KURTKA

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

http://allegro.pl/przecena-kurtka-motoc ... 75285.html

Czy ta kurtka bedzie pasowac na supermoto xteka? Czy proponujecie cos innego do kwoty max 500 zl: )
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

pasować będzie, tylko po co Ci taki duży garb ? :P to nie jest ścigacz co byś musiał taki balast wozić :D Aaa no i jeżeli planujesz jeździć bez spodni to dokup pas nerkowy ;) bo sama kurtka może okazać się za krótka.
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

Spodnie beda: ) tylko poprostu zastanawia mnir czy na supermoto nie bede wygladal glupio w takiej kurtencji. I czy nie lepiej moze jakas inna i z tekstylowa?
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

hmm i tak z doświadczenia wiem, ze jeśli planujesz poza lataniem po mieście jakieś wypady to i tekstyl i skóra Ci się przyda ;) Wszystko z czasem. Ta kurtka jest niczego sobie rozglądając się za pierwsza kurtawą, ale tak jak wspomniałem mnie by trochę raził ten garb z tyłu ;) On jest po prostu na X'a nie potrzebny.
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

Boje sie tego ze jak kupie ta skore to bedzie problem bo znajomy mowil ze skora musi maxymalnie przylegac i nie wirm czy jakies minimqlne luzy wplyna na uzytkowanie, a do Lodzi poki co nie mam zamariu jechac przymierzac bo to jest kawaaaaalek drogi.

[ Dodano: 2011-11-21, 07:40 ]
http://allegro.pl/profesjonalna-kurtka- ... 67198.html jeszcze myslalalem nad tym ale nie wiem jak bedzie z jakoscia

edit by wojtek: Barnolek używaj polskich znaków, przecinków itd- taki mamy regulamin :-/
Zresztą słuszny, bo trudno się doczytać w twoich tekstach :-(


[ Dodano: 2011-11-21, 16:23 ]
Wybacz Wojtku :) Pisałem to z telefonu i dlatego tak wszyło .Nie było to umyślnie :)

Czy Może ktoś jeszcze doradzić w sprawie kurteczki ? Może jakąś propozycje ma , lub sam coś poleci :] Bo nie mogę się zdecydować.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 13:11 przez Barnolek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Skóra, skóra i jeszcze raz skóra!!! Ja mam swój kombinezon ze ściganta 4 sezon i jestem MEGA zadowolony!!! Dupe mi już raz uratował, nie mówiąc o kolanach i łokciach.
Koledzy w tekstylnych ciuchach Ci co glebę w nich zaliczyli na pewno nie będą na nie narzekać, tylko już więcej ich nie założą :-/ , a skóra wbrew pozorom nawet latem dobrze izoluje i wcale nie jest w niej aż tak gorąco. Za to w chłodniejsze wieczory będziesz z niej bardzo zadowolony!Patrz by zamki w spodniach i kurtce były metalowe, bo ząbki w plastikach lubią się sypać i jest problem z wymianą.
Powodzenia!
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

czarnuch pisze:Koledzy w tekstylnych ciuchach Ci co glebę w nich zaliczyli na pewno nie będą na nie narzekać, tylko już więcej ich nie założą
Święte słowa :mrgreen:
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Barnolek
Posty: 36
Rejestracja: 14 sie 2010, 1:08
Lokalizacja: Orchowo
Kontakt:

Niestety, strój metroracing ma przecenione tylko rozmary XXS i xs, dlatego wybralem to i mam nadzieje że bedzie służyc: ) http://allegro.pl/hein-gericke-extra-ku ... 32352.html

Jeszcze tylko bede musiał dopasowac spodnie i strój kompletny: )


Znowu pisze z telefonu a wikszosc liter ni ma polskich znakow: ) Wybaczcie; >
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

bez przesady ja zaliczylem szlifa w tekstylu i kurtke moge smialo polecic Modeka Roma (nic się z nią nie stało), a spodnie Buse sunday sie podarly :-P
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Jestem tego samego zdania co Łasica, dobry tekstyl najlepiej z cordury jest cholernie mocny i dobrze chroni: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cordura
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

ja też zaliczyłem glebę w tekstylnej modece finn i sobie chwalę :) ciuchy, nie glebę rzecz jasna :D
mam 2 zestawy ciuchów - na chłodne dni i turystykę modeka finn; na lato w mieście i krzaki - ixon z siatki i jeansowe mottowear. w następnym sezonie dokompletuję krosiakowe spodnie i bluzę na zbroję.
skóra jakoś mnie nie przekonuje, chyba, że na plastika...
Awatar użytkownika
divastion
Posty: 35
Rejestracja: 02 lis 2011, 21:00
Lokalizacja: RNI
Kontakt:

ceem pisze:ja też zaliczyłem glebę w tekstylnej modece finn i sobie chwalę :) ciuchy, nie glebę rzecz jasna :D
mam 2 zestawy ciuchów - na chłodne dni i turystykę modeka finn; na lato w mieście i krzaki - ixon z siatki i jeansowe mottowear. w następnym sezonie dokompletuję krosiakowe spodnie i bluzę na zbroję.
skóra jakoś mnie nie przekonuje, chyba, że na plastika...
... i na choppera/cruisera :-P
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Zaliczyłem szlifa na Jadwidze przy słusznej prędkości 120km/h i tekstylna modeka wytrzymała. Materiał przytarty,ale nie przetarty. Jedyne co najbardziej ucierpiało to szwy. Przetarły się nici i będę musiał oddać do szewca. Ze skórą też mam jakieś doświadczeni: jak namoknie to od razu zimno się robi i cholernie długo schnie!
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

crazyrider - z tymi szwami też mam problem. zastanawiam się tylko nad jednym, bo w oficjalnych opisach kurki piszą o bezpiecznych szwach - tymczasem np na rękawach są pojedyncze i właśnie tam się u mnie przetarły... sezon już się kończy, więc zamierzam wysłać to do reklamacji, bo skoro bezpieczne, to jak mogły się przetrzeć?... ;)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Ja jeżdżę XT-kiem głównie w skórzanej, latem chłodno, jesienią cieplutko i broń boże nie przewieje.
Na Husce w tekstylnych cross, ale to w koło komina- max 150km.
Co do deszczu to zawsze mam przy sobie "kondona" i nawet po 10-cio godzinnej jeździe w ulewie nigdy nic mi nie przemokło ;-)
Za to wszyscy ( i nawet mi tu nie protestować), którzy jeździli ze mną w tekstylnych Modekach i innych przemakali do gaci. O próbie dosuszeniu jej przez noc nie wspomnę :-/
Tekstylna dobra jest na pół godziny, na max godzinę i w końcu przemaka :-?
Po namoknięciu waży chyba z tonę tyle, że jak przestanie padać to jadąc szybko wysycha :->
Cała sztuka polega na tym by założyć kondona zaraz jak tylko zaczyna padać.
Jak założysz później to kisisz się od środka. :-/
I to obojętnie czy to na skórę czy na tekstylną ;-)
Wada skórzanej to mało kieszeni i raczej nie w off.
Fire tak zrobił na wyprawie Ukraińskiej i tylko my byliśmy susi- padało cały pierwszy i ostatni dzień oraz raz nas zmoczyło na Krymie- nie chciało się nam, założyć pokrowców na buty i te nam w końcu przemokły :-(

Pewnie, że na tekstylną można wylać litry impregnatów tylko na wyprawie dadzą radę jeden, dwa razy a później dupa :-/

PS. Pewnie wkładam kij w mrowisko :mrgreen:
ODPOWIEDZ