XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Mini kamerki

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Trawolt
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:39
Lokalizacja: krawaciarz

wittek pisze:Analizowałem wiele nagrań i czytałem wiele porównań i sam jestem coraz bliższy zakupu sony ze steady shotem, nawet używanej starszej wersji, z mniejszą rozdzielczością, ale ze STABILIZACJĄ
Ja mam AS100V, a są dwie nowsze kamerki:
- AS200V w HD - przy której jest napisane na stronie Sony, że stabilizacja jest trzykrotnie lepsza od wcześniejszych wersji
- X1000V w 4K - zaawansowany tryb Steady Shot, z tym, że zwróć uwagę, iż piszą, że stabilizacja nie działa w trybie 4K, tylko w HD. Za to jakość/ostrość obrazu (na jakimś filmiku w tubie widziałem) dla mnie powalająca.
wittek pisze:Moim zdaniem na motocyklu z jednym cylindrem to jedyne sensowne rozwiązanie mimo, że kąt widzenia ograniczony
Wbrew pozorom nie tylko w motocyklu, tu przykład w aucie w terenie i kawałek dalej jedzie po czarnym:
https://youtu.be/QFWOHuxRE1g?t=14m30s
zwróć uwagę jak skacze maska (olej worek) względem nagrywanego obrazu/pejzażu. Na innym forum podejrzewali, że mam mocowanie żyroskopowe :-D nic takiego, kamera jest na sztywno przyklejona uchwytem do szyby.
Jeśli się nie mylę, kąt widzenia zmienia się z 170 na chyba 130 stopni. Wbrew pozorom, 130 to nie jest to zły kąt, w porównaniu do innych kamer, a jak dla mnie, wart posiadania stabilizacji, szczególnie na moto, w terenie itd. gdzie nie stoisz ze statywem.


Dla tych co mają kamerki bez stabilizacji, jak we wcześniejszym poście pisałem, zawsze można bawić się stabilizacją w postprodukcji. Tu na przykładzie tutoriala z tuby (niestety po angielsku i początek smętny) gość pokazuje jak się bawić stabilizacją w dwóch programach Sony Vegas Pro i Adobe After Effects:
https://www.youtube.com/watch?v=ELp37OYCXS8
Nie wiem jakich programów używacie do edycji i jakie te programy mają możliwości edycyjne, ale może, jeżeli już macie kamery bez stabilizacji, to warto sprawdzić możliwości swojego programu edycyjnego w tej kwestii lub "zainwestować" w inny, dający większe możliwości. Oczywiście pisząc zainwestować, zdaję sobie sprawę, że są programy darmowe i płatne, a kupowanie drogiego programu ma tyle sensu co kupno droższej kamery, natomiast żyjemy w takich czasach, że praktycznie do wszystkiego w sieci można znaleźć cracki :mrgreen:
Żeby była jasność, ani nie namawiam, ani nie chodzi mi o propagowanie piractwa, ja daje Wam tylko informacje, co jest w innych programach, a co z tymi informacjami zrobicie to jest Wasza sprawa i Wasze sumienie - "róbta co chceta" :mrgreen:

wittek pisze:Filmy Trawolta tylko mnie w mojej decyzji upewniają
Trawolt musi się jeszcze dużo douczyć jak edytować, by pozbyć się np. prześwietleń jak się wyjeżdża z zacienionego lasu na słoneczną polanę (o ile się da) i w wielu innych aspektach poprawy jakości obrazu, by był ładny i jednocześnie niezbyt oderwany od rzeczywistości/naturalności. O aspekcie merytorycznym, już pisał nie będę :mrgreen:
XT660Z '08
Rendzi Stajla '94
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Zakupiłem Sony AS 200, poniżej link do próby tzw "zimowej" na desce, niedługo testy na motocyklu.
Osobiście zadowolony i z jakości i ze stabilizacji jestem bardzo, wibracje widoczne na niektórych ujęciach powstały wskutek jazdy po grudkach lodu i z tym moim zdaniem żadna stabilizacja by sobie nie poradziła ale w całości w odbiorze to aż tak nie przeszkadza. Jedyne co bym chciał zmienić to możliwość wyboru tego co pojawia się z danych GPS - ja na przykład chciałbym pokazać tylko aktualną prędkość a pominąć postęp trasy, daty godziny i średnią prędkość ale w oprogramowaniu do edycji dedykowanym kamery niestety takiej opcji nie ma a w programie w którym montuję w ogóle nie mam dostępu do danych GPS

filmik tu:

https://www.youtube.com/watch?v=Q3sEjXkdAdo
Awatar użytkownika
Marcin_B
Posty: 498
Rejestracja: 03 lip 2014, 17:47
Lokalizacja: Wielowieś, Śląsk

Zmierzam kupić po tym co wyczytałem SJ4000 na początek myślę że to dobry wybór ?
I to jest chyba ta kamerka

http://allegro.pl/sjcam-sj4000-wifi-aku ... 29784.html
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

no to widzę że będziemy odgrzewać starego kotlecika xD a więc..również przymierzam się do zakupu kamerki na moto, pływanie czy też turystyczne wycieczki rowerem..widziałem że wiele osób sobie chwali sj4000..oglądałem porównania na YT z GoProHero3..powiem że w miarę porównywalne nagrania o bardzo ładnej jakości..w moim przypadku jest troszkę korzystniej bo po zakupie moto, zostało troszkę funduszy i rozmyślałem nad kupnem GoProHero4 Silver lub Black Edition..oglądałem porównania wersji 4 Silver i 4 Black..muszę powiedzieć że na Full HD przy 120 klatkach w Czarnej wersji jest bez porównania..ale tu i też cena powala :/ prawie 2000 tysiące z akcesoriami..czy posiada ktoś Hero4 by powiedzieć coś o tym urządzeniu, czy wogóle warto się rzucać na tak głęboką wodę ?
Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2011, 23:22
Lokalizacja: Wawa - E

Ja mam Hero4 Silver (z 1,5 roku) i jak kupowałem to płakałem taka droga ale powiem, że warto. Robi ta kamerka za kombajn foto/video. Lato ,zima, pod wodą w powietrzu :) Ciężko wymagać lepszego obrazu od kamerki jaki daje gopro. Silver4 ma ekanik co pozwala lepiej kadrować filmy/foto jak trzymasz ja w łapie no i na szybko wykasować/przejrzec materiał. Black nie ma ekranu ale ma 4k, którego zwykli śmiertelnicy jeszcze długo nie bedą używać. Ja jestem bardzo zadowolony i sprzedałem lustrzankę. Oczywiście wielki plus obudowa - upada Ci na asfalt: ryski na obudowie, działa dalej, w lustrzanse obiektyw do śmieci. Minus cena, powinna kosztować minus 1000zeta :) sj4000 jest słaba jako alternatywa gopro są jej lepsze następczynie, ale już się nie orientuję bo juz kamerkę mam :) Tylko nie kupuj Gopro hero 3 black bo to wtopa.
Tu masz próbkę choć jakość jest dużo okrojona przez youtuba: https://www.youtube.com/watch?v=AeqnR3EsDw0
pozdro paweł
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

link mi nie działa.."ten film jest prywatny" ^^ hmm..a powiedz mi jak wygląda sprawa z nagrywaniem dźwięku.. stosujesz jakiś mikrofon wysokiej jakości czy nagrywasz osobno z telefonu z kablem deadcat ? słyszałem że dźwięk przypomina trochę szum w głuchym pudle xD
Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 44
Rejestracja: 15 gru 2011, 23:22
Lokalizacja: Wawa - E

Sorki teraz powinno działać. Jeżeli mi zależy na dźwięku to zmieniam klapkę z tyłu na otwartą i jest całkiem ok. Te głuche pudła to starsze wersje gopro. pozdro paweł
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

a więc :] skusiłem się jednak na GoPro Hero Silver 4.. rozpakowywanie tego urządzenia i montaż na kask, wyglądało komicznie.. trochę techniki i się człowiek może zgubić ^^ ogólnie.. faktycznie jakość muszę przyznać, kombajn.. jeszcze nie zdążyłem oprawić filmów bo zastanawiam się nad najbardziej czytelnym i łatwym w obsłudze programem.. druga sprawa to pytanie czy ten program wyciszy mi ten szum od 50 km/h bo momentami nie słychać za bardzo ryku Pomarańczki :P tylna klapka oczywiście zmieniona na tą bez szybki w celu poprawienia jakości dźwięku :] Zielony..jakieś fiszki i ciekawostki obróbki ? ;]

Obrazek
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Prosty w obsłudze masz dostępny za darmo program GoPro Studio do ściągnięcia ze strony producenta. A jeżeli chcesz całkiem prosty i szybki program do tworzenia krótkich filmików to polecam Splice na telefon albo apkę Sony Action Cam
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Ostatnio miałem okazję się przekonać za co się wykłada pieniądze kupując GoPro. Opisałem to na swoim blogu więc można przeczytać: http://endurog.pl/freeway-omt-zaskakujaca-reklamacja/ w skrócie zepsułem kamerę sam, z własnej winy i po 3 dniach już miałem nowiutką bez jakiegokolwiek problemu.

Kruleusz, co do montowania filmów to tak jak Ci raczek_ napisał GoPro Studio. Chyba że będziesz chciał pójść o krok dalej to polecam Adobe Premiere CC, który niestety już darmowy nie jest, aczkolwiek wersja 30 dniowa może Ci mniej więcej zobrazować jak to wszystko działa.
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

no szczerze jestem mile zaskoczony że tak dbają o klientów :) zaraz zabieram się do ściągania programu GoPro..ale też z ciekawości zobaczę ten drugi..po prostu nie chcę przesiadywać dniami i nocami by zrobić z 200 GB 3 minuty filmu hahaha xD
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Kruleusz, jeśli chodzi o 200Gb materiału to wcześniej jak pracowałem w GoPro Studio nie było możliwe zrobienie sobie większej ilości pociętych klipoów. Pamiętam, że wtedy program się wysypywał i trzeba było kombinować na kilka razy co zdecydowanie doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Może już to poprawili z kolejnymi update. Aaa i pamiętaj aby cała ścieżka do plików wideo (wszystkie katalogi) były bez polskich znaków, inaczej nie wczytasz sobie filmów do obróbki.
Awatar użytkownika
Kruleusz
Posty: 69
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:15
Lokalizacja: Zbąszyń

dzięki za info, masz u mnie order haha xD jak uda mi się zrobić pierwsze intro to wrzucę na forum :) ocenisz moje wypociny ^^
mario79
Posty: 185
Rejestracja: 12 kwie 2011, 20:33
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp
Kontakt:

Gratuluję zakupu i czekam na film
:-)
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Miał ktoś styczność z gopro hero 5 session?
Jakieś opinie? Wady, zalety. Dlaczego tak, dlaczego nie?
ODPOWIEDZ