XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Jak odkręcić zapieczoną/zardzewiałą śrubę?

Alternatywa dla ShoutBox'a
Chcesz napisać o czymś co całkowicie nie pasuje do innego działu - Pisz tutaj!
bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:13
Lokalizacja: Łódź

Mam mały problem i poszukuję specjalisty w dziedzinie odkręcania zapieczonych i zardzewiałych śrub :). W moim Kałdi zachciało mi się wymienić rozrząd, a do tego potrzeba zdjąć pas przedni. Niestety nie mogę odkręcić dwóch śrub, które trzymają pas przedni w podłużnicy. Macie może jakieś specjalne triki, których mogę użyć? Albo jakieś narzędzia godne polecenia? Śruba jest na Torx 45.
Do tej pory próbowałem:
- odkręcić normalnie
- obstukać wszystko młotkiem
- odkręcić udarem z Juli, podobno ma 400 nm - pożegnałem się już z dwoma zwykłymi bitami, bit udarowy jest na najlepszej drodze do tego samego
- posmarować naftą / posmarować odrdzewiaczem / środkiem do odkręcania gwintów i dalej udar lub nasadka
W planach na dziś jest jeszcze nagrzewanie i ewentualnie naciąć flexem i jakiś wielki płaski bit do tego, ale na razie łepek ciągle nie jest urwany, więc traktuję to jako ostateczność. Niestety nie mogę tego podgrzać więcej niż 130 stopni, bo podłużnica jest polakierowana, więc palnik odpada.

Dajcie jakieś porady bo zaczynam wariować, żal mi kasy na spawarkę tylko po to żeby przylepić nakrętkę, ale jeśli lepszego patentu nie będzie, to kasę odżałuję :). A może ktoś z Łodzi/Teofilów ma pożyczyć spawarkę?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Może podjedź do najbliższego dobrze wyposażonego warsztatu i indukcją przygrzej.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:13
Lokalizacja: Łódź

Heh, auto już nie ma zderzaka i reflektorów, zdjęta jest chłodnica klimy i wspomagania, także średnio nadaje się do jazdy :)

W każdym razie zamówiłem spawarkę, przyspawa się nakrętkę i zobaczymy.


Także jakby ktoś z okolic Romanowa w Łodzi potrzebował coś pospawać, to jest :)
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 474
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ja kiedyś świeczką nagrzałem i puściła
lepiej niech pada jak ma być błoto
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

takie się odkręca powoli raz w jedną raz w druga stronę (zakręcasz/odkręcasz) aż się zluzuje.
Polać Coca Colą najpierw. Przygrzać palnikiem też można.
krzsiekjab
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Ja bym grzał palnikiem. Zejdzie farba to pomalujesz i młot duży dobrze dać czadu. Jak nie możesz już założyć zderzaka na trytki i dojechać no trudno rura 2 m i próbować. Koło.od rozrządu odkrecalem rurka 2 m i nie była śruba zardzewiała nic a potem z powrotem taka sama rura a co lepsze koło plastikowe xd
Pozatym w audi nie trzeba chłodnic demontować do wymiany rozrządu .
bandzior
Posty: 37
Rejestracja: 29 cze 2016, 10:13
Lokalizacja: Łódź

Jedno poszło po dospawaniu nakrętki, a ostatnią zeszlifowałem flexem i złapałem końcówkę kluczem do rur. Także problem rozwiązany, wsystko ładnie wyszło i gwinty całe.
ODPOWIEDZ