Jakie buty?

Trasy, przygotowania, wspomnienia
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/sec ... -Boot-0005

po długich i bezowocnych poszukiwaniach okraszonych wieloma wtopami w końcu mam buty pasujące pod każdym względem. Są to butki firmy FORMA model Adventure. Łączą zalety w miarę lekkich butów wysokich na klamry z wygodą i możliwościami butów turystycznych. Mają fenomenalną podeszwę o bieżniku jak w butach do pieszej turystyki górskiej, wysoka cholewka świetnie chroni podudzie, klamry mają odpowiednią regulację, posiadają też ochronę kostki i wzmocnienia na śródstopiu, ściągacz na górze zapobiega zasyfieniu np błotem wnętrza buta i w ogóle są lekkie i bardzo dobrze leżą na nodze. Ja mam stopę dość wąską o niskim podbiciu i jest idealnie.
W deszczu dają redę. Sprawdzone. Brak przecieków, suchość stopy gwarantuje świetne wykonanie buta i dobra skarpeta (czytaj bawełniana sprana frotka np jak do tenisa) i w miarę dobra "oddychalność" . Generalnie jak na razie mój nr 1.
Zalety:
-niska waga
-świetne leżenie na nodze
-bardzo dobra ochrona
-wygodne regulacje
-dobre dopasowanie
-podeszwa jak od turystyka
-jak spodnie się da na zewnątrz to w zasadzie 40 minutowa ulewa z gradobiciem nie zaszkodziła wilgotności wewnętrznej, ale to chyba żadne novum
-no co więcej, mnie leżą jak 2ga skóra
Wady:
-zakładanie, czyli z racji dopasowania ciężko mi się je zakłada, ale to nie zasada
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

pawulon182 pisze:po długich i bezowocnych poszukiwaniach okraszonych wieloma wtopami w końcu mam buty pasujące pod każdym względem. Są to butki firmy FORMA model Adventure.
Mam takie same, kupiłem chyba w marcu, jestem zadowolony, bardzo wygodne, oddychają. Jeszcze nie trafiłem na ulewę, więc nie wypowiadam się w tym temacie, ale jak piszesz, że przeszły chrzest bojowy w ciągu 40 minut rzucania żabami to tym bardziej się cieszę. Wkładanie na noge? Na początku były problemy, bo podwijała mi się wpładka, ale teraz jest już ok.
Jak ktoś zastanawia się na takimi butami w takiej bazie cenowej, to z czystym sercem polecam!
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

To samo mogę powiedzieć o butach Forma Cape Horn. Jak szukałem dla siebie to wybierałem właśnie między tymi dwoma modelami Formy.
Wizualnie bardziej mi przypasiły Cape Horn (i dostałem rabacik ;-) )
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Widzę, że same zalety. Może te Formy będą następne?

Zastanawia mnie co w rzeczywistości daje ta ochrona kostki. Obecnie mam Fox Tracker:
Obrazek

Tutaj są cztery klamry, z których jedna jest na poziomie kostki. Zakładam, że celowo jako ochrona właśnie. Niestety przed złamaniem kostki mnie nie uchroniły. Ale każda gleba jest inna. W moim przypadku też nie wiem dokładnie co spowodowało złamanie. Nie zdążyłem zabrać nogi spod walącego się moto przy prędkości może 30 kmh. Najpierw czub buta zahaczył o podłoże, odkręciło mi stopę na zewnątrz. I prawdopodobnie moto przywaliło jeszcze w tą skręconą nogę, ale głowy nie dam... :-(
Terefere
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Ja miałem glebę w SIDI Crossfire 2. Konkretny szlif pod samochód, który jeszcze docisnął mi moto do nogi. But - odgięte okucie. Noga - lekki ból. Spodziewam się, że bez tych trampków miałbym poważny problem.

Tylko jak skrzypią! Głuchej krowy na pastwisku nie dałoby się podejść.
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Mroova - ta klamra nie ma chronić kostki bo ją tylko gniecie w razie W (nie wiem czym się kierował twórca, jako medyk uważam że to rozwiązanie dupne co najmniej). Forma na wysokości stawu skokowego zarówno po stronie przyśrodkowej jak i bocznej (najbardziej narażona część boczna - kość strzałkowa i inne duperele) ma konkretne wzmocnienie wewnętrzne objawiające się pancerną wypukłością. Wg mnie to dobre rozwiązanie, oby nie testować teorii...
you could argue "why not buy a 690 enduro?"...but the XT is bomb proof and can be treated like shit and still runs like a peach.
Awatar użytkownika
oltom22
Posty: 32
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:29
Lokalizacja: Krosno

Polecam te buciki ja je mam od tygodnia i rewelacja.Chodzi się wygodnie.
http://allegro.pl/buty-gaerne-adventure ... 87500.html
a i cena nie najgorsza
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam,

Mam generalnie pytanie odnośnie dwóch par butów SIDI:

1. https://www.moto-akcesoria.pl/buty-moto ... re,p,36863
2. https://www.moto-akcesoria.pl/buty-sidi ... ne,p,62760

Przewertowałem ten wątek i prawie wszyscy są zgodni, że na butach nie ma co oszczędzać. Wszyscy generalnie piszą właściwie o dwóch najważniejszych rzeczach: bezpieczeństwo i wygoda chodzenia.

Moje oczekiwania co do butów: W tym roku mam zamiar jeździć moto w pracy (miasto i pobliskie wsie) oraz czasem na krótkie wypady np. nad morze (2-3 dniowe). Stosunek asfaltu do dróg szutrowych przyjąłbym na 90/10%. O jakimś cięższym (jak na możliwości XT) terenie na razie nie myślę - najpierw doświadczenie. Zależy mi, aby były bezpieczne i zarazem wygodne (jak wyjdę w nich na plażę :) ) W przyszłości marzą mi się daleki podróże typu Kirgistan...ale małymi łyżkami :)

Które z tych dwóch par doradzacie? Czy Armada jest wystarczająco bezpieczna, czy Adventure jest wystarczająco wygodny? Czy buty powinny być dopasowane czy powinny mieć luz? Jeśli luz to jak duży? Ogólnie już je zamówiłem więc któreś muszę wybrać...:)

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Adventure jest wygodny jak na tego typu but, ma przegub który "pomaga" w chodzeniu. Jak już kiedyś pisałem jedyną ich wadą jest skrzypienie jak dostanie piachu, kurzu itd. Na wyprawy idealne. Dla mnie oprócz tego co napisałeś to jest również b. ważne by nie przemakały. Z doświadczenia wiem że jak nie nalejesz do nich wody od góry to nie przemakają. Z tą armadą nie miałem do czynienia, pewnie też jest spoko tyle że niższa i troszkę mniej ma zabudowaną kostkę.
Co do dopasowania to zalecam lekki luz na grube skarpety, najlepiej termoaktywne wtedy ładnie działają z membraną.
Jak masz w przyszłości w planach wyprawy, to bierz adv!
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Armady są lżejsze, co pomaga, gdy np. zdejmujesz je zakładając zwykle buty, a te wrzucasz na plecak.
są rozbieralne, można ich też nie zapinać w całości, co może być fajne na miasto w cieplejsze dni.

Ja jeszcze nie zdejmowałem góry, bo na miasto i tak są wygodne. Jeśli jednak planujesz bardziej off chyba lepiej oddać nieco komfortu na rzecz odrobiny bezpieczeństwa. Ja tylko po asfalcie jeżdżę, sporo chodzę jak na turystę przystało.

Jak masz jakieś konkretne pytanie to wal
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Dzięki za odpowiedzi

W Armadach przekonuje mnie to, że może będą dużo wygodniejsze niż Adv (w pracy latam po urzędach trzeba wskoczyć na 4 piętro i pobiegać pomiędzy pokojami)
Natomiast w Adv przemawia do mnie bezpieczeństwo. Do dziś widzę złamaną i śrubowaną. goleń mojego kolegi po delikatnym szlifie przy prędkości 20km/h

Teraz konkretne pytanie: Na ile procent oceniacie, że Adv są mniej wygodne od Armady, i na ile procent Armady są mniej bezpieczne niż Adv? Producent chwili się i wysokim bezpieczeństwem i super wygodą w obu przypadkach, a równica cenowa jest niewielka pomiędzy tymi modelami.
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Armady są o 7% wygodniejsze, Adventure o 8% bezpieczniejsze... =)

Naprawdę oba buciki są świetne do chodzenia i bardzo wygodne. Adventure mają konkretniejszy ochraniacz kostki i piszczela, za to są zdecydowanie cięższe. Myślę, że również wyższa konstrukcja będzie trudniejsza do przewietrzenia.
endriu1974
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2014, 11:26
Lokalizacja: Ciechanów

Parę dni temu kupiłem SIDI ADVENTURE. Butki fajne ładne i wygodne bardzo- pomimo, że są dość masywne. Jest trochę ochraniaczy stopy i piszczela. klamry ładnie pracują. W górnej trochę mogliby zrobić dłuższy "lizak" pod paskiem klamry bo trzeba go ugniatać żeby wskoczył w swoje miejsce.
Nawet wyższy się zrobiłem co ułatwia mi włażenie w siodło:)
Jedynie co mnie na razie drażni to zmiana biegów.
Oczywiście pierwszego dnia po zakupie wskoczyłem w nich na jadwige i jazda. Zdziwko mnie złąpało bo mi trójka nie weszła.. coś kopyt nie czułem.
Było po deszczu więc lajtowo jeździłem ale i tak przy próbie użycia tylnego hamulca złapało ze trzy niezamierzone zablokowania koła.. parę razy wyższy bieg nie wszedł (nie ustaliłem czemu - może nie trafiałem w wajchę)
Po powrocie oblukałem wajchę biegów czy się da ją wyżej podciągnąć ale niestety, jest już ustawiona na maxa w górę.
Acha - buciorek jest na tyle masywny, ze przy próbie wstawania podczas jazdy zdarzyło mi się wbicie wyższego biegu.
Przydała by się dłuższa i bardziej wygięta do góry dźwignia biegów. Ciekawe, czy z MT03 czy jest dłuższa?

Muszę dodać, że po lekkim odgięciu dźwigni i przejeżdżeniu wczoraj 4godzinek biegi już lepiej "czuję"- a więc to jest kwestia przyzwyczajenia i praktyki.
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam,

Mam pytanie. Czy ktoś zetknął się z butami: TCX X-Desert
http://allegro.pl/tcx-x-desert-gtx-gore ... 21683.html

Jestem ciekawy jak wypadają w porównaniu z kultowymi SIDI Adventure...

Będę wdzięczny za opinie.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Witam.
Gdyby ktoś myślał o zakupie takich butów (Buty MX Madhead S8P edycja Louis75)
https://www.moto-akcesoria.pl/buty-mx-m ... rettyPhoto
to odradzam byty pękły mi na przegubie już po miesiącu jeżdżąc tylko sporadycznie po mieście , po wymianie na nowe znowu pękły po czterech miesiącach oba na przegubie i lewy na pięcie i znowu do reklamacji i znowu chcieli wymienić na nowe ale odmówiłem ten materiał chyba jest z chińskich kon..... .
I tu zdziwienie gdy chciałem zwrot pieniędzy w moto-akcesoria Warszawa nie ma takiej możliwości musiałem wybrać inne buty i dopłacić do nich albo wziąć znowu to badziewie.
Wybór butów z średniej półki żaden i w sklepie pustki wszystko na zamówienie i wybór padł na ALPINESTARS TECH 3
https://www.moto-akcesoria.pl/buty-moto ... ne,p,65198
a odbiór dopiero pod koniec miesiąca, mam nadzieję iż tych tak często nie będę reklamował.
ODPOWIEDZ