Yamaha chce produkować samochody

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Producent motocykli ma już za sobą dwie nieudane próby wejścia na rynek pojazdów z czterema kołami. Trzecia próba ma być sukcesem.

- Japońska firma współpracuje z Gordonem Murray’em, byłym projektantem bolidów Formuły 1 i chce już w 2019 r. wprowadzić na rynek w Europie dwumiejscowy pojazd - donosi dziennik „Financial Times”.

Prezes Hiroyuki Yanagi mówi w rozmowie z gazetą, że koncern Yamaha zauważa coraz większe zapotrzebowanie na oszczędne, małe samochody do jazdy po wąskich ulicach Berlina, Londynu czy Paryża. Przepisy dotyczące ochrony środowiska stawiają przed producentami nowe wyzwania.

IHS Automotive szacuje z kolei, że europejski rynek małych samochodów urośnie w ciągu najbliższych kilku lat do 1,24 mln egzemplarzy z 1,1 mln w zeszłym roku.

Yamaha jest drugim pod względem wielkości producentem motocykli na świecie.
http://moto.pb.pl/4036017,7471,yamaha-c ... -samochody

Mogliby się zająć XTkami albo tenerkami z silnikiem mt07 a nie mikro puszkami ;)
h e d o n i z m
suchy998
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2013, 11:02
Lokalizacja: Myszyniec

Jak byłem w tamtym tygodniu w salonie, to sprzedawca wspominał że prawdopodobnie mają coś wprowadzić po wycofaniu xt660z, coś w stylu małego tracer'a , właśnie z silnikiem mt07.
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Ja niestety mam wrazenie ze yamaha w produkcji motocykli enduro-turystycznych zostaje w tyle za konkurencja. Moze to tylko takie moje subiektywne wrazenie. Lubie ta markę choćby przez to ze całe dzieciństwo parzyłem jak ojciec na takiej jeździł. Ale sprzęty ze stajni bmw i ktm jakos bardziej przekonują mnie do siebie.
ODPOWIEDZ