Dokąd w wakacje?

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Jesień i zima przelecą raz dwa i znowu nowy sezon :mrgreen:
Zastanawiam się nad wyjazdem w wakacje w dłuższą trasę (morze? Mazury? a może w góry :-D ). I teraz pytanie do was :->
Gdzie byliście?, co warto zobaczyć? Może jakieś relacje? zdjęcia?
Awatar użytkownika
Milo
Posty: 101
Rejestracja: 11 lis 2008, 21:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

hej. Ja jakiś czas temu byłem w Bieszczadach. Było na prawde wypaśnie! Jak najbardziej polecam - chętnie bym pojechał jeszcze raz ale w troszkę cieplejszym okresie.
W tym roku plany miałem takie aby pojechać gdzieś w Alpy, ewentualnie Chorwacja. Na planach niestety się skończyło ...
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ze znajomym planowaliśmy wyprawę do Budapesztu, niestety zaliczył konkret dzwona i jego fazerka się spaliła...
Myślę że zorganizujemy po zimie jakieś spotkanie w realu i może wtedy nakreślimy jakieś plany na dłuższy trip ;-)
Niecały miesiąc temu byłem w Holandii co prawda samochodem ale kraj całkiem ładny i przyjazny :twisted: Chętnie bym tam wrócił na bajku.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

ja bym wolał na początek coś w PL :D
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

nie no jasne raczek że na początek zrobimy sobie małą wycieczkę gdzieś w Polskę.
Góry, morze...
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Cześć,
w lipcu tego roku byłem z chłopakami na 3 maszyny na mazurach przez tydzień. Generalnie zjeździliśmy trochę mazurskie przestrzenie, ale bez większego zwiedzania (Ruciane-Nida,Zgon,Mikołajki) w sumie koło 800km. Było wspaniale bo pogoda nam dopisała, choć nie obeszło się bez drobnych problemów np: złapałem tylną gumę 3 godziny po wyjeździe z domu, no i droga powrotna była trudna bo padało przez połowę trasy :/ To była moja pierwsza wycieczka motocyklowa, w przyszłym roku mam zamiar pojechać na południe Polski, taki jest plan.
Awatar użytkownika
Jacekxt
Posty: 65
Rejestracja: 01 sty 2009, 11:01
Lokalizacja: Piła

Jak juz przy górkach jesteśmy, to polecam Grossglockner

http://www.grossglockner.at/de/hochalpe ... rspass.htm

Wracając ze słonecznej Italli zaliczyliśmy z kochanką-małżonką tę właśnie trasę. Polecam gorąco, najgoręcej. XT kocha góry, zakręty, dzięki swemu silnikowi, który ciągnie z dołu. W takich górach zawsze, ale to zawsze XT mnie zaskakiwał. Obładowany i we dwoje tak ciągnął, że podziwiałęm go. I niech mi ktos w twarz powie, że XT za słaby, że nie daje rady, i takie tam...
Co do trasy, to uwierzcie mi, ze jest to najpiękniejsza górska trasa widokowa Europy, każdy motocyklista musi ją zaliczyć. Naklejka na motocyklu ze znaczkiem z Grossglockner hochalpenstrasse stanowi nie lada nobilitację i podziw wśród motocyklistów.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 09738.html zamieściłem fotkę, na której znajdziecie naszego XTka na parkingu, który jest na wys. 2 370 m npm.
Pozdrawiam serdecznie!
Bo motór to musi miec jeden cyliner!
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Jacekxt, chętnie bym taką trasę zaliczył :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Jacekxt pisze:to polecam Grossglockner
To musi być coś pięknego, na tej stronce sam tytuł o tym przekonuje "48kilometers of pure driving pleasure" :-) Zapewne radość z jazdy okraszona pięknymi widokami jest niebywała!
Dzięki Jacek za podzielenie się tą wiedzą, miłego piątku życzę.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Ja się wybieram w te okolice pod koniec marca na snowboard. Może sobie zrobimy małą wycieczkę samochodową z Kaprun na Grossglockner :-)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Odświeżając temat mam do Was pytanie, gdzie się wybrać w wakacje w Polskie góry? Co warto zwiedzić? Chodzi mi o fajne miejsce, które warto zobaczyć nie koniecznie mocno oblegane przez turystów. Dodatkowym atutem były by dobre trasy górskie.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

szukając dla siebie pomysłu na wakacje natrafiłem na taką trasę Podobno najlepsza trasa na motocykl :mrgreen: w naszych górach. Może ktoś z forumowiczów miał okazję przejechać się tam ?
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

jako ze na wsi meiszkam i pracuje w gospodarstwie w wakacje zazwyczaj podlewam wazywka i moje "trasy" begną po polnych drogach i po lasach... Jezdze od deszczowni do deszczowni calymi dniami i nocami... fajna sprawa kiedy goni sie sarny albo zajace po polu marchewki :D
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

raczek_ pisze:szukając dla siebie pomysłu na wakacje natrafiłem na taką trasę Podobno najlepsza trasa na motocykl :mrgreen: w naszych górach. Może ktoś z forumowiczów miał okazję przejechać się tam ?


Pokonywałem część tej trasy jadąc w zeszłym roku do Rumuni i jet wporzo. Ale poleciłbym Kotlinę Kłodzką i okolice w każdym kierunku , jest gdzie pośmigać :mrgreen: z tych rejonów człowiek naprawdę zadowolony się kładzie spać .
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Raczek podoba mi się pomysł na tą trasę. Dzięki Pancio za kotline kłodzką, rzeczywiście przypominam sobie dobrze tamtejsze strony, drogi, przełęcze, lasy... byłem tam na wypadzie survivalowym.

Skoro przy turystyce jesteśmy to gdzie Pancio robiłeś zdjęcie które masz w avatarze? Może coś napiszesz o tej Rumunii, pomyśl?
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ