Nawigacja motocyklowa

Trasy, przygotowania, wspomnienia
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Ok navi kupiłem używkę jutro ma być. uchwyt dostanę ten akcesoryjny dokupowany osobno firmy ram czy jakoś takoś . A na mapy przyjdzie czas.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Mik1046 jak się wkurzysz to wykropkuj i wszyscy będą i tak wiedzieli, o co chodzi ;-)
Musimy trochę pilnować porządku. :-/

Co do Larka 35AT to u mnie poszedł drugi akumulator te same objawy i mniej więcej po tym samym przebiegu, co poprzedni.

Sprawdziłem ładowanie jest w granicach max 14,5V a po ładowarce 5,2V, więc niby w normie.
Mi wychodzi na to, że to uszkodzenia mechaniczne- te styki w aku są zupełnie luźne- u Was też tak latają jak się je dotyka np. szpilką :?:
Jak ktoś ma możliwość prosiłbym o sprawdzenie- ja drugi już odesłałem do reklamacji :-/

Może dlatego załączają zaraz dwie sztuki.

Tak jak pisałem wcześnie ja mam zupełnie przerobione uchwyty do moto, więc drgania są kilkakrotnie mniejsze niż na ich oryginalnym :-/
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Wojtek pisze:Mik1046 jak się wkurzysz to wykropkuj i wszyscy będą i tak wiedzieli, o co chodzi ;-)
OK od dziś same kropeczki .... :-P

[ Dodano: 2012-03-26, 14:33 ]
Moja navi już przetestowana .
Map zachwalać nie będę bo AM każdy zna.
Kupiłem używkę 2 letnia z 2 bateriami jedna trzyma 2,5 godz druga 4 godziny, oczywiście dźwięki wyłączone bo po co wyświetlacz jasność na 100%.
Dalej trudno mi określić jak widać w słoneczny dzień bo nie mam porównania i pojęcie względne bo ja będę widział a ktoś nic ale jest spoko w sobotę godzina 12 pełne słońce widać na tyle żeby zobaczyć gdzie jechać, dla mnie większym problemem jest to że jest taka mała ) A i mogła by mieć bardziej matowy ekran .
Dalej mocowanie :
https://plus.google.com/u/0/photos/1165 ... 7833814642
Temat drgań nie występuje w całym zakresie obrotów i tu jestem bardzo miło zaskoczony. ( według informacji sprzedającego miał być uchwyt ram ale chyba się pomylił bo to jest jakiś za 40 zł z allegro ) między mocowaniem a kierownicą mam 4 warstwy dętki rowerowej .
Ogółem jestem bardzo ale to bardzo miło zaskoczony tylko jedyne co muszę zmienić to umiejscowienie a tak dokładniej to docelowo zamontowana będzie na szybie turystycznej tak jak ma Wojtek.
Mogę się pochwalić zakupem kamery Contour HD GPS jutro będą testy.
Oraz mam krótkofalówki z funkcją VOX i też będą testy porozumiewania się z pasażerem
jak wyjdą pozytywnie to za 180 zł. mam tani system komunikacji .

[ Dodano: 2012-03-26, 14:39 ]
Zapomniał bym gdzieś w zdjęciach jest zdjęcie domków w których będziecie nocować podczas zlotu.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
jabba
Posty: 85
Rejestracja: 20 sty 2009, 17:13
Lokalizacja: Milanówek

Siemanko,
widzę że wszyscy nawigują prawie samochodowo a ja mam pytanko w kierunku bezdroży
Czy ktoś używał, używa na Garminie mapy "Mapa Topo Polska 2011"?
jakieś spostrzeżenia co do mapy, dokładności, ile topo jest w nazwie Topo w tej mapie
teraz używam UMP-pcPL i drogowo jestem zadowolony ale gorzej z ścieżkami i duktami....oczywiście w miejscach gdzie jeszcze nikogo nie było :mrgreen: ale jak wiadomo tą mapę tworzą ludzie i uaktualniają na bieżąco więc gdzie bardziej zadeptane tam dokładniejsza mapa
z góry dzięki za opinie
pozdrawiam
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
dziag
Posty: 13
Rejestracja: 30 kwie 2012, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Porównywałem UMP i Topo -zdecydownie lepiej z UMP. Porownanie dotyczylo okolic Łeby i zdrugiej strony Polski okolice Złotoryji.
Awatar użytkownika
jabba
Posty: 85
Rejestracja: 20 sty 2009, 17:13
Lokalizacja: Milanówek

no właśnie...UMP wygrywa z Topo w miejscach kultu wakacyjnego..lub takich gdzie się kręcą zainteresowani posiadacze UMP...gorzej jest ze wschodnimi rubieżami:)
mnie zupełnie nie zależy na drogach krajowych...powiatowych czy gminnych, na POI i routingu...interesuję mnie tylko i wyłącznie zapomniane szutry i gruntówki...no może przetarte stare wąskie asfalty i szlaki turystyczne.
pogmerałem trochę na garniaku i wynalazłem coś co podobno ma się pokazać na rynku..od firmy Azymut... nazwa robocza tej mapy to Turystyka PL
jest podobno znacznie lepsza ud UMP i widocznie różni się od Topo Mapy PL...zobaczymy, poza tym "podobno" ma być do tego tańsza:)
no..chyba że Turystyka PL nie wypali...to zostanie Topo...trudno
dzięki za informacje
pozdrawiam

[ Dodano: 2012-05-21, 10:12 ]
no to Topo Mapa przetestowana w warunkach bojowych na MotoChallenge Rally :)
jestem mega zadowolony zarówno z nawigowania on i off road, dodam że mapa testowana na garminie etrex20.
tak jak pisałem wcześniej...UMP jest dokładniejsza tylko tam gdzie poruszają się użytkownicy UMP :)
wschodnia Polska niestety do tych regionów nie należy a szkoda...
teraz czas na sprawdzenie Topo Mapy wzdłóż granic Polski...
pozdrawiam i dziękuję a pomoc
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Cześć !

jeżeli ktoś jest zainteresowany nawigacją Larka 35 AT to znalazłem ciekawą ofertę. Cena jest nawet do przyjęcia w porównaniu z innymi sklepami. Poniżej link

http://www.agito.pl/lark-freebird-35at- ... override=1

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Widzę, że też dostałeś newslettera ;)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Pytanie do użytkowników Lark 35AT, czy ktoś z Was dorabiał, dokupował mocowanie na grubą kierownicę? (28,6mm)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

MarqSz pisze:mik1046, napisz jak się ten navroad sprawuje, szczególnie uchwyt moto po założeniu i wybojach.
Na wyprawie Rumunsko,Chorwackiej pękły wszystkie takie zaczepy w mocowaniu.
Już gdzies to pisałem - wszelakie delikatne plastikowe uchwyty, czy to do nawi czy do innch rzeczy nie sprawdzają się w XT - wsio pęka od wibracji.

edit: skąd wy bierzecie takie słowa jak "plasticzany"? Lepsze to niż papierzany :)
Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 10:58 przez thembol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Nie tylko plastiki. Ja obudowę plastikową już raz wymieniłem, teraz mam poklejoną (pozalewaną) czarnym "klejem na gorąco". Ale mosiężne styki na "pleckach" mają już wybite dziury od bolców z zasilaniem. Ostatnio rozsypały mi się styki w baterii, co skutkowało koniecznością wymiany baterii. Tak więc następna navi to będzie raczej garmin na porządnym uchwycie. Lark dożywa swoich dni w samochodzie.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Dokladnie. Mi tez w telefon zaczal się wylaczac - diagnoza -> wyrobione styki baterii...
Niebawem potestuje pokrowiec na telefon z pianką w srodku. To powinno pomoc bo jak telefon był w mapniku to wsio było ok. Mapnik już tak drgań nie przenosi jak plastikowy uchwyt.
Tyle ze w mapniku telefon grzał się na tyle w ciepłych krajach ze ... się wyłączał. :/
Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 10:56 przez thembol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Mój w drodze z nad morza przestał łapać sygnał GPS. Jak włączony nie na moto to jeszcze działa ,. jak są drgania traci sygnał. Pewnie jakiś zimny lut na modemie . Nie chce mi się w nim grzebać. Kupiłem Samsunga Xcover2 i od dziś nim się posiłkuje w trasie :)

Lark35T może iść jako dawca na części jak ktoś chętny....... ;-)
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Samsungi maja kiepska antene GPS. Nawet SGS4 ma marną.


Mój SGS na otwartym terenie potrafi zgubic sygnał. W górach nie ma mowy o nawigowaniu na moto.
Żony HTC na którego byłem smuszony przesiasc się w pracy - sygnalu nie zgubił ani razu.

Dlatego kolejny telefon to będzie HTC. Pancerny uchwyt do tego i powinno dawac rade.
ODPOWIEDZ