Jakie buty?

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Zbieraj, bo Sidi CrossFire są tańsze niż proteza. :roll:
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
don Vito
Posty: 26
Rejestracja: 18 lis 2014, 16:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

A ja postawiłem na kapcie z logo lisa czyli Fox Comp5, taki był a nie inny budżet.
Myślę że się nie zawiodę, bo dużo pochlebnych opinii się naczytałem i to zaważyło na wyborze. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Brahmagupta
Posty: 13
Rejestracja: 08 gru 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Mam Sidi Canyon, które są świetne, ale w teren nadają się tak jak ja do rosyjskiego baletu. Z racji tego, że ciągnie wilka do lasu (bliższy i dalszy) chcę się zaopatrzeć w bardziej pancerne buty. Skłaniam się do Sidi Adventure, ale nie odrzucam z góry Sidi Crossfire. Jaka jest, tak w skrócie i w praktyce, różnica pomiędzy Crossfire, Crossfire 2 oraz Crossfire 2 SRS (poza wymienną podeszwą)? Przegrzebałem się przez cały wątek i mam niezły mętlik w głowie - zwłaszcza, że cena pomiędzy Crossfire 2 a Adventure jest minimalna...
Ostatnio zmieniony 09 lut 2015, 23:23 przez Brahmagupta, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Adventure to zupełnie inny but: tak w skrócie, mniej pancerny, krótszy/niższy, miększy, wygodniejszy do chodzenia i z goretexem. Crossfire 1 vs 2-wg mnie zmiana estetyczna w wyglądzie. Buty pancerne i trwałe, do tańca i do różańca :) A tak na poważnie-super w teren, w trasie trochę noga mi w nich marznie w chłodne mokre dni. Użytkuje już 5 sezon, wymieniłem okucia, zaczęły wodę puszczać na zgięciu, i podeszwa będzie niedługo do wymiany.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Panowie, miał ktoś z Was styczność z butami Alpinestar Tech 3?? Mam okazję kupić półroczne za ok 400zł tylko nie wiem czy rozmiar będzie pasował, więc wolę się najpierw dowiedzieć czy warto je za taką cenę zanim zacznę zawracać gościowi gitarę przymiarkami itp;P
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Widzę, że nikt nie miał tych butów więc jednak nie zdecyduję sie na nie. Zresztą wyczytałem, że szału nie robią. Kurcze za dużo tego wszystkiego teraz robią i potem człowiek nie wie co kupić.
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Ja też już po raz kolejny polecę Sidi Crossfie. Nogę uratowały w wypadku. Także wielokrotne niebezpieczne sytuacje w terenie kończą się tylko zaskoczeniem "o kurcze, nic nie poczułem".
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

No właśnie nie wiem czy potrzebuję typowe skorupki na off road jak jeżdżę tylko po szosie. Głównie do pracy (20km) i weekendowe wypady w koło komina. Z dłuższych wypraw planuję Bieszczady (ok 300km w jedną) oraz zlot na Kaszubach (ok600km) więc nie wiem czy crossfire są jedyną opcją. Wiem ,że lepiej kupić dobre buciory niż wydawać na rehabilitację ale od razu crossfire;P
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Podpytaj bonza bo on chyba w Adventurach śmiga.
Kolega kupił Rainersy Traveler-taka kopia Advenure-co do opinii to jeszcze za wcześnie bo to świeży nabytek. Cena to około połowy Sidi'ków
http://akcesoriamotocyklowe.pl/obuwie/5 ... zarne.html
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

crazyrider12, ciekawy ten bucior;) Ciekawe jak z wentylacją w dni +25 stopni. Formy adventure też biorę pod uwagę. Swoją drogą Forma wypuściła też ciekawy bucik Terra ale jeszcze nie znalazłem go na PL rynku http://www.formaboots.com/single-produc ... OTJtthMsus
Właśnie nie wiem czy jest sens kupować buty typowo na cross jak jeżdżę tylko po szosie, ale nie mam doświadczenia w tej sprawie bo to mój pierwszy moto i buty więc jestem zielony w temacie i niezdecydowany dlatego przepraszam za chaos w moich postach;P
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Twój wybór ;)
Początkowo na XTRce stosowałem zwykłe, szosowe buty które zostały mi po Fazerze. Szybko jednak kupiłem Sidi-wystarczył mi miesiąc użytkowania XTRki by dojść do wniosku że potrzebuję butów crossowych. :)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Tak tylko ja mam Xa nie Rke:)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Wiem... a w czym latają zawodnicy w Supermoto? ;) Tak jak wcześniej pisałem to będzie Twój wybór :) Ja jednak stawiam na bezpieczeństwo: buty, nakolanniki, zbroja, kask.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

z serii pytanie żółtodzioba, widzę w tym wątku sporo ciekawych propozycji, jednak ciśnie mnie kasa i muszę kupić coś możliwie taniego, jednak nie chcę władować kasy w jakiś szajs. większość z Was poleca modele za około 1000zł.
czy ktoś zorientowany w temacie, mógłby napisać w kolejności od mniejwięcej najtańszych modele które warto kupić? proszę! przeczytałem z 10 stron wątku, ale nadal mam mętlik.
doszedłem do wniosku, że lepiej kupić używane markowe, aniżeli nowe chińskie, które tylko wbiją się w kostkę przy pierwszej glebie.
dopiero zaczynam przygodę, ale docelowo chciałbym zasmakować turystyki, kilkudniowych wypadów w terenie, więc coś pod takie przeznaczenie by się przydało.

z góry dziękuję za pomoc ;)
biduin
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2014, 20:28
Lokalizacja: kątownia

Im więcej czytasz tym większy bałagan w głowie :D. Fox Comp 5 bardziej offroad albo Forma Adventure budżetowa opcja
ODPOWIEDZ