Jakie buty?

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jeszcze nie miał bo przesyłka nie doszła ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

E no panowie to widzę, że trochę pamiętacie :mrgreen:
Faktycznie moje nowe Formy Terrain TX nie dotarły. W tym tygodniu przetestuję i opiszę ;-)
Ja na wyprawie Chorwackiej jechałem w crossach bez zawiasu i też było Ok. ;-)
Bonzo jechał w turystycznych i z tego, co ja pamiętam to na Ukrainę jedzie już w bezpiecznych enduro/crossowych butach. :-D
XT660 to dość ciężkie Enduro i nawet przy małej glebie moto może Ci zmiażdżyć nogę :-/
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Ja zakupiłem trampesy FLY Kinetic, ale jeszcze nie testowałem

Być może się sprawdzą. Obawiam się tylko o zapinanie kolejnych biegów bo są dość sztywne

Obrazek
Awatar użytkownika
malinn
Posty: 83
Rejestracja: 08 lis 2010, 14:12
Lokalizacja: Bydgoszcz

Ja kupiłem maverik ATV z allegro za 350zł z przesyłką. Na moje jakość do ceny -rewelacja ( ale zobaczymy po sezonie) .Wygladają solidnie i dobrze chronią kostkę.
Nie zginają się praktycznie w kostce ale większość buciorów tak ma. Będzie trza sie nauczyć biegów wrzucać z kolana.
Maciej nie żyje zginął w wypadku motocyklowym w Śmiłowie 08.08 o godz. 19. Grób znajduje się na cmentarzu przy ulicy Kossaka.
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

No właśnie zastanawiam się czy mając but z zawiasem da się ułatwić zmianę biegów i poprawić komfort chodzenia. Zaczekam na opinię Wojtka chyba bo nad Formami też się zastanawiałem...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Malinn FLY Maverik to praktycznie to samo, co FLY Vipier , tylko mniej osłon. ;-)
Miałem jeździłem były bardzo dobre zwłaszcza w tej cenie. Podczas jazdy w ulewach na zlot w Bieszczadach tylko ja miałem suche, Na wyprawie Chorwackiej też lało i też tylko ja miałem suche. :-/
Latam dużo w terenie i też super. Niestety złuszczyła się ta niby skóra na podbiciu-Dwa razy bez najmniejszych problemów wymienili mi na nowe. Tym razem nie mieli już tego modelu na wymianę i w idealnej cenie dostałem ww. Formy Terrain TX.
FLY Kinetic: góra to kopia Viperów a dół ma bardziej miękką podeszwę do chodzenia i niższe podbicie.
Też myślałem nad nimi, ale z ww. względów stanęło na TX. ;-)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Wojtek pisze:Na wyprawie Chorwackiej też lało i też tylko ja miałem suche.
Muszę zaprzeczyć, nie tylko ty Wojtku miałeś suche stopy :-) bo moje TCX S zero waterproof też dawały radę-ale to inna para kaloszy :mrgreen: -bardziej turystyczno szosowa i nie nadająca się w teren :-)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Tomek ty oczywiście tak ale tak jak piszesz to nie crossy :-D
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

Wszyscy zachwalaja swoje obuwie więc moze ja też
O"NEAL Element3 cały zeszly sezon przejeździlem i żadnych oznak zużycia, wygodne, i jak narazie wodoszczelne. może z kolegów i koleżanek też miał okazję testować
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Grzybek
Posty: 278
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:18
Lokalizacja: Płock

Jestem z nich zadowolony, klamry od piasku trochę ciasno się domykają. Jak na brałem wody i chodziłem to nawet bąbelki puszczały, więc do wodoszczelnych nie należą. Ale to żadne nie są. Bardzo wygodne nic się nie zepsuło więc na razie na +. Spełniają swoją rolę, nogę ochroniły już kilka razy.
XT660R-->DRZ400E
,,Nie lekceważ potęgi Mocy" - Darth Vader
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ale co z zawiasem? Nikt z Was nie latał w butach z przegubem?
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Arrasq w niedzielę będę w domu to w poniedziałek przetestuję TX z zawiasem- oczywiście tylko funkcjonalność bo wytrzymałość to przynajmniej z pół roku muszę pojeździć ;-)
Wstrzymaj się parę dni :-/
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

darekxxl mam te same buty, ze wzorkiem "element piston".

niestety do nieprzemakalnych nie należą... po 15 minutach jazdy w deszczu, po mieście, woda wlewa sie do środka. wlewa dosłownie, tj czuję jak strużka wody cieknie mi po wierzchu stopy. tak nasiąkają, że musiałem wkładać grzałki od butów snow, żeby wysuszyć je przez noc.
poza tym powoli przeciera się cholewka pod paskiem (drugim od dołu). no i trzeba mieć naprawdę szeroką stopę, żeby nie latała wewnątrz - ratuję się bardzo grubymi wkładkami.

w związku z tym przeciekaniem dałem je do reklamacji ale odpisali, że nieprzemakalność nie jest cechą tych butów.

ogólnie chętnie wymieniłbym je na jakieś inne....
Awatar użytkownika
Grzybek
Posty: 278
Rejestracja: 03 kwie 2010, 20:18
Lokalizacja: Płock

Ja akurat ma szeroką stopę i wysokie podbicie, więc te buty mi pasują. Mierzyłem inne, ale te były najwygodniejsze jak dla mnie. Inne o tym samym numerze były na styk, że dotykałem palcem, a tu trochę luzu. Buty mają trochę niską kryzę, żeby woda się nie wlewała trzeba by chyba spodnie na wierzch założyć.
XT660R-->DRZ400E
,,Nie lekceważ potęgi Mocy" - Darth Vader
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Kurcze wcześniejszy post Wojtka dał mi trochę do myślenia, bo w sumie juz miałem upatrzone buty Modeka Assen za 390 zl ale to takie raczej zwykle skórkowe turystyczne, a jak tu mowa, ze taki but podczas wywrotki moze nie ochronic dostatecznie nogi to teraz nie wiem, bo przeciez po pierwsze primo bezpieczeństwo a dopiero dalej wygoda, nieprzemakalność itp ! Więc co, lepiej kupić jakieś enduro/cross na zawiasie?
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
ODPOWIEDZ