listopadzie będzie to dobre miejsce na wyjazd (nie tylko hotel ale też pochodzić tu i tam). No i tu pojawia się pytanie czy ktoś może polecić jakieś miejsce i jak to ogarnąć w wypadku wyjazdu do Skandynawii. Pozdro
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Leć na południe jak ptaki , tam cieplej :-)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ja 2 tygodnie temu byłem w Dreźnie i Saksońskiej Szwajcarii. Fajny weekendowy wypad z super pogodą.
Gdybym teraz szukał czegoś na wknd to celowałbym np. w Wiedeń albo Czechy (Południowe Morawy i winnice % ;))
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

W Skandynawii noce teraz dłuuuuugie.
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Pojedz sobie do Wambierzyc (polecam nocleg w Skansenie- byłem tam kilka razy), Złoty Stok, Srebrna Góra, Jaskinia Niedźwiedzia, kopalnia uranu w Kletnie itp, fajne okolice są i atrakcji do obejrzenia też sporo a niedaleko jeszcze masz Skalne Miasto w Czechach i Góry Sowie do pozwiedzania. W 3 dni dasz radę obejrzeć większość i się nie zanudzisz.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Flaw pisze:Ja 2 tygodnie temu byłem w Dreźnie i Saksońskiej Szwajcarii. Fajny weekendowy wypad z super pogodą.
Gdybym teraz szukał czegoś na wknd to celowałbym np. w Wiedeń albo Czechy (Południowe Morawy i winnice % ;))
Flaw, czyżbyśmy byli w tym samym czasie?
Także mogę polecić Szwajcarię Saksońską. To takie błędne skały tylko na trochę większą skalę i turystycznie znacznie lepiej przygotowane. Drezno jest ładne, ale na pół dnia zwiedzania. Na romantyczne popołudnie polecam Miśnię. Jestem zachwycony tym miasteczkiem. Tutaj możesz zobaczyć parę fotek (Drezno, Saksonia Szwajcarska, Miśnia).
Co do finansów, można taniej nocować w Czechach, np. Teplice, a stamtąd już nawet rowerem można. A, no i Twierdza Koenigstein obowiązkowo.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Marek my byliśmy 17-19 paź.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Właśnie sprawdziłem. Na firmowej wycieczce byliśmy dokładnie w tym samym czasie :-)
Świat jest mały.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
ODPOWIEDZ