XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Jakie buty?

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2009, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

W jakich butach jeździcie i jaką macie o nich opinie?
Awatar użytkownika
Jacekxt
Posty: 65
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:01
Lokalizacja: Piła

Kiedyś latałem tylko w typowo crossowych. Miałem różne, Sidi, Goerne, Polo itp. Ich zaletą było to, ze ochrona nogi była chyba najwyższa, ale w turystyce, czyli w wypadkach, kiedy trzeba zleść z motóra, pospacerować i pozwiedzać, wygodnie aż tak do końca nie było. Inni ludzie, niekoniecznie związani z motocyklizmem, patrzyli na mnie jak na Konrada Wallenroda, czy innego narciarza, a dziatwa wybuchała śmiechem. Ja zaś wieczorem, zdejmując takowe buciki, pojmowałem, co to "BROŃ BIOLOGICZNA"
Teraz latam w DAYTONACH ( http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... cts_id=783)
Wiem, tanie może nie są, ale jak pomyślę o przemoczonych nogach, to brrrr...
Teraz to mogę na ryby chodzić i w wolnej chwili na myjni popracować, hihihihhi...
Jeździmy w dalekie trasy i buty stanowią ważny element ubrania.
Mimo, że jak wspomniałem, tanie nie są, polecam z całego serca, szczególnie tym, co będą się oddalac od domu bardziej i bardziej...

---------------Nobla dla tego, co GORE TEX wymyślił!!!---------------
Bo motór to musi miec jeden cyliner!
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ja natomiast śmigam w butach firmy FORMA model raptor sm
Obrazek
Są to moje pierwsze buty tego typu. Porównując je do butów Jacka to do turystyki (pieszej ;-)) średnio się nadają, ale do pośmigania po mieście i nie tylko nadają się idealnie. Szczególnie że są o połowę tańsze http://www.allegro.pl/item546064188_for ... rmoto.html
bodziu
Posty: 26
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:01
Lokalizacja: gorzow

Jacku buty takie mam od 4 sezonów i mam wątpliwości co do jakości, po pierwszym roku jeden but zaczął przemakać - naprawiony został w ramach gwarancji ( odcięta została podeszwa zszyta czy wymieniona membrana i odlana nowa podeszwa, że też im się chciało) cieszyłem się, że raz dużo zapłaciłem ,a za to mnie dobrze obsłużono ( na czas naprawy dostałem inny model butów do testów ). niestety w zeszłym sezonie na Nord Kapp dojechałem znowu z workiem foliowym w bucie, tym razem nie mam już gwarancji :-(
xl1000
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Obuwie ważna rzecz - zgadzam się w pełni z Tobą Jacek.
Twoje daytony, drogie ale mają membranę, są usztywniane i zapewniają komfort w chodzeniu. Sam posiadam buty turystyczne Nitro NB10 (koszt 330zł). Buty bardzo wygodne, są skórzane, posiadają wzmocnienia gumowe do obsługi dźwigni zmiany biegów i usztywnienie piszczeli. Minusem jest mało sztywna kostka. Buty przemiękły mi parę razy w ulewie, co oczywiście nie jest komfortowe, z plusów miękka podeszwa sprawia że przyjemnie się z nich korzysta po za motocyklem.
Obrazek

W czerwcu kupiłem buty krosowe FOX F3 (okazyjnie kupiłem za 450zł). Z nich jestem dużo bardziej zadowolony, ponieważ zapewniają nieporównywalnie lepsze bezpieczeństwo nogi niż wspomniane wyżej turystyczne Nitro. Parę razy jeżdżąc w terenie uratowały mi kostkę w momencie niespodziewanego uślizgu przedniego koła, pierwsze dni jazdy w nich sprawiały lekkie trudności w operowaniu dźwignią zmiany biegów i hamulcem, ale jak się okazało była to chwilowa trudność. Teraz nie wyobrażam sobie jazdy w innych butach.
Obrazek


Jeśli będę zmieniał obuwie to pomyślę nad czymś z zawiasem w kostce i tzw. wewnętrznym butem (np. SIDI Crossfire)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 mar 2009, 10:01 przez Bajros, łącznie zmieniany 1 raz.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

W zwiazku z tym ze wczesniej jezdziłem na innego rodzaju sprzecie, posiadam buty SIDI Vertigo. Niestety były tez momenty ze buty w mijescu gdzie przyczepiany jest slider przepusciły wode ( zdarzalo mi sie tak jak latałem Super Tenera w deszcz- woda z przedniego koła lała mi sie na bucik i po pewnym czase miałem mokro w srodku)
Aktualnie szukam jakiegos innego rodzaju obuwia czyt. crossowe albo pod supermoto.
Zastanawiam sie tez nad zakupem 661 flight, Raptor SM lub czegos z Alpinestars.

Bajros i Flaw
Napiszcie proszę czy te Wasze modele są wodoszczelne.

Co daje ta dodatkowa wkładka np. w SIDI Crossfire
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Rodman pisze:Napiszcie proszę czy te Wasze modele są wodoszczelne.
Moje niestety nie są, jeden but przepuścił wodę...
Rodman pisze:Co daje ta dodatkowa wkładka np. w SIDI Crossfire
Wkładka sprawia, że masz bardziej usztywnioną a co za tym idzie mniej narażoną na kontuzję kostkę. Dodatkowo łatwiej zachować higienę w bucie, bo taką wkładkę można prać.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

No moje niestety nie są wodoszczelne, przepuszczają po pewnym czasie...
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

U to kiepsko, myślałem, ze te crossowe to raczej dają sobie rade z woda.
Tylko jeszcze jest ważne w jakim momencie przepuszczaja? czy jak sie jezdzi w deszcz? czy moze jak sie stanie w kałuży po kostki ?
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

No przy jeździe w deszczu było ok, dopiero jak wsadziłem buta w wodę trochę poniżej kostki (w ramach testu oczywiście) to wtedy poczułem H²O...
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Jedyny właściwy wybór to TECH 6,8,10 ewentualnie coś z SIDI górna półka. Jeżeli szukasz komfortu to tylko i wyłącznie GAERNE - najlepsze połączenie butów do chodzenia i jazdy . Każde z tych kapci radzą sobie praktycznie w każdych warunkach . Jeszcze można się rozejrzeć z ofertą za oceanu na ten rok FLY fajne wypuścił za całkiem rozsądną cenę .
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Alpinki mi sie najbardziej podobają :) szczególnie
tech 6s
http://www.motorcycle-superstore.com/pr ... SBLKRD.jpg

ale nawet te tansze wersje sa fajne:

Vector
http://www.crfsonly.com/catalog/images/ ... -boots.jpg

i tech 3
http://www.promoto.com.br/sgs%5Cimagens ... 3_Boot.jpg


Troszkę mniej natomiast podoba mi sie ich cena :(
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2009, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

A co sądzicie o butach held highlander? Buty mają mieć podobne przeznaczenie jak deyton u jacekxt , ale mój budżet to 500-max 600zł. Buty mają służyć do jazdy po mieście i turystyki. Koniecznie muszą być wygodne i bezpieczne. Dzisiaj przymierzałem nitro nb albo np 40 -są wygodne cena około 300zł ale brak dobrej ochrony kostki i stopy.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Sławek jak uważasz tak założysz , twoje kopyta . Ale lepiej kupić znanego producenta butów niższy pułap , niż jakiejś niby wypasione a mało znanego producenta !!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 32
Rejestracja: 29 sty 2009, 16:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Myślałem że held to znana firma i byty są ok. Ale czy oprócz sidi, alpiny i gaerne są inne firmy godne polecenia? Co sądzicie o halvarssons lub diadorach?
ODPOWIEDZ